Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarja, hogy hazamen...

Miért nem akarja, hogy hazamenjek?

Figyelt kérdés
Elmentem külföldre dolgozni,de nem úgy jött össze a dolog.Gondoltam nem megyek még haza,nem adom fel a dolgot.De jó lenne fújni egyet,arról nem beszélve,hogy addig együtt lehetünk és újúlt erővel neki indulhatok.Így szenvedés a dolog,neki is,és nekem is.Nem feladni akarom,de jó lenne újult erővel neki indulni.Mivel az ország keleti részében lakunk,anyám pedig a nyugati részen,így nála száltam meg,egy kis időre,mivel ha találok valamit,akkor nem kell annyit utazni.Viszont anyámmal nem vagyok valami jóban.Nem szívesen vagyok itt.A párom is hiányzik,és sokat veszekedünk,úgy érzem haza kellene mennem rendezni a dolgokat.A párom meg nem nagyon akarja,hogy ha már itt vagyok,akkor ne forduljak vissza,mert innen könnyebb találni.Ebben lehet igaza van,de kicsit úgy érzem,most szükségem lenne,hogy vele legyek pár napot,és feltőltődjek.
2015. febr. 11. 23:56
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nos köszönöm a válaszokat!Ezért nem igazán érzem magam férfiatlannak,ha férfiatlan lennék akkor meg sem probáltam volna.Ilyen esetben kihez megy haza az ember ha nem a párjához?Nem azért megyek vissza,hogy feladjam külföldimunkát,onnan is tudok keresni továbbra is.Pár napra gondoltam,hogy visszamegyek.Az elmúlt napokban vitáztunk is,és úgy gondolom ezeket a problémákat skypon,vagy telefonon nem tudjuk megbeszélni.Ez se neki nem jó,se nekem jó.Ő is nyugodtabb lenne,hiszen látom rajta,hogy tiszta ideg.

Mondtam neki,hogy nem adom fel,csak pár napra szerettem volna hazamenni hozzá,ennyit akartam volna.Ez ellen viszakozott.Nem értemmiért,hiszen ő is állítja,hogy hiányzok neki és tiszta ideg.Nem lenne jobb neki is,hogy egy kicsit együtt legünk és tisztázzuk?Ezért lennék férfiatlan?Azért mert nem sza..rom le a kapcsolatunkat és a munka mellett kettőnk dolgaival is foglalkozom?

2015. febr. 12. 08:25
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem válaszoltál rá, hogy te voltál-e az előzőleg belinkelt kérdés szerzője, illetve előtte is volt 1-2 kérdés, ami illeszkedik a témába..

Én úgy érzem, a párod bármit tehet, te mindenképpen azt a következtetést fogod levonni belőle, hogy ő is azt akarja, amit te. Sokat veszekedtetek, és ideges, viszont nem akarja, hogy hazamenj, hanem folytasd inkább mihamarabb a munkakeresést.. vajon miért lehet ez? Mert az elmúlt időszakban minden konfliktust az okozott, hogy nem találsz munkát, vagy éppen semmi nem felel meg neked, nehezen indulsz el keresni, úgyhogy egyáltalán nem az tenné rendbe a kapcsolatot, ha hazamennél, hanem az, ha tovább keresnél. Most komolyan, különben miért mondaná, hogy ne menj haza? Úgy tippelem azért, mert ez már a sokadik alkalom, hogy valami nem jön össze, te leülepedsz, esetleg sajnálod magad, és ezer évig kell imádkozni, mire "feltöltődsz", és ismét teszel valami lépést előre, és neki már nincs türelme ehhez asszisztálni. Jelenleg szerintem úgy van vele, haza se menj, ameddig nem mutatsz fel valamit. Ha mégis menni akarsz, menj csak.. szerintem hamarosan olvashatjuk a "Miért viselkedik velem ilyen ridegen?" kezdetű kérdésedet a GYIK-en. Nagyon sok kapcsolatot tönkretenne egy ilyen helyzet, no nem a munkanélküliség - bár egy idő után az is nagyon megterhelő - hanem az érzelmi függőség ezen foka, önsajnálat, akaratos akaszkodás. Nem tudod, mikor kell hagyni egy kis levegőt a másiknak. Ha annyira jót tenne a kapcsolatnak, ha hazamennél, nem ellenkezne. De persze a nem biztosan igent jelent, mert neked az a verzió esne jobban.

Te biztosan tudod, hogy az előző kérdéseket is te tetted-e fel, még ha nem is akarod bevallani, mert árnyalná a kommenteket. Ha te voltál, akkor ez a határozott véleményem. Ha nem te, akkor is valami hasonló lehet az igazság, ha hiányzol neki, de nem akarja, hogy hazamenj, akkor valami sürgős javításra szorul a kapcsolatotokban, és azt akarja, inkább azzal foglalkozz. Ha húzod az időt, csak eltávolodik tőled. A bizalmat, tiszteletet könnyű megingatni, és nem biztos, hogy helyrejön az idővel.

2015. febr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!