Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosak az alábbiak?

Szerintetek jogosak az alábbiak?

Figyelt kérdés

A párommal a szüleimnél élünk már 2-3 éve, a rezsibe beleszállnánk, de az adott összeget így vagy úgy, a szüleim mindig visszaadják (születésnapra, karácsonyra stb.). Hamarosan költöznénk a párommal külföldre (nem messze, ő ott is dolgozik), de mivel nekem kocsit kellett vennem a munkám miatt, szinte csak a páromnak maradt megtakarítása (amit persze soha nem szedett volna össze, ha nem a szüleimnél élünk).

A történet lényege annyi, hogy nemrég beszélgettünk a párom szüleivel (akik teszem hozzá, még soha meg nem hívtak sehova - ellentétben az én családommal, és kb. 10 fillérjükbe nem kerültem eddig a sok év alatt), kijelentették a beszélgetés közben, hogy ha elköltözünk tavasszal a szüleimtől, ők csak akkor adnak nekünk pénzt a költözésre, ha az én szüleim is ugyanannyit adnak. A helyzetet nálunk bonyolítja, hogy a testvéremék gyereket várnak és ők is költözni akarnak, így abszolút nem várnám el a szüleimtől a segítséget, és a párom szülei is tudják, hogy gondban van a családom (a szüleim már a féltett nagyszülői örökséget akarják eladogatni, hogy a testvéreméknek segítsenek). Szerintem abszolút nem igazságosak a párom szülei, tudják, hogy nincs elég megtakarításunk a költözéshez, segítség kell, hangoztatták mindig, éveken át, hogy ők akár milliókat is adnak, csak szóljunk, ha kell, ők nem sajnálják stb.stb., erre mikor komolyabbra fordulnak a dolgok, bejelentik, hogy ők csak akkor adnak, ha az én szüleim is - akik mellesleg évekig eltartották a páromat is és elég sokban vagyunk már nekik. Ti mit gondoltok erről? Ha lenne elég pénzünk, inkább senkitől nem kérnénk egy fillér segítséget sem, ilyen feltételekkel főleg nem, de sajnos ez nem lehet opció. Ha a testvéremék nem tudnak elköltözni és ide hozzák a gyereket, nekünk mennünk kell (nem férnénk el).


2014. dec. 26. 10:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem. A párod szülei idióták.

Ők nem segítettek soha semmiben, a te szüleid igen. Szerintem egy normális szülő nem szab feltételeket ahhoz, hogy a gyerekének segítsen.

2014. dec. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Kamuzzátok, h kaptatok pénzt. Anyósodék görények.
2014. dec. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A legrosszabb az egészben számomra, ami a legjobban bánt, hogy a párom még a saját szüleit védi és képes velem is összeveszni ezen. Azt mondja, az én szüleim sem szeretetből segítenek, hanem hogy kompenzáljanak a testvéremmel szemben (pl karácsonyra ők nagyértékű dolgokat kaptak a leendő otthonukba meg a gyerekhez, ezért kaptam szerinte én is nagyértékű ajándékot). Az igaz, hogy tényleg nem valami jó a kapcsolatom a családommal, de szerintem ha a párom szüleivel élnénk, velük is legalább annyi konfliktus lenne, mint nálunk (ha nem több, mert az ő szülei mindig is nagyon filléreskedők voltak). Az én szüleim szereztek a páromnak évekkel ezelőtt gyakorlati helyet, az egész családom befogadta, nyaralt a rokonaimnál, járt velünk étterembe, kirándulni, mindenhová, az ő szülei meg soha sehova nem hívtak minket, erre mégis az én szüleim a rosszak a szemében.
2014. dec. 26. 10:38
 4/14 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam már, hogy hazudunk. A gond az, hogy a párom szülei ismerik az én szüleimet és azt mondták, hogy ezt majd a szüleimmel fogják megbeszélni.
2014. dec. 26. 10:39
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Ez van, ha akarmelyik szulo nyakara bekoltoztok. Ha onerobol nem megy, akkor varjatok. Felnott emberek vagytok, dolgoztok es meg sincs penz?

Eleg gaz, hogy ezen vitatotkoztok, ki mit, mikor, mennyit kap. Sz2rni sem tudtok a szulok segitsege nelkul. Ti koltoztok kulfoldre, akkor miert baj, ha a testvered a helyetekre koltozik? Miert vagytok eltartottak, ha dolgoztok? Erdekes lehet igy elni.

2014. dec. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én egy hónapja kezdtem dolgozni (persze diákmunkákat leszámítva), frissdiplomás vagyok, párom is csak egy-másfél éve dolgozik.
2014. dec. 26. 10:44
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, de mindegy, ha annyira érdekel, azért lakunk 2-3 éve a szüleimnél, mert egy egyetemre jártunk és így alakult, hogy egyre többet aludt nálunk (mivel tőlünk jóval közelebb volt az iskola és jobbak is a körülmények).
2014. dec. 26. 11:23
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Nem értem miért lennének szemetek. Senkinek sem kötelessége támogatni a ti elköltözéseteket, finanszírozni a költségeiteket. Ha megteszik, meg kell szépen köszönni, ha feltételekhez kötik a pénz odaadását ez van - joguk van hozzá, az ő pénzük. Tetszik, nem tetszik, ez van.


A barátod szüleire nem tartozik a te testvéred vagy mások családi állapota, és az, hogy képesek-e beszállni vagy sem.


Ha felháborítanak a kikötéseket, akkor annyit tudok mondani, hogy ne kérjetek segítséget. A bank sem ad ám pénzt a két szép szemedért majd, ott is lesznek feltételek. Valószínűleg olyan, amit ilyen rövid munkaviszonnyal és alacsony keresettel nem is tudtok teljesíteni.

2014. dec. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Ennyi erővel a kérdező szülei is elkérhették volna a rezsit meg akár a sráctól az albérleti díjat is, az is korrekt dolog lett volna, ha a pénz szemszögéből nézzük, mégsem tették. Tudjátok, ezt hívják CSALÁDnak. A Kedves párod szülei meg szimplán görények.


Én a helyedben lehet hónapokra vetítve leírnám, hogy mikor mennyit költöttek a szüleid a párodra (a ráeső rezsit+kaját), összeadnám és az orruk alá dugnám, hogy az ÉN szüleim 'csak' ennyit adtak az évek alatt.

2014. dec. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, szívesen venném még mások véleményét is.

Kedves utolsó, én is gondoltam hasonló dolgokra, de annyira alantasnak tartom az ilyesmit, hogy nem lenne hozzá képem. Pedig megérdemelnék. Annyira undorító, hogy ezek után tegnap, mikor összevesztünk a párommal, ő még a képembe vágta, hogy nekem milyen sz*r családom van, és hogy nálunk mindenki bunkó meg önző...

2014. dec. 26. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!