Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól csinálom vagy tényleg nem...

Jól csinálom vagy tényleg nem jól csinálom?

Figyelt kérdés

Családom egyik tagjával rendszeresen nem értünk egyet két dologban. Az egyik a teregetés. Én a nadrágokat felsőrészüknél fogva felcsipeszelem. A nedvesség lefelé megy ki belőlük. Ahol a zsebek vannak és a szárak összeérnek vastagabb az anyag, ezért így gyorsabban száradnak. A blúzokat, ingeket vállfára teregetem, nem csak rádobom a zsinórra.

A másik a mosogatás. Én mosogatás után a tiszta edényeket simán beteszem a konyhaszekrénybe. De említett személy szerint ez így nem jó, gondosan ügyelnem kellene arra, hogy minden edény füle egy irányban álljon. Tényleg nem jól csinálom?



2015. jan. 7. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiszem el, hogy emberek képesek ilyen dolgok miatt problémázni.

Ennyire nincs más gondotok. Ki nem sz... le, hogy teregetsz, csináld úgy ahogy akarod!

Olvass inkább könyvet, akkor legalább ragad rád valami.

2015. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Micsoda problémák :D

Én is a felsőrésznél csíptetem a nadrágot, és vállfára teszem a felsőket. De biztosan jó máshogy is :)

Az edények fülére én azért figyelek, mert úgy fér el minden normálisan nekem, ha egy irányba állnak :) De egyébként szerintem mindegy, hogy merre állnak, csak nekem így férnek el jól.

Egyik sem jó vagy rossz. Mindenki úgy csinálja, ahogy neki megfelelő.

2015. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Sok idotok lehet ezen vitatkozni. Miert nem mentek el dolgozni vagy legalabb iskolaztatni magatokat?
2015. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
de jó neked. bárcsak ilyen problémáim lennének, nem az, hogy a fél család rákos.
2015. jan. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

:D LOL. Szerintem meg felváltva, 90 fokkal elforgatva kell az edények füleinek állni, mert úgy sokkal esztétikusabb:D


Amúgy mindkettőtöknek igaza van a saját szemszögéből, ez kb. olyan kérdés, hogy én a sárga pólókat szeretem hordani, más meg a kékeket, ettől még nem fogom a kéket szeretőt rábeszélni a sárgára, és én sem fogok kéket húzni, ha egyszer nekem a sárga vált be. Ha mindketten ijesztőnek tartjátok, hogy valaki nem ért veletek egyet, akkor irány egy pszichológus.

2015. jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is szinte mindent vállfán teregetek, kivéve az itthoni cuccokat, sima pamutpólókat, meg még egy két dolgot. De a gardróbban is így tartom őket természetesen, a gardrób 3/4-e akasztós, így az ingeket, blúzokat, blézereket, ruhákat és a nadrágokat, szoknyákat is vállfán tartom. Utóbbiakat csipeszesen, a többit hagyományos vállfán. Sőt, a kötött holmikat is vállán tartom. Nem szeretek hajtogatni, átláthatóbb így a gardrób, illetve a kényes anyagokat is megkímélem, és minden azonnal felvehető, nem kell őket újravasalni a hajtás nyoma miatt.


A másik kérdésre: nálam is irányban állnak az edények, serpenyők, mert így férnek el, így elpakoláskor adja magát a dolog. Egyébként, ha nem így lenne, valószínűleg engem sem érdekelne különösebben, hisz a zárt konyhaszekrényben senki nem látja, hogy mértani pontossággal vannak-e elpakolva az edények, vagy nem.

2015. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én meg mindent a fregolira teregetek: inget, ruhát, nadrágot, mindent. Utána meg (amit kell) kivasalok. Az edényeket meg úgy rakom ahogy sikerül, bár nekünk nagy konyhaszekrényünk van.

Amúgy én elhiszem, hogy ez állandó vitatkozás két ember között, van aki nem bírja felfogni, hogy úgy is jó ahogy a másik csinálja.

2015. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én szeretem, ha a bögrék füle egyirányba áll a polcon, a nadrágot pedig pont, hogy a "száránál" csipeszelem. Egyébként meg teljesen hülyeség ezen vitatkozni.


Nekem nővérem volt ilyen, akinek ha olyan kedve volt, akkor képes volt átteregetni, mert neki az úgy nem tetszett ahogyan én csináltam, mosogatásnál meg mindig beszólogatott, mert nem tetszett neki, hogy szivaccsal mosogattam és nem valami törlőkendőszerű valamivel.


Azóta én külön lakom, ő pedig még mindig a szüleinkkel. De még mindig jót mosolygok ezeken a butaságain, hogy ennyire ráért ilyen hülyeségeken fennakadni. :D

2015. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én "jó asszony" módra oldottam meg az ehhez mérhető nézeteltéréseket: ha nem tetszik, ahogy én csinálom, akkor innentől te csinálod. Varázslatos módon hirtelen minden megfelelt úgy, ahogy én csináltam, akkor, amikor én csináltam. Nahát. :-D
2015. jan. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!