Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesek voltatok mikor...

Hány évesek voltatok mikor először egyedül hagytak éjjelre a szüleitek?

Figyelt kérdés

Én elsős voltam amikor a 10 éves tesómra simán ráhagyott anyukám mikor ő éjszakás volt,vagy volt h egész napra.


Ha délelött nem volt otthon,akkor reggelire a kenyeret levágta,mert azt nem tudtunk vágni. DE a szendvicset meg tudtuk mi is csinálni. Tesóm a gázon tudott ételt melegíteni.


Az udvarra is le mehettünk ketten,akkor is ha nem volt otthon anyukám.


Egyedül nevelt,segitsége nem volt,és bébiszitterre se futotta.


Nem tudom,hogy anyukám volt olyan bátor h egyedül mert hagyni minket,vagy mert voltunk nevelve h meg merte tenni,vagy akkoriban nem volt annyi veszély mint most. De nekem annyira furcsa mikor itt a gyakorin meg olvasom h pl 9 és 13 éves gyereket ne hagyjon egyedül éjszakára az anyjuk,kell még nekik a bébiszitter mert kicsik.


2015. febr. 26. 16:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%
Engem rendszeresen otthon hagytak egyedül 6-7 éves koromban. Tudták, hogy értelmes gyerek vagyok, nem fogom magamra gyújtani a házat vagy ilyesmi. Este néztem a tévét, aztán amikor meguntam, kikapcsoltam és lefeküdtem aludni. Soha semmi nem történt velem. Nem is értettem, amikor 13-14 éves koromban a velem akkor egykorú barátnőimet soha nem merték magukra hagyni a szüleik, nemcsak este, de délután sem: a suli után rögtön egyenesen haza kellett menniük, és nem mozdulhattak ki az iskolán kívül sehova, nehogy baj érje őket. Kész őrület... Én meg emiatt kénytelen voltam szintén egyedül tölteni a tini éveim egy részét, mert egy barátnőmet sem engedték el soha sehova. :(
2015. febr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

két dolog


1. azért elolvastad h miért kérdezi azt az a kérdező????

és ott abban az esetben fontos h miért nem hagyhatja egyedül öket


2. kicsit nagyon más világ van már, akkor simán átment a szomszéd ha ricsaj volt ma köszönni sem köszönnek egymásnak !

2015. febr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
10 évesen sokszor én vigyáztam a pár hónapos húgomra. Volt, hogy éjjel is, mert a szüleim elmentek szülinapozni vagy szórakozni a barátaikkal. Nem volt belőle probléma.
2015. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
55%
10 éves lehettem, testvérem 4, anyu heti 2-3 alkalommal iskolába járt munka után, ha nem tudta megoldani a felügyeletünket éjfélig egyedül voltunk.
2015. febr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
10%
Azt elárulhatná a lepontozó, hogy mi nem volt hasznos a válaszomban. Talán nem a kérdésre válaszoltam? Lassan már semmi kedvem írni az ilyen idióta barmok miatt.
2015. febr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%

Éjszakára nem hagytam egyedül a gyereket.

De 8 éves korától egyedül kelt, készült, ment iskolába, onnan haza, és előfordult, hogy mi csak estére értünk haza.

2015. febr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
2015. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Szerintem nem gáz egyáltalán, főleg a mai korban (illetve a tiédben is, még fiatal vagy), ahol pár pillanat alatt fel lehet/lehetett hívni bárkit, ha baj van.


Kicsit tényleg korainak tűnhet, de ha rendes nevelést kaptatok, akkor nem felelőtlenség szerintem.


A kritizálóknak: 40+ felettiek emlékeznek a kulcsos gyerek kifejezésre?


Ennyi idősen mi a határban lófráltunk, nem egyszer nem veszélytelen dolgokat csináltunk, de sosem teljesen eszetlenül. Megengedték, hogy a dolgokat saját magunk csináljunk, de elmagyarázták, hogy mit miért, és legfőképpen mi a veszélyforrás benne. Enélkül hogyan segíthettünk építkezésben, földművelésben stb.? A barátaim nagy része ennyi idősen már traktort vezetett... :-)

Tudom, hogy egy gyereknél 3 év sokat számít, de 13 évesen részt vehet a forgalomban segédmotorral, ami azért nem egyenértékű az otthonmaradással.


Nem felelőtlenségre buzdítok senkit, de burokban sem szabad tartani, főleg egy 13 évest. Saját körömben is ismerek olyat, aki semmit nem engedett meg a 13 éves gyerekének, azután csodálkozott azon, hogy középiskolás korában nem tudott vonattal elutazni 30km-t, mert félt...


Mondjuk könnyebb a TV/PC re bízni a nevelést, magyarázni a dolgok működését, megmutatni gyakorlatban sokkal nehezebb.

2015. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
engem viszonylag hamar mert köztem és a legnagyobb tesom között 11 év a különbség, és amikor én 3-4 éves voltam ő már 14-15 tehát rá tudtak bízni. szerencsére sose dolgoztak éjszaka a szüleim, tehát ilyen nem gyakran fordult elő, de valahogy én se szivesen hagynám ott éjszakára... 10 éves kora felett szerintem már tudna magára vigyázni, de mégse örülnék neki ha egyedül kéne hagynom. és remélem hogy nem is lesz ilyen szituáció hogy senki nincs aki ott tudna vele lenni..
2015. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
12 éves vagyok, de még nem hagytak itthon éjszakára😄😄
2016. máj. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!