Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan engeszteljem ki a...

Hogyan engeszteljem ki a férjemet, amiért nem tudok örülni az ajándéknak amit tőle kaptam? Nem neki van igaza és ez nem javít a sértődöttségén.

Figyelt kérdés

A férjem elég fogalmatlan tud lenni néha. Ezért is fordulhatott elő, hogy egy wellness hétvégét kaptam tőle ajándékba. Magának az ajándéknak örülnék, de nem most (dec 27-28.). Sajnos egy percig sem tudtam jó képet vágni a dologhoz, mert nagyon dühös lettem rá, amiért nem gondolta át a dolgokat.

A jelenlegi felállás szerint egy csomó pénzt elszórt a semmire, mert több szempontból sem tudunk elmenni: 2 főre foglalta, de a picit mindenképp vinnünk kellene és még nem szívesen mozdulok ki vele, a nagyobbakat sem tudjuk hirtelen kire bízni, nekem amúgy is csak a szobában ülésről szólna a hétvége, mert pl. hiába van uszoda, én nem mehetnék bele, stb.


A férjem teljesen maga alatt van, mert minden spórolt pénze elment rá, de csak bosszúságot okozott vele. Nem tudom, hogy miért mostanra vette ezt az ajándékot és szerintem ő sem. Beszéltünk róla, hogy egyszer elmehetnénk, de hogy most...


Hogyan vidítsam fel egy kicsit?


2014. dec. 26. 14:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy nagyon szép gesztus volt tőle. Így még inkább szép, hogy azért nem mellényzsebből rántotta elő az árát. Mindez azt jelenti hogy TE FONTOS VAGY NEKI. Nem csak mint a gyermekei anyja, hanem mint NŐ is.

Eléggé férfiaggyal gondolkodott amikor lekötötte az utat és nem szervezte meg a gyermekfelügyeletet.

Mivel már nincs annyi idő hogy értékesíteni tudjátok az utat és visszakapjátok az árát, és keserű szájízzel töltsétek azt az időt otthon ezért a helyedben most megpróbálnák jó képet vágni a dologhoz.

A helyedben én bocsánatot kérnék. Elmondanám neki hogy tisztában vagyok vele hogy milyen kedves volt tőle ez az ajándék. Megkösszönném hogy ennyire értékelt engem hogy ezt megtette. És megkérném hogy próbáljuk kihozni a legjobbat az adott helyzetből. Akár gyerekekkel , akár nélkülük nézzük meg ezt a wellnesst. Gondolom úgy is gyerekekkel fogtok menni. Esetleg a nagyobb van már akkora hogy vigyázni tud a kicsire néha? Meg lehetne azt is érdeklődni hogy a szállodában van-e gyerekfelügyelet vagy játszóház. Szóval az adott helyzetből kihozni a legjobbat.

Aztán saját bőrén fogja megtapasztalni úgy is amit eddig kiabálva mondtál neki. Hogy egy családnál bizony szükség van szervezésekre, ez már nem az amikor csak a fiú és a lány van a csillagos ég alatt.

Még az is lehet hogy nagyon jól fog sikerülni.


Szóval kérj bocsánatot, hogy elragadott a kétségbeesés. Mondd el hogy mennyire értékeled így is hogy mindezt megtette érted, és ilyen fontos vagy neki.

Aztán kérdezd meg hogy hogyan lehet a legjobbat kihozni az útból. Kérdezd meg hogy van-e ott gyerekfelügyelet, játszószoba.

Jó pihenést kívánok nektek!

2014. dec. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Kérlek ne arra írjatok ötleteket, hogy mit is csinálhatnánk ott, ha elmennénk, mert nem megyünk. Lehet, hogy minden szuper lenne, de egy alig 3 hetes picurival szerintem más sem lenne túl bevállalós. Vízbe még legalább 3 hétig nem mehetek és amíg még hullámokban önt el a vér, a többi elfoglaltság sem túl kecsegtető. Legszívesebben most itthon maradnék és pihennék.


A tesójáéknak tudja odaadni a hétvégét, de ők nem tudnak fizetni érte és ha mennek, a gyerekeikre is csak mi tudunk vigyázni. Ma délutánra tudják megmondani, hogy mennek-e vagy sem.

2014. dec. 26. 15:06
 13/27 anonim válasza:
38%

Kedves kérdező!

Egyetértek veled!!!!

Valóban ez akkor lett volna csodálatos karácsonyi ajándék ha előre megvan beszélve hogy most fogtok menni és a gyermekmegőrzés is biztosítva van, valamint Te is kitudod használni a welness fogalom MINDEN lehetőségét. Az nem derűlt ki, hihy mekkora a pici, és az sem, hogy miért nem mehetsz vízbe, de ez a két ok ami a Te felhőtlen és korlátlan lehetőségedet korlátozza a wellness kihasználásában pont elég ok arra, hogy ne örülj ennek az " ajándéknak" most.

Van egy másik ok amire nem is merek gondolni a férjed okdaláról de ezt hagyjuk.

2014. dec. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
39%
akkor bocsáss meg neki, néha a férfiak jót akarnak, és nem sikerül, de vigasztald meg, hogy nem baj. Mert nem is baj. Egyébként lehet, hogy át lehet tenni - próbáltátok már?
2014. dec. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
71%
Ja bocs...3hetes picivel persze hogy nem...ezt azért megérthetné...
2014. dec. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
42%
Mégis miért kellene neked kiengesztelni a férjed? Inkább neki kellene sűrűn bocsánatot kérnie, ha már ilyen hülye.
2014. dec. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
79%

Igazad van (és ezt férfiként írom). Ez egy teljesen eszetlen dolog volt a férjedtől, bár az igaz, hogy biztosan szeret, ez mégiscsak pozitívum.

Elhiszem, hogy szülés után egy újszülöttel éppen nem egy wellness hétvége a legfőbb vágyad. Igazából nem neked kéne kiengesztelned a férjedet, hanem neki kéne ráébrednie, hogy oltári hülyeséget csinált. Bár lehet hogy erre már rájött, és most ezért van maga alatt.

2014. dec. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
72%

Most olvasom, hogy 3 hetes a pici. Gratulálik hozzá! Viszont ez abszolút megmagyarázza a Te viselkedésedet uhyanakkor a férjednek lehetert vokna annyi esze, hogy nem ilyen friss szülés utáni állapotban visz téged wellnessezni.

Azt a pénzt vagy tette volna félre vagy a gyerekre költötte volna esetleg vesz neked valami apró kis ajándékot.

Totálisan IGAZAD VAN!!!!!!!

2014. dec. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
89%

Bameg, a sok f..zság helyett, amit a kérdésedben lepicsogtál leírhattad volna, hogy 3 hete szültél és azért nem jó most a hétvége wellneselni...

Azt sem írod mekkorák a "nagyobbak"?

Komolyan gondolod, hogy így lehet érdemi tanácsot adni??

2014. dec. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
72%
Aki nem szeretne mocskolódó privát üzeneteket kapni Csipkerózsikától az ne válaszoljon erre a kérdésre.
2014. dec. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!