Vállaljak babát?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok,idén fogok érettségizni. A párom 23éves. Mindketten szeretnénk babát, de félek,hogy mit szólnának hozzá a falubeliek. Az anyagi háttér meg van.


18/L



2015. jan. 24. 17:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%
Mennyit keres a párod? Milyen állapotban van az örökölt ház? Mennyi megtakarítása van a párodnak?
2015. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%
Ha mindenáron szülni akarsz, én akkor is azt javasolom, menj el dolgozni legalább egy évet, válj teljesen önállóvá, költözzetek össze a pároddal (ha még nem tettétek), közben kezdd el akár a levelező sulit. 1 év munkaviszony után jár GYES, jobban jártok anyagilag, meglátod, hogy boldogultok kettesben a pároddal, és lesz időd átgondolni, komolyan erre vágysz-e 19 évesen. Gimiből kikerülve egyből szülni minden élettapasztalat és önismeret nélkül egyáltalán nem jó ötlet.
2015. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt mire, a gyesre akarsz szülni?
2015. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Szülni a ló is tud.

Valami mással akarj kitűnni.

2015. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ne


Gyerek vagy még,


Tudom hogy nem érzed, én sem éreztem, senki nem tudja, csak később.

Nem eltél meg felnőttkent, önálllóként.

Ha nem lenen a párod nem tudnal a magas lábán állni egyedül sem, nemphogy egy gyerekkel.

Ha megszületik, már sosem lesztek magatok, ami nem baj, de meg kettesben sem sokat elhettetek, nem tudjátok milyen.


A jó anyagi hattér mit jelent?

2015. jan. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

egy emberi elettel "jatszol", nem egy targgyal. Jatssz papas-mamast, de ne elesben!

Menj el szepen dolgozni, ne a nep nyakan elj!

2015. jan. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Persze itt mindenki a tutiba szuletett... ugyanmar Azt a sok okoskodo valaszolot!

Ha szived szerint eletet adnal egy babanak, a legjobb korban vagy, ha szeretitek egymast a paroddal es mindketten vagytok ra, akkor hajra!

Sok sikert es ne foglalkozz csak a szeretteiddel! ;)

2015. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ha elhagy a párod akkor mi lesz? A szüleid fogják eltartani a gyerekedet és téged? A párod annyit keres, hogy belőle saját magán kívül két ember szükségleteit is tudja biztosítani, vagy majd anyuci bedobja a közösbe a te részed? Mert ha így van mond meg mi a foglalkozása 23 évesen, mert szakmát váltok....


gyereket amúgy felnőttek vállalnak, felnőtt az, aki képes önmagát fenntartani akár anyagi, akár szociális stb. értelemben, te erre képtelen vagy, gyereknek gyerek pedig nem való.

2015. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Missi_Key ***** válasza:
ne.
2015. jan. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
85%
Húúha. A gyerekvállaláshoz nem csak anyagi biztonság, hanem lelki, szellemi érettség is kell. Nem simerlek, nem tudom, hogy te milyen vagy, de azért 18 évesen manapság nem szoktak készek lenni erre. PLáne nem a kapcsolat. Azért valljuk be, gyerekcipőben jár még ez. tiniként jöttél vele össze, ő volt 20 éves, ne csináljuk már... Nagyon-nagyon fiatalok vagytok, még annyit fogtok változni hogy csak na. Nem beszélve arról, hogy annyi, de annyi szép élmény és tapasztalat várna még rátok, amit gyerek nélkül kéne megtapasztalni.
2015. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!