Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távkapcsolat a munka miatt?...

Távkapcsolat a munka miatt? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 25 éves nő vagyok és a vőlegényemmel 4 éve vagyunk együtt, ő 28 éves.

Másfél éve dolgozom, azelőtt egyetemen tanultam 5 évig. Sajnos ahol mi lakunk (észak) nem túl piacképes a diplomám, ezért nem tudtam elhelyezkedni a végzettségemmel. Úgy voltam vele, hogy addig, amíg nincs számomra megfelelő állás, maradok a mostani cégemnél, persze alacsonyabb fizetésért és presztízs nélküli pozícióban - mivel kell a pénz, nem válogatok.

Egy hete találtam egy álláshirdetést, ami szinte nekem szólt, teljesen rám illett. Megpályáztam, behívtak elbeszélgetésre. Tudni kell, hogy ez az állás 80 km-rel messzebb található a lakhelyünktől.

Itt jön a bökkenő: beszélgettünk a vőlegényemmel a hogyan továbbról,és ő nem akar költözni, mert akkor fel kell adnia az állását.

Sokat gondolkoztam, ki engedjen és mi lesz a megoldás. Úgy gondolom, hogy 80 km nem a világ vége, de azért nem szívesen járnék át tömegközlekedéssel (kocsink nincs). Mindenképpen odaköltöznék, hiszen érthető módon szeretnék több pénzt keresni és a szakmámban elhelyezkedni. Ő is -érthető módon- nem szeretné feladni a munkáját, újra kereshet másikat egy idegen városban.


Mi lehet a megoldás szerintetek?

Köszönöm a válaszokat!


2014. nov. 26. 11:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 3 hónapig bérelj egy szobát, tapasztald ki,h tényleg jó-e a hely és ha lejárt a próbaidő akkor költözzetek valahova félútra. Addig semmiképp ne hagyjatok magatok mögött mindent, amíg nem biztos az új hely.

3 hónapot ki lehet bírni úgy, hogy csak hétvégente találkoztok. A párod vehet ki pár szabadnapot is akár (te még nem próbaidő alatt).

2014. nov. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!