Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm több mint 1 éve...

Barátnőm több mint 1 éve ismerkedett meg a párjával. Esküvőt, gyerekeket terveznek, tehát közösen képzelik el a jövőjüket. Csak van egy kis probléma?

Figyelt kérdés
A szülei nem igazán fogadják el a fiút,akinek annyi a hibája,hogy külföldi állampolgárságú. Véleményük szerint találhatott volna magának magyar fiút is. Sokat járunk össze a barátnőmékkel és a barátja kedves,mindent megtesz érte. Jó látni,hogy boldogok együtt. A szülők mégse tudnak megenyhülni. Mondanom se kell ez rosszul esik a barátnőméknek,pláne,hogy konkrét indokot sose kaptak arra,hogy mi miatt nem hajlandók elfogadni ezt a kapcsolatot. Sajnálom őket,teljes mértékben kiállok mellettük. Engem és a párom egyáltalán nem zavar,hogy az ő párja külföldi. Ti mit gondoltok? Valaha megenyhülnek a lány szülei? Történt már valakivel hasonló/baráti körében esetleg? Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 31. 09:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Az esküvő az ő dolguk, beszéljék meg, h. ha nem békélnek meg akkor nem kötelező eljönni az esküvőre stb.Ha nekik nem fontos a lányuk boldogsága akkor ne is szóljanak bele, mert az önzőség lenne.Nálunk anyu szintén nem igazán bírta a barátaimat,de sose szólt bele.Úgy gondolta ha beleszól én úgysem teszek semmit.
2010. máj. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Egyébként érdekes módon a fiú szülei/testvérei elfogadták a barátnőmet. Szeretik és nem bántják a dolog miatt,sőt kiállnak mellette.

Remélem az ő szülei is megenyhülnek miatta.

2010. máj. 31. 10:19
 13/23 anonim ***** válasza:
56%
Hát ne csodálkozzatok, hogy a szülők ellenzik! Azért biztos nem könnyű feldolgozni a szülőknek, hogy az esküvő után a lányuk egy óceán másik oldalán fog élni. Az unokákat sem úgy fogják látni, hogy elugrunk a hétvégén.... Itt nem a palival van gond (sztem), hanem azzal, hogy jóóóóó messzire mennek a házasságkötés után.
2010. máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Persze a távolság. De annyi módja van már a kapcsolat tartására,nem úgy mint évekkel ezelőtt.

A másik meg az,hogyha csak maga a távolság lenne a gond,csak igyekeznének elfogadni a fiút,nem? Mert csak a távolság nem mentség. Eleve olyan nem is tudom milyenek szerencsétlen fiúval. :( Egy kicsit megerőltethetnék magukat,lehetnének egy kicsit kedvesebbek vele.

2010. máj. 31. 10:23
 15/23 A kérdező kommentje:
Legalább valamiféle jelét mutathatnák annak,hogy igen,igyekeznek elfogadni a lányuk leendő férjét. No de majd lesz valami. Én segíteni csak annyit tudok neki(k),hogy kiállok mellettük bármi történjék is. Mert óriási hiba lenne,ha a lány ez miatt szakítana a fiúval.
2010. máj. 31. 10:28
 16/23 anonim ***** válasza:
56%
Így már mindjárt más a leányzó fekvése. Azért az nem olyan hogy felszállok egy buszra és párezerből megúszom.Nem mindenki tud havonta amerikába szaladgálni.
2010. máj. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
56%
Hát dehogynem lehet ok a távolság! Kicsit gondold bele magad a szülők helyébe is, légyszives! Van egy barátnőm aki 18 évesen ment ki, ott dolgozott, házasodott, meg babázott(zik).Anyjáék évente kétszer(van amikor csak egyszer) látják őket! Azt is a barátnőm fizeti, mert a nyugdíjukból nem telik arra a rengeteg lehetőségre, amit te említesz.
2010. máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
51%
plusz még az is, hogy 1-2 év nem olyan sok idő egy ilyen komoly döntés meghozatalára. hány kapcsolat megy tönkre később 5-7 év után... nem azt mondom, hogy várjanak 20 évet, de még talán kéne párat, főleg, hogy van ez a nehezítő tényező is.
2010. máj. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs komoly , szavakba foglalt ellenérvük, nincs nyílt ellenségeskedés, szerintem meg fognak enyhülni

a szülőknek előbb utóbb a legfontosabb a lányuk boldogsága lesz és felül tudnak majd emelkedni az ellenérzéseiken.

Ha a lányomnál fennállna az eshetőség, hogy külföldi párja miatt esetleg elköltözik a közelemből én is szomorkodnék..egy ideig. aztán ha látnám,hogy boldog, elkezdenék spórolni repülőjegyre :)

2010. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
35%

Miért foglalkozol a barátnőd életével? A te életed nem elég izgalmas? Feltételezem, ha a barátnődnek problémája van, majd kér segítséget, itt vagy máshol.


A kéretlen jótanácsoknél nincs rosszabb. Hidd el. Éld a SAJÁT életed, még akkor is ha aggódsz a szeretteidért.

2010. máj. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!