Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a fiatalok akik nem...

Azok a fiatalok akik nem akarnak gyereket hogyan képzelik el az öregkorukat?

Figyelt kérdés
Milyennek látjátok a 60 éves önmagatokat a jövőben? Saját házban egyedül, vagy párral, nyugdíj után miket fogtok csinálni, van erről egy elképzelés már?
2015. jan. 13. 08:30
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Utolsó: és azért így is érzed, hogy haszos életed van, van értelme a létednek?
2015. febr. 24. 11:57
 22/28 anonim ***** válasza:
88%
Számomra van értelme, a többi meg élje úgy a sajátját ahogy neki jó.
2015. febr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
37%
40 évesen fejbe lövöm magam. Nem akarok megöregedni, mindennel csak a gond lenne.
2015. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Két lehetőség is adott.

Vagy találok egy olyan lelkitársat, akivel öregkorunkban is együtt leszünk harmonikus kapcsolatban. Akkor egy kertes házat képzelek el sok kutyával és cicával. Ülünk a hintaszékünkbe és beszélgetünk, azokról az emlékekről, amikre még emlékszünk. Vasárnaponként átjárunk a barátokhoz/szomszédokhoz kártyázni vagy iszogatni.

A másik variáció a nyugdíjas otthon, olykor gondolatban kiegészítem képzeletbeli mitcsinálokmajdanyugdíjasotthonban listám, pl. hány könyvet fogok elolvasni, meg ilyenek. De általánosságban, nem szoktam ezeken gondolkodni.

Egyelőre annak is örülnék, ha hatvan éves koromig elélnék, mert soha sem lehet tudni, hogy mit hoz a holnap :)

Szóval, ahelyett, hogy azon gondolkodok, mi lesz hatvan éves koromban, inkább próbálok a jelenben élni :))

2016. júl. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

ÉN 60 éves vagyok, van 4 (felnött) gyerekem, akik mind legaabb 300 km-re élnek, ott van munkájuk.


Ebböl következöen nem élnek nálam, azaz nélkülük kell megélnem (habár nekem ez a természetes, eszembe sem jutna, hogy valamelyik csak azért nálam lakjon, hogy ne legyek egyedül).

A párommal élek, és nem a gyerekekre számítunk, hanem az életünket megoldjuk mi ketten. A nyugdíj után ugyanazt csináljuk, amit most szabadidönkben, és mivel több hobbink van, ezért lesz mivel elfoglalni magunkat.


Szóval a kérdés értelmetlen, ugyanez lenne a mostani és jövöbeli életünk akkor is, ha nem lennének gyerekeink.

2016. júl. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
67%

Ja,mert a fiatal felnőtteknek annyi szabadidejük van,hogy minden vágyuk minden hétvégén az idős,unatkozó szüleiket szórakoztatni.


Pletykálni meg lehet a szomszédról is,nem kell hozzá saját gyerek.

2019. febr. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Nem akarok egy gyereket sem. Idős koromban pedig majd feltalálom magam.
márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ha érdekel valakit, hogy mi változott 9 év alatt 20-as vagyok.

Nos a ház kilett pofozva és felújítva. A berendezés teljesen le lett cserélve. Már több külföldi országban is jártam. Németország, Svájc, Olaszország.


A videojátékokat és a kütyüket most is preferálom. Csak már kb havi 20 órát ha játszom.


Gyerekem azóta sincs. Még mindig nem szerepel a terveim közt.

És 3 éve van egy Audi A 4-em.


Nos szép napot.

márc. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!