Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm több mint 1 éve...

Barátnőm több mint 1 éve ismerkedett meg a párjával. Esküvőt, gyerekeket terveznek, tehát közösen képzelik el a jövőjüket. Csak van egy kis probléma?

Figyelt kérdés
A szülei nem igazán fogadják el a fiút,akinek annyi a hibája,hogy külföldi állampolgárságú. Véleményük szerint találhatott volna magának magyar fiút is. Sokat járunk össze a barátnőmékkel és a barátja kedves,mindent megtesz érte. Jó látni,hogy boldogok együtt. A szülők mégse tudnak megenyhülni. Mondanom se kell ez rosszul esik a barátnőméknek,pláne,hogy konkrét indokot sose kaptak arra,hogy mi miatt nem hajlandók elfogadni ezt a kapcsolatot. Sajnálom őket,teljes mértékben kiállok mellettük. Engem és a párom egyáltalán nem zavar,hogy az ő párja külföldi. Ti mit gondoltok? Valaha megenyhülnek a lány szülei? Történt már valakivel hasonló/baráti körében esetleg? Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 31. 09:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem kapnak meghívót az esküvőre,meg nem láthatják majd az unokájukat akkor esetleg megenyhülnek.
2010. máj. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell fölöslegesen kelteni a feszültséget. Engem sem bírt az anyósom, fogalmam sincs, miért. Aztán az esküvő után megbékélt, az unokáját meg imádja.

Persze vannak extrém nehéz szülők, nem tudom, a barátnőd szülei ilyenek-e, de szerintem, ha látják, milyen komoly a dolog, előbb-utóbb elfogadják. Ők se szeretnének tartósan rossz viszonyt a lányukkal és a majdani unokákkal.

2010. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem mindegy,hogy milyen külföldi! Ha pl.arab,akkor sok probléma lehet később! De lehet,hogy a szülők csak túlzottan féltik a lányukat! Ha jobban megismerik a fiút,akkor lehet,hogy megenyhülnek majd.
2010. máj. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Milyen nemzetiségü a fiú? Mert nem mindegy, hogy egy európai vagy más kontinensröl való, ugyanis adott esetben a kulturális különbségek miatt lehetnek igen komoly gondok is.
2010. máj. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az nem meghatározás hogy nem magyar állampolgár.Mostanában elég sok probléma van abból hogy olyan országból házasodnak akiket nem is lehet megérteni.
2010. máj. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%
igen. egyik barátnőmnek több évig volt egy arab barátja. az ő szülei konkrétan attól féltek, hogy elmegy majd a lányuk és nem látják többé. ez szerintem jogos félelem volt. ott mások a szokások mint ott. elvárják, hogy ha összejössz egy lánnyal, azt vedd is el feleségül, vidd haza, stb, stb... sokkal szigorúbb elvárások vannak.
2010. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
az én pasim se volt magyar... először nagyon nagyon ellene voltak, de később megenyhültek és egészen megkedvelték :)
2010. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
56%
Vki jól írja...Nem mindegy hogy görög, török, bolgár, .... vagy arab éppen a párja. Bár a kérdező kérdésből inkább az jön le, hogy a szülőknek tulképp teljesen mindegy, csak azért nem csípik mert "külföldi". De ha a lány boldog vele, komolyan terveznek....és lesz belőle házasság meg család is, a szülők nem sok mindent tudnak tenni. Most vagy a fiatalokat igazolja majd az idő, vagy a szülőket....
2010. máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Amerikai,az USA-ba költözne a lány az esküvő után. Teljesen normális a párja,sokat dolgozik. Barátnőm attól fél,hogy a szülei nem fognak belenyugodni a dologba.
2010. máj. 31. 10:13
 10/23 A kérdező kommentje:
Talán ha majd idővel jönnek az unokák hátha megenyhülnek...ezt mondtuk a barátnőméknek is. De tényleg sajnálom,mert állandóan ez miatt örlődik. :(
2010. máj. 31. 10:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!