Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt ép ésszel...

Cilent:456 kérdése:

Hogyan lehet ezt ép ésszel végigcsinálni?

Figyelt kérdés
1 évig (kicsit több) próbálkoztunk párommal hogy eljöjjön az a várva várt pozitív teszt. Sajnos hiába. Decemberben elmentem orvoshoz aki talált egy 5-cm-es cisztát a bal petefészkemen, elküldött vérvételre ultrahangra (hogy egyáltalán van-e peteérésem) kicsit megijedtem a cisztától mert sajnos nem az első eset volt szóval már túl voltam 1 nagyműtéten 8 éve és 2 laporoscopián. Túl már egy endometriosis-on valamint féléves GnrH kúrán, mindezt 19 éves koromig lezongorázva. Vizsgálaton kiderült peteérésem van minden tiszta szupi akkor csak nem lehet baj, gondoltam én kis naiv. Elküldött petevezeték átjárhatósági vizsgálatra az első gyomron-vágás ott jött. Nem átjárható a jobb oldali, a bal oldali pedig beszűkült és fonalszerű. 2 választási lehetőség, vagy nagy-műtét a kórelőzmény miatt ahol megpróbál csodát tenni, vagy egyből lombik, minderre volt pár napom eldönteni. Viszont rá egyhétre megcsinálná a méhtükrözést mert lombik előtt így-is úgyis kell, nah meg nem árt felmérni milyen állapotban van a méhem. Sajnos addig nem jutottunk el hogy a döntésemről tájékoztassam. Párommal már átbeszéltünk mindent hogy mit hogy, hogy megtartunk egy 2 tanús esküvőt a lombik miatt stb.. Viszont a méhtükrözés eredménye elszomorító lett... Alkalmatlan vagyok a lombikra, valószínű az endometriosis miatt összenőtt a méhem amit próbált szétszedni hiszteroszkóppal de eredménytelenül. Szóval most várok mensesig mert akkor elméletileg nagyobb az esély rá hogy tud "tágítani" a méhemen. Rá két hétre pedig elvégzi még egyszer a hiszteroszkópot hogy sikerült-e vagy sem, ami egyenlő azzal hogy soha nem lehet saját gyerekem... A külvilág felé baromi jól tartom magam, az összetörés látszatát sem keltve, de mikor egyedül vagyok lépten-nyomon elszorul a torkom.. Félek hogy mi van ha nem lehet? Örökbefogadni nem akarok, aki kicsit is beleásta már magát tudja hogy szinte reménytelen. Félek mert nem érdemli meg párom hogy egy ilyen "selejtes" nővel élje le az életét...

2015. jan. 28. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha az én szerelmemről derülne ki hogy nem lehet gyerekünk, akkor nem az lenne az első gondolatom, hogy nem akarom vele leélni az életem, hanem valahogy csak megoldanánk. és nem vagy selejtes.
2015. jan. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon sajnálom :(

Nekem tegnap jutott eszembe hogy simán elmennék béranyának. Nem tudom Magyarországon lehetséges-e? Szeretnék segíteni olyanoknak akiknek nem lehet babájuk, ja és persze a pénz is motiváló :P Kihúzni a gödörből, az tuti.

2015. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Beranyanak lenni akkor legalis ha nem penzre megy, illetve csakis a kiadasokra, doki, fizetes vesztes, stb.
2015. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Az elet erteleme nem a gyereke

FEl a fejjel

hazasodjtaok ossze fitalaok vagytok csodak tortennek mindig az orvososk sem tudnak mindent

Ne vizsgaltasd agyon magad tobbet artasz vele mint hasznalsz

2015. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kikérném több orvos véleményét is. Nem szabad feladnod, mert ha jól vettem ki az írásodból, ennek a határán vagy és ez fáj leginkább. Csodállak a sok orvosi beavatkozás, fájdalmak miatt is, és nagyon sajnálom, hogy így alakult, nem tudom, ajánlhatok-e egy tippet de amíg az eredményekre vársz néha vegyél egy cickafark-ülőfürdőt, elmesélem, miért. Volt egy nagy hasi műtétem, emellett pedig túlzott szőrösödésem van, nőként szinte szakállam. Évekig éltem együtt egy férfival aki végül elhagyott mert nem tudtam teherbe esni. Az orvosok csak széttárták a karjukat, hogy menjek hormonkezelésre, ha valami nem tetszik, ennyi. Közben dolgoztam, tanultam, nem is figyeltem erre, megismerkedtem a férjemmel, 3 hónap múlva erős rosszullét, hányinger, azt hittem meghalok, babás lettem... 4 éves a kislányom. :) Csak egyetlen egyszer csináltam mindent máshogy, nem is tudatosan, mindent elintézett a természet. Szívből kívánom Neked ugyanezt a csodát, meglátod sikerülni fog!!!
2015. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne add fuel! Orvosi ellenőrzés/vélemény mellett próbáld ki az avivatornát, nagyon komoly eredményeket lehet vele elérni!
2015. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsóhoz még hozzatennem, hogy a cickafark tényleg csodákra képes a nőknél, persze nem egy alkalom után. Néha kúraszerűen teakent is fogyaszthatod, növeli az ülőfürdő hatását.
2015. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, nehéz lehet. De az soha meg se forduljon a fejedben, hogy selejt vagy, és emiatt sajnálod a párodat.


Ez egy nagy próbatétel, de ha a párod melletted van, akkor örülj, hogy egy ilyen jó embert találtál, aki mellesleg nem véletlenül van veled, aztán többit majd meglátjátok.

Egyébként nem attól érdemli meg valaki a párját, hogy jön-e, vagy hogy mennyire könnyen jön a baba. Ezt a hozzáállást gyorsan felejtsd is el. Fel a fejjel.

2015. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem vagy selejtes :) mert akkor magamat is annak kéne tartanom és egy pillanatig sem gondoltam, hogy amiatt mert meddő vagyok selejtes lennék... van férjem, aki az első perctől kezdve, hogy megismerkedtünk tudta, hogy ha velem marad soha nem lehet saját gyermeke, ennek ellenére engem választott...

"Örökbefogadni nem akarok, aki kicsit is beleásta már magát tudja hogy szinte reménytelen. " - ez butaság :) mi örökbe fogadtunk, 2 év várakozás után megszületett a kisfiúnk aki most már 10 hónapos :)

2015. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. NEM VAGY SELEJT! Felejtsd el, egyszerűen csak irtó szerencsétlenül alakultak ki nálad a dolgok.

2. a párod TÉGED érdemel, és megérdemel - ha igazán szeret, akkor minden szalmaszálat megmozgat, hogy segítsen (én legalábbis azt tenném, és egy pillanatig sem hibáztatnám a kedvesem, aki erről nem tehet)

3. szerintem keress pszichológust, hogy segítsen feldolgozni ezeket a gondolatokat, mert így tényleg nehéz lesz teherbe esni

4. nem te vagy az egyetlen, akinek nem lehet (jó, ez nem vigasz, tudom), de örökbefogadással simán


De annak örülj, hogy téged pl. tudnak kezelni, stb., engem nem.

- a súlyom miatt nem vállalhatok babát > híznom kéne, hogy teherbe eshessek > ahhoz, hogy ez menjen, gyógyszert kéne szednem > de ez szétszedi a hormonrendszerem > fogyás és ciklusproblémákat okoz - és ez az ördögi kör megy már másfél éve.

Az orvosok nem biztatnak, sőt, próbálnak felkészíteni, hogy ne nagyon álmodozzunk babáról.

2015. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!