Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a fiatalok akik nem...

Azok a fiatalok akik nem akarnak gyereket hogyan képzelik el az öregkorukat?

Figyelt kérdés
Milyennek látjátok a 60 éves önmagatokat a jövőben? Saját házban egyedül, vagy párral, nyugdíj után miket fogtok csinálni, van erről egy elképzelés már?
2015. jan. 13. 08:30
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
A kérdés azért jutott eszembe, mert nem rég halt meg egy néni a családban, akinek nem volt gyereke. A férje 20 éve meghalt, egyedül élt. Kb 10 éve már nem nagyon tudott járni, nem ment sehova. Utolsó éveit egy elfekvőben töltötte és a rokonok közül sem látogatta senki. Sajnáltam és kicsit félek, hogy én is így fogok járni.
2015. jan. 13. 10:57
 12/28 A kérdező kommentje:
Persze egyáltalán nem kell magányosnak lenni öregen, de inkább befogadnátok egy ápolónőt a házatokba vagy inkább az öregek otthonát választanátok vagy egy eltartási szerződést? Vagy összeköltözni egy barátnővel?
2015. jan. 13. 11:00
 13/28 anonim ***** válasza:
92%

Tudod, ez azzal is megtörténhet a mai világban, akinek van gyereke, de mondjuk elköltözik külföldre, vagy a gyerek hal meg előbb, vagy rossz a kapcsolatuk... minek ragozni a rémségeket. Sokan aktívak idősként, és sokan találnak szerethető gyerekpótló fiatalt a környezetükben, aki nem hagyja magára az öreget, még ha nem is a gyereke.

A szeretet mindenképp jó befektetés, a többit meg majd meglátjuk.

2015. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
88%
Nézd, öregkor alatt én nem annyira a 60 éveseket értem,anyukám is ennyi, és szerintem ez még bőven középkorúnak számít. Én az időskort inkább 70 év körül mondanám, amikor már az ember nyugdíjas. Mit mondjak,nagymamám szült két gyereket, van 4 unokája, 87 éves,de mivel rosszak a lábai,nem tud felkelni,elfekvőbe került egy éve. Hiába van családja, azaz mi, nem tudunk segíteni rajta,nem lehet megemelni sem. Szegény egész életében kapált, műszakban dolgozott, megrendült az egészsége. Egész életét végigdolgozta.Persze gyakran látogatjuk,de attól még rossz neki.Nem lehet otthon ápolni, mert nem tud lábra állni. Én azt gondolom, hogy az embernek akár van gyereke,akár nincs, a legfontosabb, hogy vigyázzon az egészségére!Mert ha az nincs,akkor semmi sem jó. Az öregkort is csak az tudja valamennyire élvezni,aki tud járni, nincs sok fájdalmas nyavalyája. Aki figyel magára, szereti a társaságot, vannak barátai, sosem lesz magányos,aki van gyereke,akár nem.
2015. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
88%

Mi a párommal közel 60 évesek vagyunk és négy felnött gyerekünk van.


Ennek ellenére gyakorlatilag ketten élünk itt, mert mindengyiknek máshol van családja, munkája, és ugyan évente párszor (karácsony, húsvét, a születésnapunk) eljönnek mind, de a legtöbbször heteketn, hóanpokon keresztül legfeljebb telefonon beszélünk valamennyit.

Nincs semmi problémánk egymássak, csak nekik megvan a saját életük, és ebbe nem fér bele az, hogy állandóan monket látogassanak.


Ha netán annyira lerobbannánk, hogy ápolásra szorulunk, akkor az egyetlen megoldás lenne fizetett ápolót fogadni, mert máshogy nem megoldható. Ugyanis azért ne legyen más semelyik gyerek munkanélküli, mert minket kellene ellátniuk.


Szóval ilyen szempontból semmi különbség sincs aközt, hogy van-e gyerekünk vagy sem.


Ettöl függetlenül még soha nem jutott eszünkbe a párommal, hoyg mit csinálunk, ha több szabadidönk lesz, éppen elég olyan közös program van még tervben, amit még szeretnénk együtt megélni. De ezek közt egyik sem olyan, amihez szükséges lenne bármeliyk gyerekünk is.

2015. jan. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Én amin nyugdíjas leszek, elszeretnék utazni egy olyan helyre, ahol az átlag élettartam 120 év (Tibetben, Nyugat-Kínában vannak ilyen falvak) és ott megöregedni, ha lesz párom vele, ha nem akkor egyedül.

Nem szeretnék olyan helyen élni idős koromban, ahol 70-80 évesen már "illik" betegeskedni, legyengülni, meghalni, hanem még tovább élvezni szerény körülmények között a csendes életet, ráadásul szép, nyugodj helyeken.

19L

(de szerintem gyerekkel is lehet valaki boldogtalan, és gyerek nélkül boldog, és ugyanez fordítva is igaz. Jobban függ inkább önmagunktől, hogy mi az életszemléletünk)

2015. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Utolsó: szerintem nem elég akkor odaköltözni, ha nyugdíjas leszel, mert ott azért magas az átlagéletkor, mert oda születnek, azt a levegőt szívják, azokat az ételeket veszik magukhoz születésüktől fogva. Ha te itthon idegeskedsz, rossz minőségű ételeket eszel mondjuk csak 40 éves korodig, akkor már egész biztos lesz valami bajod 50-60 éves korodra és akkor már mindegy hova költözöl, mit teszel. :( Akkor már most kéne költözni, de már most is késő, lehet. :(
2015. jan. 14. 12:19
 18/28 anonim ***** válasza:
pont azért szeretnék odamenni mert békés emberek vannak ott. nem akarok 120 évig élni, de olyan emberek között sem akarok megöregedni ahol az átlagélettartam 65-70 év, és 50 felett már öregnek mondják magukat.
2015. jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"akkor már egész biztos lesz valami bajod 50-60 éves korodra"

Pont azért szeretnék odamenni, mert akkor 60 évesen nem az a megszokott elképzelés, amit leírtál. de amúgyis egészségesnek tartom magam és nem lesz bajom 50-60 éves koromra :D

2015. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

A saját ház már megvan kaptam anyámtól.

De az biztos h délután 14-16-kor kelnék.

Majd elménéék zuhanyozni és utána kajálnék, aztán film és játék maraton alvásig.


Mert am most is ezt csinálom ha időm engedi.

2015. febr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!