Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én utálom az ilyen...

Csak én utálom az ilyen nagycsaládi összejöveteleket?

Figyelt kérdés

Nemsoká esedékes egy nagyobb családi összejövetel, mert születésnapot ünneplünk, viszont én már előre rosszul vagyok az egésztől. Nem leszünk olyan hű de sokan, de akkor is lesz legalább 4-5 ember, akiket 18 év alatt kétszer ha láttam, de olyan is lesz, akit még sohasem. Félre ne értsétek, persze jó dolog új rokonokkal találkozni (más dolog, hogy van, akivel a vendégek közül semmiféle vérségi kapcsolatban nem állok, nekem kb. senkim), de olyan üresnek és semmitmondónak, szinte képmutatónak érzem ezt az egész nagycsaládos felhajtást. Idejönnek, kajálnak és isznak aztán legközelebb talán akkor látjuk őket, ha netalán az ünnepelt rokon jobblétre tér...

Főleg családon belül, annyira képmutatónak tartom ezt a bájolgást, mikor jönnek, hogy áá és mit tanulsz, jó a suli blablabla... Aha, na ennyiben kimerül a dolog, ott meg nem hagyhatom őket még valami normálisabb indokkal sem, mert jaj az milyen bunkóság... De ha egyszer én nem tudok így bájcsevegni (számomra) idegenekkel akiket 100%, hogy az elkövetkező újabb 18 évben nem látok viszont...

Szűk családi körben nincs evvel gond, azokat szeretem, na de ezek a nagycsaládos banzájok, brr....


Ti hogy álltok az ilyesmihez?


2010. febr. 7. 00:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

minta z előtem szólók már írták, ezek a nagy családi összejövetelek az szüleid számára fontosak. Nekik ezek az emberek még a "szűk családhoz" tartoznak, tehát azon az kötődési szinten vannak, mint Te ővelük, -szülő, testvér, stb. Értelemszerű, hogy Te már távolabbnak érzed ezeket a kötődéseket, vagy egyáltalán nem is érzed. És most jön az, hogy a korodból ez is adódik. A 16-24. év leginkább a külvilág felé fordulás korszaka, bizonyára minden fiatal megéli, hogy sokkal jobban szerti az idejét eltölteni haverokkal és a barátaival, mint a nagynénivel, aki maga sem tud mit kezdeni az elébe került rokongyerekkel, de ezt nem szabad senkinek sem látni, és amúgyis elvárják tőle, hogy ura legyen a helyzetnek, kezdeményez, szóbaelegyedik... ilyenkor jön az, hogy "és hogy megy az iskola??? mi leszel, ha nagy leszel???.. és a lányok??? udvarolsz-e már egy szép kislánynak???" vagy "udavorl-e már neked egy daliás legényke? mikor fogsz mérhezmenni??"... stb. Siralmas! De te láss át a szitán, tudj róla, hogy ők legalább annyira szenvednek ilyenkor,emelkedj felül, kereds meg a belsőmosolyodat és használd, emlékezz rá, hogy te tudod mindezt. És még egy dolog: lehet ez olyan, mint egy játék, egy feladvány: figyeld őket! a találkozás végére rajzold ki magad elé, ki milyen viszonyban van egymással, figyeld, hogy a szüleid hogy viselkednek velük, és miért?? Ha ezt teszed, meglásd, nem is lesz olyan szörnyű a délután.

A családra szükség van! Mondhatnák úgy is, hogy egy olyan "háttértár" (érzelmi-gazdasági), amivel nem találkozunk nap mint nap, de ha nem lenne, akkor lenne igazán szörnyű a sorsunk. Nézd csak meg, egy állami gondozásban felnőtt fiatalnak mennyire kilátástalan a helyzete. És természetesen nem a nagynéni és nem az a megroggyant nagy-nagybácsi az , aki a sorsod jobbá teszi, hanem az egész, ugy átfogóan. A család. Tégy érte egy keveset, szánj erre egy kis időt:)

2010. febr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
38%

,,Utálom, ahogy az unokatesóimat és párjaikat kell néznem, ahogy enyelegnek, smárolnak az ebédlőasztalnál."

Gondolom,Te egyedülálló vagy.Egyszer majd Téged is nézni fognak mások,ahogy valakivel smárolsz.Vagy lehet,hogy soha.Az irigységet legalább ilyenkor félre kéne tenni!

A másik meg az,hogy szomorú,ha csak arra kellenek a rokonaid,hogy kapcsolatokat építs,meg rakják a zsebedbe a pénzt.

Nem mintha én szeretném ezeket a nagy banzájokat,előre ráz tőlük a hideg.Csak nem azért,mert más szerelmes vagy boldog,vagy mert sokan vagyunk.Hanem azért,mert ilyenkor mindenki a középpontban akar lenni,és előadja az én ügyes,népszerű,hasznos ember,és okos vagyok című magánszámát.Na,ez az,amit nem bírok benne.Jah,és mindenki mindent jobban tud a másiknál.Az ő élete ugyanis tökéletes.

2010. febr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Tévedés, nem vagyok egyedülálló, /és szeptember óta van már egy kisfiam is / csak mi vissza tudjuk magunkat fogni a párommal, nem az egész asztal előtt esünk egymásnak, noha még nagyon is lobog a tűz:). És továbbra is fenntartom a véleményemet, hogy segítsék egymást a rokonok. Egy régebbi munkahelyemre például egy rokonom által sikerült bekerülnöm, hálás is vagyok neki. Mi meg a párommal segíttettünk nekik költözésnél bútort szállítani. Fél évig én hoztam egy másik nagybátyám gyerekeit az oviból, iskolából, és még hosszasan sorolhatnám, mennyi mindent tettünk egymásért, így, nagy családi körben. Ez így természetes. Ápoljuk a jó viszonyt, akár egy népes összejövetel keretében is.
2010. febr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én is utálNÁM. majdnem 18 évem alatt nem sokszor volt ilyen, hála égnek, csak 5-6 alkalommal, ha esküvő volt... vagy temetés... De sose fűzött hozzájuk sok szál, max a vérrokonság... Nem találkozunk szinte soha, mert messze lakunk egymástól... Így minden nagyobb találkozót úgy élek meg, hogy a fél családot nem is ismerem, nevüket se nagyon tudom, mintha idegenek lennének.. Nem érdekel az egész... Viszont barátom családja eléggé összetartó, az egyik nagyi németországban lakik, 3 alkalommal találkoztunk eddig pár napra, és már őt közelebb érzem, mint az én állítólagos nagycsaládomat :)
2010. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!