Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesek voltatok mikor...

Hány évesek voltatok mikor először egyedül hagytak éjjelre a szüleitek?

Figyelt kérdés

Én elsős voltam amikor a 10 éves tesómra simán ráhagyott anyukám mikor ő éjszakás volt,vagy volt h egész napra.


Ha délelött nem volt otthon,akkor reggelire a kenyeret levágta,mert azt nem tudtunk vágni. DE a szendvicset meg tudtuk mi is csinálni. Tesóm a gázon tudott ételt melegíteni.


Az udvarra is le mehettünk ketten,akkor is ha nem volt otthon anyukám.


Egyedül nevelt,segitsége nem volt,és bébiszitterre se futotta.


Nem tudom,hogy anyukám volt olyan bátor h egyedül mert hagyni minket,vagy mert voltunk nevelve h meg merte tenni,vagy akkoriban nem volt annyi veszély mint most. De nekem annyira furcsa mikor itt a gyakorin meg olvasom h pl 9 és 13 éves gyereket ne hagyjon egyedül éjszakára az anyjuk,kell még nekik a bébiszitter mert kicsik.


2015. febr. 26. 16:24
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Most vagyok 26 éves egyébként
2015. febr. 26. 16:26
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Ha van nagyobb tesó sztem nem akkora gáz. Engem olyan 11-12 éves lehettem amikor már néha otthon hagytak éjszakára egyedül. Nem akkora cucc.
2015. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
13 körül voltam. Emlékszem,féltem,és égettem az összes villanyt.
2015. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Én most 20 éves vagyok, de engem a szüleim mindig itthon hagytak egyedül mikor beteg voltam. A telefon persze mindig mellettem volt. Megtanítottak arra már kicsinek, hogy mit csinálhatok és mit nem. Megbíztak bennem.
2015. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

éjjelre 10-11éves kor után…

délelőtt viszont gyakran hagytak már kicsit korábban, csak amiatt nem, mert én voltam az idősebb, és 10 évesen nem hagytak rám egy 6 éves gyereket éjjelre, még ha ekkor én már aktívan besegítettem a főzésbe, sőt van amit egyedül készítettem

és hoztam-vittem a oviba a tesómat már korábban is

2015. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Minket is mindjg egyedül hagytak. 10 évesen a 7 éves testvéremmel töltöttük a nyarat napközben egyedül.
2015. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%

Elsős gyereket nyugodtan otthon lehet hagyni, ha már tudja, hogy miért nem szabad csak úgy bekapcsolni a gázt, kimászni az ablakon vagy elhagyni a lakást, illetve tárcsázni a vészhívó számokat, ha baj van.


Aki 13 évest sem mer magára hagyni, az vagy paranoid vagy a gyereke mentálisan sérült.

2015. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
#4-es vagyok, a kort lefelejtettem. Kb. 7-8 évesen hagytak otthon először.
2015. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__66..


Itt olvastam ma amugy ezt h nem kéne egyedül hagyni a 9 és 13 évest. De már régebben is sokszor olvastam hasonlót itt az oldalon,és nekem ez tök furcsa.

2015. febr. 26. 16:43
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Ezt nem bátorságnak hívják, hanem felelőtlenségnek.

10 éves gyerek nem úgy reagál váratlan dolgokra, mint egy 16 éves, vagy egy felnőtt. Gyerekre gyereket pedig nem bízunk, ez alap. Az csak szerencse kérdése, hogy nem történt soha baj, vagy baleset. El sem tudja képzelni az ember, mennyi minden előfordulhat, amire kisgyerekek nem tudják, hogy reagáljanak. Pl mentőt kell hívni valami miatt, lehet egy hirtelen lázgörcs, amitől tudjuk, hogy nem kifejezetten magas láz esetén léphet fel, lehet egy zárlat, és tűz, fulladás, esés, bármi, amikor a gyerek nem tudja eldönteni, mit kell tenni.

2015. febr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!