Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan emberről aki? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

19 éves fiú, nem nyílik meg az emberek előtt, nem bízik senkiben sem, csendes, nem igazán társalog, csak akkor ha érdemesnek találja a társalgásra az illetőt.

Ez elsősorban iskolában és munkahelyen jellemző a személyre.


Nem visszahúzódó, csak nem szereti ezt a társadalmat, így a kapcsolata a társadalommal annyiban merül ki, hogy ellátja az életfenntartásához szükséges dolgokat, pl. dolgozik, bevásárol stb.

Ennek ellenére sikeres az életben, halad előre, jó kiállása van, talán karizmatikus is, tervei vannak, és magabiztos az életében.


Barátnője és szűk baráti köre is van, akikkel normális társasági életet él.


Bulizni ritkán megy szórakozóhelyekre, de megy, illetve a kirándulást részesíti előnyben, ami egyedül vagy a barátaival történik.

Lenézi és ki nem állhatja a legtöbb embert, például a magas társadalmi pozícióban lévőket, a celebeket, az okosnak bélyegzett embereket, a tanárokat, politikusokat és ezeket. Illetve a saját korosztályomból az olyanokat, akik túlságosan a jelenlegi trend befolyásolása alatt állnak, és ez megjelenik az életstílusukban, az élethez való hozzáállásukban.

Ehelyett a normális, egyszerű, parasztlogikájú embertípust részesíti előnyben a kapcsolatok kialakításakor, akikbe még szorul némi bölcsesség a sok haszontalan tudása mellett.


Szabadidejében amikor nem a barátnőjével/barátaival van: sportol, eddz, olvas valami értelmeset, ami leginkább a létezésünkkel kapcsolatos, tehát elsősorban nem a tudományos, hanem a filozófiai műveket részesíti előnyben.

Illetve kirándul vagy egyszerűen csak pihen.

Kb ennyi

Köszönöm a válaszokat!


2015. jan. 19. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Normális.
2015. jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tipikus.
2015. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel.
2015. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az okos embereket miért nézi le?
2015. jan. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lenézi és ki nem állhatja a legtöbb embert


Normális???

2015. jan. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A társadalom által okosnak bélyegzett embereket, akik elvégeztek például egy egyetemet, kaptak egy információ csomagot, és azt mondják tovább, gondolok itt a tanárokra például.

Ahelyett hogy saját gondolataik lennének, kutatásokba kezdenének, hogy mi is az igazság valójában. ismerek pár embert, akiket érdekelt a történelem vagy a természettudomány, el is végezték az egyetemet, és saját kutatásokba kezdtek, majd a kutatási eredményük teljesen ellent mondott az egyetemen tanultakon, így otthagyták az egyetemet... Erre gondoltam.

Beszélgess el egy olyan emberrel akinek van 10 diplomája, hamar kiderül róla hogy valójában egy sík hülye, élete sincsen, az életben szerencsétlen.

Legtöbb tanárom ilyen, hogy 50 éves létére még az anyjával lakik...

2015. jan. 19. 17:01
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó Te ezek szerint felnézel a celebekre? Kiszel Tünde, Kelemen Anna, vagy esetleg Berki Krisztián a példaképed?
2015. jan. 19. 17:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Barátom ilyen. Reális gondolkodás, számomra tökéletes személyiség . Csak pozitív :) 25l
2015. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Csak én még azokat sem szeretem, akik pl. tudnak gitáron 5 akkordot, vagy rajzolnak valamit egy kép alapján, és akkor művészléleknek nevezik őket. És azokat sem, akik művészléleknek nevezik őket.

Nem irigységből. Én is zongorázok, és gitároztam is. Csak sokakat a semmire tartanak valamire. Pedig nem kell hozzá semmi különleges. Olyan, mintha valaki sportol valamit. Valaki ezt szereti, valaki azt, de ettől senki nem lesz több, vagy kevesebb. A lényeg, hogy merjük vállalni, amit szeretünk, és ne divatból csináljuk.

Bár az utálatomat próbálom legyőzni, mert nem vezet semmire.



És ennek ellenére sikeresnek érzem magam a munkámban, majdnem 6 éve kapcsolatban vagyok, szórakozni is járok - bár csak a szűkebb társaságokat szeretem - és vannak terveim az életben.

Szóval szerintem nincs gond veled. Aki valamennyire olvas bizonyos témákban, és ismeri az emberi mozgatórúgókat, azok szerintem elég gyakran gondolkodnak így.

Akik nem így gondolkodnak, azok meg csak valószínűleg azért, mert túl nagy megfelelési kényszer, és félelem van bennük.


A lényeg, hogy örömmel és szeretettel csináld azt, amit csinálsz. Örömmel és szeretettel fogadd azokat, akik támogatnak. És próbálj ne foglalkozni azokkal, akik a világ kényszerei alatt élnek. Persze saját bőrömön tudom, hogy nehéz, mert nagyon dühítő tud lenni.

2015. jan. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sótlan egy figura. Ráadásul el is van cseszve: el van telve magától, merthogy ő egy inteligencs ember (az is, de nem zseniális).


Zseniális akkor lenne, ha rájönne, hogy azok között a lenézett emberkék között egyfelől rengetegen vannak, akik a kisujjukból képesek őt kirázni sok-sok téren.

Másfelől pedig ha rádöbbenne, hogy mi az, ami miatt a lenézett celebek, politikusok, vagy egyéb, "érdemtelenül" magasabb társadalmi rangot elérők mégis magasabb szinten vannak nála.

2015. jan. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!