Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól gondolom,...

Szerintetek jól gondolom, hogy engem örökbe fogadtak?

Figyelt kérdés
Miből gondolom ezt, hogy engem örökbe fogadtak a "szüleim"?! Abból, hogy teljesen másképpen bánnak velem mint a tesóimmal. Nincs olyan képem, ahol még baba vagyok. A legelső képem három éves koromról van. Sem apura sem anyura sem senkire nem hasonlítok még csak gondolkodásilag sem a rokonságból. Mindig én vagyok a hibás mindenért. Betegen is nekem kellet menni és kemény fizikai munkát végezni, miközben a két bátyám internetezett és még csak betegek sem voltak. Majd nem eltört a bokám, akkor is nekem kellet dolgoznom. Fejtsétek ki amit gondoltok.
2015. febr. 16. 10:49
1 2
 11/15 Zoloticska ***** válasza:

Kérdezz rá egyértelműen a nagyszüleidtől, szüleidtől, szomszédoktól. Ha ennyire foglalkoztat akkor próbálj megtudni mindent.

Viszont ha örökbe fogadtak tényleg akkor próbálj meg te is kedvesebb lenni az anyukádhoz és normálisabb az apukádhoz. Nehéz egy gyereket örökbe fogadni, ők felvállalták ezt az egészet, ha tényleg így van.

Ha meg saját gyerek vagy akkor csak az anya biztos. Lehet, hogy volt valami affér a fogantatásod körül, apukád ezért neheztel rád. Anyukádat meg mindig a bűnére emlékezteted.

2015. febr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha vannak idősebb és fiatalabb tesóid, akkor szerintem nem csak "simán" örökbe fogadtak.


Az lehet, hogy vagy anyud, vagy apud csalta a másikat, becsúsztál. Apud magához vett, anyud nevel, mint sajátot. Vagy fordítva: anyud megcsalta apudat, terhes maradt, megtartottak.


Egy rokon gyereke vagy, aki valamiért (meghalt, betegség, stb) lemondott rólad, ők meg befogadtak.


Ilyesmire gondolok, de szerintem ez sem feltétlen igaz. Tényleg mindenki elgondolkodik ilyeneken egy bizonyos életkorban.

valamint nem jelentheted ki, hogy senkire semmiben nem hasonlítasz. Honnan tudod, mik jártak az ő fejükben a te korodban? :)

2015. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ugyan, kérdezd már meg anyud, hogy születtél.
2015. febr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk talán elmondják mi jár a fejükben. Apám kibeszélt a bátyámmal volt, hogy elmondták volt, hogy csak rajta kaptam őket. Apám megmondta, hogy kocsog vagyok :) Ja meg, hogy utál. Anyu Ő meg nagyon kivételezik.
2015. febr. 18. 20:09
 15/15 anonim ***** válasza:

Általában, a középső gyerekek küszködnek hasonló érzésekkel. - Úgy érzik mindenki másnak több szeretet és figyelem jut. - Lehet ha megkérdeznéd az előtted született /másik középső/ tesód, akkor Ő is érzett már hasonlóan...


Amúgy, meg ha örökbe fogadtak, attól még szerethetnek nagyon...még akkor is ha időnként másként érzed...


!FONTOS ZÁRÓJELES RÉSZ!:

Abban a korban vagy, amikor rá kell ébredned, a szüleid, a felnőttek, a világ nem tökéletes... - nagyon nem... - aztán amikor majd rájössz, hogy - minden igyekezeted ellenére,- te sem vagy az, akkor könnyebb lesz elfogadni másokat is tökéletlenül... - Ez része a felnőtté válásnak...

2015. febr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!