Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a fiatalok akik nem...

Azok a fiatalok akik nem akarnak gyereket hogyan képzelik el az öregkorukat?

Figyelt kérdés
Milyennek látjátok a 60 éves önmagatokat a jövőben? Saját házban egyedül, vagy párral, nyugdíj után miket fogtok csinálni, van erről egy elképzelés már?
2015. jan. 13. 08:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%

Párommal éldegélünk, utazgatunk, kertet gondozunk.

n

Nem kell feltétlenül szülni ahhoz hogy teljes életünk legyen! Nem lehet mindenkinek az az életcélja! :)

2015. jan. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%

Nem is értem a kérdésedet. Akár van gyerek, akár nincs, az ember semmit sem tudhat előre.

Amúgy sem önző, számító indokokkal kellene gyereket vállalni.

Amúgy úgy képzelem, hogy utazgatok, színházba járok, barátokkal találkozom, dolgozom... mint bárki más!

29/N

2015. jan. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
47%
Azzal egyetértek, hogy nem mindenkinek fontos az, hogy szülessen gyermeke, és ezzel nincs is semmi baj. Viszont az annál jobban böki a csőröm, hogy azok akik nem vállalnak gyereket, úgy állítják be a másik "tábort", hogy nekik az az egyetlen életcéljuk, hogy gyerekeket szüljenek nyakra-főre. Bocsi az offért, de nem tudtam megállni, hogy ne reagáljak az 1-es hozzászóló válaszára.
2015. jan. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%
Én pedig arra reagáltam, amit a kérdező írt, kvázi "hogy lehet úgy megöregedni hogy nem szülsz?" Nekem ez is úgy hangzik, mintha lenne benne némi vád.
2015. jan. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 moonlightsentinel ***** válasza:
97%
Haha, milyen "nyugdíj után"? Mire mi odajutunk, ez a kifejezés értelmét veszti.
2015. jan. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%

Megnyugodhatsz, 60 éves korban még az ember dolgozik, főleg, hogy a nyugdíjkorhatárt addigra úgy felemelik, ha ha belegondolok, hogy hány éves emberek hullanak, mint a legyek, már alig lesz, aki ténylegesen is nyugdíjas lesz.

A másik: az , hogy valakinek gyereke van, nem garancia arra, hogy ne legyen magányos öregkorára. Tudod, a gyerekek is megnőnek, és nem anyuci seggében szeretnék az életüket élni, pontosabban régen rossz, ha a szülők nyakán élve alapítanak családot, és most nyilván nem a 3 emeletes családi házban élőkre gondolok. A legtöbb esetben a gyereknek is családja lesz,de ha nem, akkor is nagyon sokan távol élnek a szülővárosuktól, és ha közel is vannak, megvan a maguk gondja-baja, a hétvégéket nem azzal töltik, hogy rohannak haza a szülőkhöz, hanem élik a maguk életét. A másik dolog meg: ha szétnézek az ismerősi körben, a legtöbb embernek külföldön dolgoznak a gyerekei és eszük ágában sincs hazajönni. Van, ahol kettőből kettő is külföldön telepedett le. Aki közel van a szülőkhöz, annak oka van...és nem a szülő előnyére.

Aki arra rendezkedik be, hogy majd körbedongjak meg ugrálják öregkorában, az inkább gyűjtsön ápolónőre, ne nyomorítson érzelmi terrorral gyerekeket.

2015. jan. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%
Hogyszinte legyek, en sem teszem fuggove az oregkorom attol, hogy lesz-e gyerekem, vagy sem, pedig szeretnenk kettot is. Oket viszont nem magamnak szulom, az is lehet, hogy kulfoldon fognak dolgozni. Hugom nem akar gyereket, o ugy kepzeli, hogy a babazasi kedvet majd kueli az en gyerekeimen. O utazgatni es festeni akar majd oregkoraban, en szinten utazni, sportolni, ameddig csak lehet, es sok idot tolteni a ferjemmel. Ha a gyerekeink a kozelben vannak, akkor termeszetesen veluk is sok idot szeretnek egyutt tolteni.
2015. jan. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ha az egészségünk engedi, 60 évesen még dolgozni fogunk. A szüleim is 60-asok és még teljes gőzzel gazdálkodnak.

Szóval ugyanaz lesz, mint most: munka, nagy kert, háziállatok, gazdálkodás.

70-80 évesen, meg ha megérjük, már lehet, hogy csak mammogni tudunk és örülünk, ha a ház körüli munkát ellátjuk, aztán csak pihengetünk. :D

Nyugdíj? Vajon lesz egyáltalán olyan?

Addig még sok víz elfolyik a Dunán.

2015. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%
Én öngyilkos leszek. Nem azért mert nem lesz gyerekem. Azért nem lesz mert már nem fogok élni. *Kacsint*
2015. jan. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
21%
Nagymamám szomszédjáék eltartásik kötöttek egy fiatal párral, akik oda költöztek a házukba. Mégis mindig ők sóhajtoztak, hogy de jó lett is volna mégis gyereket vállalni, pedig mi csak hétvégente tudtunk elmenni nagyiékhoz. Szerintem ők is másképp gondolták. Nehéz azt elképzelni fiatalon, milyen lesz az öregkorunk. Jobb azt nem is tudni, akár van gyerekünk, akár nincs.
2015. jan. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!