Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek vállaljak babát?

Szerintetek vállaljak babát?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a párom már lassan 30 éves lesz, ő már nagyon szeretne egy picurt. De én még tanulok. Most vagyok 22 éves.

Az idén fogok végezni a suliban (BSC-diploma) és elgondolkodtam azon, hogy most lehet egy pici beleférne, aztán ha elkerül oviba folytatnám a sulit. De a szüleim lebeszélnek róla. De én is szeretném már. Páromnak van egy stabil jól menő vállalkozása, tudom, hogy eltudna tartani minket. S támogatna is, de mindig jönnek az ellenpéldák, hogy mi van ha elhagy, és én meg ott maradnék egyedül a picivel, a szüleim meg dolgoznak, igazából ebben az esetben csak magamra számíthatnék.

Tanácstalan vagyok, szeretnék is egy picurit, de tartok is a nehézségektől, és tudom azt, hogy ha várok még 2 évet teljes diplomával a kezemben, akár magam is megállnám a helyem -persze inkább együtt szeretnék lenni vele-.

De attól is tartok, hogy a párom annyira babázni akar, hogy ha nem jön össze hamarosan...


Szerintetek?


2012. okt. 25. 22:52
 1/7 anonim válasza:
25%

Tényleg nehéz kérdés. Szerintem pont ideális korban vagytok mindketten, hogy sikeres, fiatal szülők legyetek, s ha tényleg meg lenne az anyagi biztonság is, ahogyan írtad, akkor érdemes lehet belekezdenetek egy ilyenfajta közös életbe. A párod mit mond rá?

Szerintem érdemes mérlegelni azt, hogy amit tanulsz, folytathatod-e, vagy elkezdheted-e mondjuk 3-4 év múlva, vagy jobb, ha most építed a karriered és 4-5 év múlva már teljes biztonságban és felkészültségben várhatjátok a babát.

2012. okt. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

1. éves munkaviszony előtt nem szülnék. Nem csak arra kell gondolni ha a párod elhagy, de ne adja az ég egy balesetet szenved és nem tud dolgozni. Akkor semmire sem elég a 38000Ft gyed és családi együtt.

Azért is jobb mert lesz munkatapasztalatod így könnyeben találsz munkát vagy lesz hova visszamenned.

A párod sem olyan idős még, 30. év ma már nőnek sem sok nemhogy férfinak.

2012. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Egy kisbabát akarnod kell. Nem azért mert a párod akarja, hanem azért, mert TE leküzdhetetlen vágyat érzel arra, h babád legyen. Szerintem. Én legalábbis így gondoltam és amikor azt éreztem, hogy igen teljes szívemmel szeretném Én is (a férjem hamarabb is akarta volna), akkor belevágtunk. 25 éves voltam. Most 16 hónapos a fiam és mellette nappali tagozatos egyetemen végzős vagyok. Úgyhogy szerintem, ha nem tiszták az érzéseid ezzel kapcsolatban, akkor még várj, és beszélj erről a pároddal. Üdv
2012. okt. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ő szeretné és én is, munkahelyem (már lenne-hiányszakmát tanultam, így már bsc diplomával is eltudnék helyezkedni, de csak azzal a feltétellel ha 2 éven belül leteszem a mesterképzést hozzá. Ezt meg a baba mellett nem vállalnám.


Az a baj, hogy ha csak egyik oldalról nézem, akkor igen, szívesen sőt én is nagyon szeretném a babát.

De amint meglebegtetik a szüleim a pénzügyi oldalát, meg mi lesz ha párommal összekapunk...és egyedül kell helytállnom, elbizonytalanodom. Igazából mondjuk ki: az anyagi részétől félek inkább a dolognak, manapság egy baba nem olcsó...sehogy sem.

2012. okt. 25. 23:15
 5/7 anonim ***** válasza:

A mesterképzést levelezőn is megcsinálhatnád, munka mellett.

Így nem is kellene sokat várni.

2012. okt. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A levelezőt felejtsd el, nem leányálom gyerek mellett tanulni is......

Szerintem azt a két évet még simán kibírja!! (vagy másfelet :D)

2012. okt. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nemcsak a szakításról van szó. Jöhet, akármilyen kis csetepaté, összezördülés, lehet, h a fejedhez fogja vágni, h neked semmid sincs, semmihez nem értesz, ha válnátok, a baba nála maradna, mert ő el tudja tartani, te meg nem, stb, stb. Anyukádéknak igaza van abban, h nem szabad ennyire kiszolgáltatottá válnod. Tanulj, dolgozz, legyen munkád, ahová visszavárnak! Jó érezni azt, h te is tettél a közös kasszába valamennyit, te is hozzájárultál a baba felneveléséhez és nemcsak annyival, h megszülted. Mert ennyit bárki tud.
2012. okt. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!