Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom öngyilkos akar...

A barátom öngyilkos akar lenni. Mit tehetnék azért hogy véglegesen lebeszéljem róla? 13/L

Figyelt kérdés

A barátom aki tulajdonképpen a pasim öngyilkos akar lenni...

Már az előtt is az akart lenni mielőtt összejöttünk volna.Egyszer megígéri hogy élni fog addig ameddig vele maradok másnap viszont azt mondja hogy 18 éves koráig fog élni és vita lezárva...Mit tehetnék azért hogy véglegesen lebeszéljem erről? Ő 15 éves én 13 vagyok.


2010. febr. 10. 14:14
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem akar öngyilkos lenni, csak azt akarja hallani, hogy szükségetek van rá és hiányozna.
2010. febr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Az is szomorú, ha csak így tudja elérni, hogy törődjenek vele.
2010. febr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Bocsánat...én nem tudom hogy milyen családi háttere van mert azért mégis csak elég nagy távolság van köztünk.(én Dorogon lakom ő pedig Nyíregyházán) mi mindig törődünk vele és állandóan mondjuk h. mi lenne velünk nélküle...Remélem igazatok van és hamar kinövi ezt a makacsságot...Én is voltam emos de 3 nap elteltével meguntam...Bízok a tanácsokban és köszönöm a válaszokat!!
2010. febr. 12. 20:35
 24/33 anonim ***** válasza:

TE minek foglalkozol még vele? Azért csinálja. Sz@rd le, és abba fogja hagyni. Arra meg ,hogy milyen körülményei vannak, csak annyit mondok, hogy nála 100szor rosszabb helyzetben élnek emberek, és megsem kötik fel magukat.

Valaki adjon neki szerintem is egy nagy pofont.

2010. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Te olyan fiatalka vagy még,látod mennyi aggodalmat okozott ez a fiú eddig is a hülyeségéval.

Mindenki azt írja a válaszában,hogy nem a Te felelősséged ennek a kölöknek a jövöje.

Hidd már el!!

Emós-gyerek,hát akkor meg szarrd már le ,mit beszél.Ez az emós-kultúra része,hogy nem akar élni.Nem kell bevenni!!!

Persze,ha tetszik a srác,akkor nyilván minden figyelmed az övé,de inkább keress olyat,akiben élet van,derű,stb.

A világfájdalomra ráértek majd később is!!!!

2010. febr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

igazuk van az elöttem íróknak! Nem fog szólni ha komolyan gondolja! Anno én sem szóltam senkinek...az volt a szerencsém (ma már ezt mondom), hogy idöben észrevették. Szerintem tényleg ne vedd komolyan, bár mondd el neki, hogy mindenben számíthat rád és 3 ember aki tényleg szereti ezerszer többer ér mint 100 olyan aki csak tetteti vagy csak a jóban van mellette. Remélem megoldódik:)

22/L

2010. febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
48%
Hát nézd... aki öngyilkos akar lenni, az az lesz. Nem csinál úgy, hogy majd két év múlva... Ilyen nincs! Pláne nem hívják fel magukra a figyelmet, mert tisztában van vele: hogy meggátolnák!
2010. febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Ez tényleg egy kis "hülyegyerek"! Ne aggódj semmit sem fog tenni. Annál jobban félti a kis tyúkszaros életét. Csak valamivel fel akarja hívni magára a figyelmet.
2010. febr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkos szándékú kijelentést MINDIG KOMOLYAN KELL VENNI (telefon segítő voltam, ott tanultuk a képzésen). Nem szabad heccelni, hogy adok még kötelet is, vagy hasonló viccelődéssel. Akármilyen indítékot véltek mögötte (figyelemfelhívás, stb.) komolyan kell venni!


Amúgy meg, "nem is akar meghalni, csak fel akarja hívni magára a figyelmet", mondják itt egyesek megvetően. Miért, tiszteletreméltóbb lenne, ha tényleg meg akar halni? Az öngyilkosjelöltek nagy része élni akar, csak nem így. Az életösztönt azért nem könnyű kiiktatni.


Nem gúnyolni kell, bírálni (kívánom, hogy az ilyen hozzáállásúak környezetében ne legyen problémákkal küszködő fiatal...), hanem foglalkozni vele.

Az is a megoldás része lehet, hogy ráhagyod, hogy OK, 18 évesen, de megígérteted vele, hogy addig semmiképp, és akkor is átgondolja még egyszer.(Remélhetőleg addigra nem fogja akarni)


Az "úgyse mered" "úgyse teszed meg" "majd kinövöd" és hasonló OLAJ LEHET A TŰZRE!


Viszont magadat ne hagyd zsarolni, ha azt mondja, ha elhagysz, öngyilkos leszek, azt kell állítólag mondani, hogy a te dolgod (ezt a magánéletemben én se tudtam egyébként megcsinálni... legocsmányabb legundorítóbb legmegvetendőbb zsarolási forma)


29/n

2010. febr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
EMÓS ezért akar meghalni!!!
2010. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!