Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj? Velem van baj...

Mi lehet a baj? Velem van baj vagy a szüleimmel?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Kitünö tanuló, nem iszok, nem cigizek, ritkán járok bulikba, megértem hogy nincs pénzünk, igy nem is kérek töllük semmi nagy valamit, nem hisztériázok,szoktam segiteni a szüleimnek, volt h én föztem nekik mire hazajöttek a munkából, mivel itthon voltam. Mégis sürün belém kötnek a szüleim... bennt vagyok a szobámba ne, csináltam semmit és elkzd velem veszekedni és kiabálni. vagy ha én átmegyek hozzájuk akkor is elkezdi mondani.. néha már nem birom... szokták mondani h sürübben járjak valahova.. és ebböl is a gondot csinálják. mert én inkább az az otthon ülös tipus vagyok. és ugy érzem néha hogy nem akarnak elfogadni!:( miért viselkednek igy velem? velem van a baj? vagy valami más ok miatt idegesek a szüleim és csak rajtam vezetik le a mérgüket? nem értem... de néha már ugy érzem nem birom tovább!:(
2010. febr. 7. 21:24
1 2
 1/19 anonim válasza:

Hát ezzel én is így vagyok :S ill. majdnem...

írtam is egy kérdést én is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


És hogy a kérdésre is válaszoljak: szerintem más gondjuk van és rajtad vezetik le a feszültséget...=S

Sajna ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni, legalábbis én nem tudok :S

Úgyhogy kitartást!

2010. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem veled van a baj.A szüleidnek más problémáik vannak és ezt rajtad vezetik le.Az meg hogy azt akarják h eljárj otthonról,csak azért van mert boldognak akarnak látni.Avval vannak hogy a mai fiatalok csak akkor boldogok,ha isznak,cigiznek,drogoznak,és mindig bulikba járnak.Van akinek nem az az életcélja,és otthon érzi magát jól,vagy egy szűkebb baráti körrel beszélgetve.Nincs ezzel semmi gond,vagyis veled nincs semmi gond.Próbálj beszélni a szüleiddel,mikor így ok nélkül belédkötnek,hátha kiderül,hogy csak éppen idegesek vagy aggódnak érted.
2010. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

Na, ezt kapásból nem hiszem el, hogy kitűnő tanuló vagy : borzalmas a helyesírásod és alapvető hibák vannak benne!


Túlságosan unod magad, az a bajod!

Vegyél elő egy könyvet és olvasgass, rád férne a művelődés.

2010. febr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szerintem attól,hogy nem 100%-os helyesirással gépelt ilyen este,attól még lehet kitűnő tanuló.
2010. febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
Egyrészről rajtad vezetik le a streszt másrészről félnek hogy begubozól mert 16 évesen gyakrabban kéne eljárnod és nem a szóbában gubasztani.
2010. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az elsö két válaszolónak köszönöm!

az utolsónak pedig nem muszály elhinni semmit!:) gépen tudom, hogy máshogy irok... itt nem használom ugy az ékezeteket meg stb.. pl hosszu u-t meg i-t.. meg ilyesmik... ha ez zavar akkor sajnálom! és nem unom magam!:)

2010. febr. 7. 21:39
 7/19 A kérdező kommentje:
Elnézést! nem az utolsónak ment, hanem a 21:35-ösnek!
2010. febr. 7. 21:43
 8/19 anonim válasza:
Ez nem a te hibád, ez társadalmi, politikai kérdés. Sajnos olyan rohanó világ van, hogy mindenki csak a másik agyára megy. Én anyámmal élek, ha szar napja van tök agresszív, sose lesz normális kapcsolatunk e miatt. Próbálj elkerülni egyetemre pl. vagy legyél kolis ha ilyen a helyzet ezen nem lehet sajnos változtatni.
2010. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hát értem! de viszont megértem a szüleimet is! mivel mindketten dolgoznak és mégsem fizetnek a munkahelyek!:S néha ugy állunk h azt sem tudjuk mit eszünk! ráadásul a növérem kisfia is kórházban került! meg növéremék sincsenek valami jó körülmények között, és anyum szeretne nekik minnél többet segiteni, csak ö sem bir! szóval megértem öket, mert tényleg van min idegekedni... csak nem értem h mért mindig rajtam töltik le a mérgüket!:S meg aztis nagyon rossz hallani mikor ök veszekszenek egymással!:( és sajnos ez is elég sürün van!:(
2010. febr. 7. 21:55
 10/19 anonim ***** válasza:
Sajnos szürnyű világ van most. Itt mifelénk meg különösen. Igyekezz megmaradni jónak. Szeresd a szüleidet, még akkor is, ha úgy érzed, hogy ők nem szeretnek. Próbáld magadból sugározni a szeretetet, hátha valamit tudsz rajtuk változtatni. Szólj hozzájuk szeretettel, amikor csak teheted. Gondolj rájuk részvéttel. Ők is csak áldozatok. Ha szeretetet árasztasz magad körül, mosolyogsz, kedves dalokat dudorászol, jóindulatú emberekről beszélsz, dícséred őket, vagy másokat, igyekszel minél szebb lenni, hogy szépnek lássanak, meglátod, megváltoznak. Legyél türelmes, ez több hónapig is eltarthat.
2010. febr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!