Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távkapcsolat a munka miatt?...

Távkapcsolat a munka miatt? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 25 éves nő vagyok és a vőlegényemmel 4 éve vagyunk együtt, ő 28 éves.

Másfél éve dolgozom, azelőtt egyetemen tanultam 5 évig. Sajnos ahol mi lakunk (észak) nem túl piacképes a diplomám, ezért nem tudtam elhelyezkedni a végzettségemmel. Úgy voltam vele, hogy addig, amíg nincs számomra megfelelő állás, maradok a mostani cégemnél, persze alacsonyabb fizetésért és presztízs nélküli pozícióban - mivel kell a pénz, nem válogatok.

Egy hete találtam egy álláshirdetést, ami szinte nekem szólt, teljesen rám illett. Megpályáztam, behívtak elbeszélgetésre. Tudni kell, hogy ez az állás 80 km-rel messzebb található a lakhelyünktől.

Itt jön a bökkenő: beszélgettünk a vőlegényemmel a hogyan továbbról,és ő nem akar költözni, mert akkor fel kell adnia az állását.

Sokat gondolkoztam, ki engedjen és mi lesz a megoldás. Úgy gondolom, hogy 80 km nem a világ vége, de azért nem szívesen járnék át tömegközlekedéssel (kocsink nincs). Mindenképpen odaköltöznék, hiszen érthető módon szeretnék több pénzt keresni és a szakmámban elhelyezkedni. Ő is -érthető módon- nem szeretné feladni a munkáját, újra kereshet másikat egy idegen városban.


Mi lehet a megoldás szerintetek?

Köszönöm a válaszokat!


2014. nov. 26. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Koltozzetek a ket varos koze. Mindketten utaztok egy kicsit, de egyutt maradtok, volegenynek nem kell felaadni a munkajat.
2014. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A logikus az lenne, hogy félútra költöztök, 40-40 km.
2014. nov. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is középre kellene menni. Vagy ha nem teljesen középre, akkor olyan településre, ahonnan mindkettőtöknek jó a tömegközlekedés a két városba. 40 km az két óra tömegközlekedés naponta, nem kibírhatatlan.
2014. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Első kettőnek van igaza,arany középút.
2014. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt akartam írni - költözzetek félútra.
2014. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és mindkettőtöknek igaza van :-).
2014. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőtöknek igaza van.

Most együtt éltek? Gondolom, nem.

Ha komolyan tervezitek a jövőt, akkor ki kell találni valami kompromisszumos megoldást.

Oké, hogy neked most van munkád, de van ott azon kívül más? Család, rokonok, barátok? Mindkettő város? Nagyjából azonos méretű, azonos lehetőségekkel?

Jelen helyzetben érthető, hogy a vőlegényed nem akar változtatni, hiszen neki biztos munkája van. Te még csak most kezdesz, ki tudja, milyen lesz, lehet hogy nem is fog tetszeni.

Én azt javasolnám, hogy az engedjen, akinek kevesebb a "köteléke". Pl. kinek van saját lakása? Melyik városban? Hol vannak a barátok, rokonok? Később jól jöhet majd a közelségük, segítségük.

2014. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek félútra a két végpont közé.
2014. nov. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj, valósítsd meg önmagad. Próbaidő után térjetek vissza a témára és jöhet a megegyezés. Addig a partnered is tudna a környéken keresgélni. Már ha akarjátok közösen folytatni.
2014. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ott milyen a munkaügyi szabályozás, de azért gondolom ott is van próbaidő, nem? Vagy legalábbis előfordulhat, hogy mégsem olyan szuper az a hely, ahogyan elképzeled. Szerintem 1-2 hónapig vállalnod kellene a tömegközlekedést, aztán ha tökéletes a munka, megbeszélnétek a pároddal, hogy ő is megpróbál egy jobb munkát keresni azon a helyen, vagy pedig "középre" költöztök. Teljesen felesleges távkapcsolatot és két albérletet fenntartani, miközben mindössze 80 km-ről van szó, ami fejenként kb. egy óra utazás reggelente.
2014. nov. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!