Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés
A szüleim 2-éve külön élnek.A barátommal ide költöztünk anyuhoz mert eleinte nehéz volt a válás neki. Aztán nem jöttünk ki jól mivel közös házban éltünk és csak zavartuk egymást.Aztán a barátom elköltözött mert nem tetszett neki anyunál.Az után oda költöztünk apuhoz apu is folyamatossan ivott belénk kötött,de viszont a barátom viselkedése se volt valami jó a rezsibe alig adott. Igy atán ő vissza költözött a szüleihez. Ahová csak ő mehetett az ő szülei már engem nem akartak befogadni , hogy most éljünk kicsit nálluk is.De érdekes nállunk lehett majd 2,évig a barátom. Anyunak mióta új párja van ő nem szeretné hogy itt éljek mivel a barátjával minden nap találkozik meg hát nem is úgy készült tüzelő anyagból sem egy szobát használ, ami nekem furcsa mivel még is a gyereke vagyok. A párját nem hajlandó bemutatni már 1- éve. Igy hát most apukámnál élek de ő hallani se akar a barátomról nem is engedi egyáltalán hogy ott legyünk még úgyse hogy oda elvigyem, mivel már egyszer éltünk ott és nem tetszett a barátomnak a viselkedése meg az ,hogy a barátom szülei kijelentették hogy nálluk nem lehetünk egyáltalán és ez rosszul esett apunak.
2015. jan. 17. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor koltozzetek ossze, mikor meg tudjatok magatoknak engedni. Addig muszaj, kulon-kulon a szuloknel lakni.
2015. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?

Költőzzetek össze albérletbe ott senkit nem zavartok normálisan alkalmazkodás nélkül éltek úgy ahogy akartok és nem élősködve (rezsibe nem fizetésre gondolok)

Ha a párod nem akar inkább a kényelmet választja akkor gondolkozz el...

2015. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
21 a barátom 28éves. hát már régen össze költöztünk volna ha tehetnénk de sajnos egyikünknek sem jó megfizetendő az állása.
2015. jan. 17. 12:59
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Ne egy egész lakást, hanem csak egy szobát béreljetek egy nagyobb lakásban/házban ahol több fiatal él. Ott is így el kell tűrnötök mást, de sokkal könnyebb mint a hülye szülőket, barátok nem szólnak bele az életetekbe, csak akkor ha őket is zavarja (pl. hangosan hallgattok zenét).
2015. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem senkinek sincs igaza.
2015. jan. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Mennyi idősek vagytok? Van önálló keresetetek? Mert akkor az lenne a legjobb, ha elmennétek albárletbe, ha még csak annyira futja, hogy másokkal kellene együtt lakni /alkalmazkodni, mégiscsak jobban azt tehetnétek, amit szeretnétek.

Egyébkét apukádat részben megértem - mert az ivást azt nem, de az már másik téma -, egyrész az apás lányoknál az apák gyakran féltik az ő "kicsi" lányukat minden udvarlótól, és hát, hogy a barátod nem nagyon akart a rezsibe beleadni, most őszintén, próbáld egy kicsit beleképzelni magadat, neked hogyan jönne le? Nekem úgy, hogy zsugori, élősködő, már bocsi, hogy ezt írom. Egyszóval nem éppen a legjobb színben tüntetné fel magát... Én személy szerint saját magam is kétszer meggondolnám, hogy később, amikor már tényleg külön élünk, milyen lesz vele egy háztartásban élni, amikor csak magunkra hagyatkozunk. Lenne-e közös kassza például, ha nem, akkor hogyan osztoznánk meg a költségeken. Persze, faramuci helyzet, mert ha meg kérdőre vontad volna annó, apukádnál, megsértődött volna. Szerintem alap dolog lenne, hogy ad bele, kérés nélkül, nem pedig téged is kellemetlen helyzetbe hozva. Vagy ha nincs annyi pénze, akkor szólni, hogy azért nem tud többet beleadni. Nyilván amúgy, így is kevesebbet kért el tőle apud. Szóval ezen én még elgondolkodnék, hogy mire számíthatok és ezt akarom-e.

Anyukáddal, meg az ő szüleivel meg elbeszlgetnék, hogy mégis MIÉRT ilyenek, miért nem fogadnak be, anyud miért nem mutatja be a párját - amennyiben ezek még nem lettek letisztázva.

2015. jan. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha kevés a pénzetek és már végképp nem bírjátok, akkor kezdetnek egy szoba, a nyugalom kedvéért.
2015. jan. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, aki szerelmeset meg együtt élőset akar játszani, az legyen már annyira talpraesett, hogy megteremti ennek a feltételeit. Nézd, én tudom, hogy 21 meg 28(!) éves nagy ló létekre kényelmes dolog a szülők nyakára költözni, de nem ez a dolgok rendje és módja.

Tessék iparkodni, és ha már felnőtteset játszotok, akkor csináljátok rendesen.

2015. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyit is kerestek, két fizetés bőven elég egy albérletre. Csak a kényelem miatt nem akar lépni a párod, hiszen már a rezsibe sem akart fizetni, jobban tetszik neki, ha kiszolgálják és eltartják. Szép jövő vár rád mellette. Te 21 éves vagy, ami még nagyon fiatal, még érthető, hogy te nem látod olyan rossznak, ha a szülőkre támaszkodtok, de egy dolgozó 28 éves pasinál szégyen, hogy a barátnője szülei nyakára megy kitartatni magát. Annak pedig, hogy az ő szülei nem engedik, hogy odaköltözz, több oka lehet. Vagy úgy, mint a barátod, smucigok, és nem akarnak eltartani téged, vagy pedig nem is áll módjukban, de a fiukat nem tarthatták vissza az elköltözéstől. Én úgy gondolom, szüleidnek igaza van, hogy nem akarják eltartani a barátodat (gondolom 2 év elég volt, hogy megismerjék..), nektek pedig az önálló életen kellene gondolkodnotok, nem pedig azon, hogy kire támaszkodjatok. Ezzel a "férfival" viszont ez esélytelen lesz.
2015. jan. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!