Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házaspárok, hogy oldjátok fel...

Házaspárok, hogy oldjátok fel ha nem egyeznek a politikai nézeteitek?

Figyelt kérdés
Arról sokat hallunk, hogy ki milyen vallású, hívő vagy ateista. Szerintem ezek a kérdések ma már kevés vizet zavarnak. De hogy ki melyik oldalon áll, az keményen része a mindennapoknak.

2015. febr. 20. 21:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
19%

9-es!


Állítom a férjed lehülyéz,ha nem értesz egyet vele...csak épp másképp fogalmaztál.

Jó nagy tapló lehet a párod...tipikus okoskodó,főleg politika terén,ahogy többek között itt még sok hozzászóló


Nehogy rosszul legyetek :D

2015. febr. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
24%

Ti politizáltok - Mi szexelünk.


Soha nem vinnék ilyen témát a párkapcsolatomba,házasságomba. Ő megbeszéli ezt a haverokkal,munkatársaival.- én meg a kollégákkal,barátnőimmel. (20-éves a házasságunk )

2015. febr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
49%

Na hát épp ez az...most komolyan hogy lehet ilyet írni?


" De hogy ki melyik oldalon áll, az keményen része a mindennapoknak." - ez most komoly?


Mintha olyan sok vizet zavarnátok a politikában...

Szerintem tréé ha mindennapos a vita a politika miatt egy párkapcsolatban,ahogy a kérdező állítja önmagukról

2015. febr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

23:00


Ahogyan irod, de ritkán politizálok vele.

Van amikor összezörrenünk a palesztini és az izraeli ügyekben.Ugyanis én néha kiállok az izraeliek mellett ez attól is függ,hogy mi történik.Na nem tartozom egyikhez sem.

2015. febr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

23:20


Jó most persze,az ember beszélget erről-arról,amit épp hall,vagy látunk,vagy csak felmerül mint téma...ez természetes,

DE az amit a kérdező írt,hogy szinte mindennapos kemény része az életüknek....és gondolom hatással van rá,mert nyilván,ha nem akkor nem is érdeklődik itt...na ez már túlzás...olyan dolog aminek nem sok értelme van,bármennyire is foglalkoznak vele...csak el ne váljon emiatt :DD

2015. febr. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Szerintem nem része a mindennapoknak, mert az átlagember politikai műveltsége nagyjából kimerül abban, hogy fröcsögnek egy sort a "narancssárágkról" meg a fránya, csúnya komcsi baloldalról, hogy utána leüljenek, mert hiszen "ők megmondták!". Ez pedig nem politikai álláspont, hanem csak szimplán butaság. De mindegy is. Szerintem az eltérő vallás nagyobb vita forrás lehet inkább a szokások miatt, mint az, hogy Feri meg Margit eldiskurál a jobb meg a baloldalról a hiányos, "híradós" tudásával, és nem értenek egyet az autóutak fizetőssé tételéről.
2015. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Ne tudom elképzelni, hiszen akkor a világról alkotott véleményünk is más.

Plusz a sajat véleményemről csak zt nem tudom meggyőzni, aki fanatikus, és rajongó szinten támogatja azt az oldalt,mat én nem.

Elég sok érvem van, egyébként nem is politizálok senkivel, csak az általános aktualitást. Tényeket, párthovatartozástól függetlenül.


Én nem teuom elkepzelni egy igazi hívőt, aki rendszerint gyakorolja a vallását, és egy ateista kapcsolatát sem.


Ha nem ennyire sarkosak, akkor lehet, tehát a keresztény sem jár mindig istentiszteletre vagy tartja ahamvaző szerdát..stb.

Politika is lehet így, viszont ekkor már ha nem fanatikus, akior meggyipőzhető ÉSZÉRVEKKEL


De pl a nagyszüleim már neha azon vitáznak velünk, ha csak felmerül bennük, hogy nem azt a pártot preferáljuk, amit ők.


Sosem beszélünk napo aktualitásról sem velük.


Tehát ha keményen a mindennapokban is előjön, akkor az komoly gond tud lenni..

Mi egy éeleményen vagyunk így sem nagyon beszélegtünk róla.

2015. febr. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Politizálni nem igazán szoktunk, világnézetünk viszont nem fedi egymást teljesen.

Nagy vonalakban és sok témában egyetértünk, az apróságokon inkább csak mosolygunk, elfogadjuk, hogy mindenben nem egyezhet a véleményünk.

2015. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól függ, mennyire fontos szerepet kap a politika az életünkben. Ha nagyon lényeges szerepet tölt be és komoly világnézeti különbségekben gyökereznek, akkor akár feloldhatatlan ellentétekhez is vezethet. Ha viszont csak felszínesen érintjük a témát, nem tulajdonítunk neki akkora jelentőséget, vagy csak apróbb nézetkülönbségek vannak, simán felül lehet rajta emelkedni.

Mi sok mindenben azonos nézetet vallunk, meg aztán nem is akkora téma nálunk a politika, hogy vita lehessen belőle.

2015. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Nem lényeges téma közöttünk a politika, de egyébként nagyjából egyetértünk. Egy kezemen megtudom számolni hányszor jött ez közöttünk szóba az évek alatt és akkor sem vitáztunk ezen.

Nem tudnám elképzelni, hogy a mindennapjaim szerves részét képezze ez a téma, pedig a párom a munkája révén elég gyakran botlik ebbe bele. Szerencsére ő sem elfogult, nyitott szemmel jár és én sem vagyok az.

Ha ez keményen része a mindennapjaitoknak, akkor szerintem valami bibi van. Nem normális ezen vitázni minden áldott nap.

2015. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!