Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosak az aggodalmaim?

Jogosak az aggodalmaim?

Figyelt kérdés

a lényeg van egy ház ami anyós,sógorom és férjem nevén van.itt éltünk mind "x" idővel ezelőttig.(az idő nem lényeg).a lényeg hogy sogor elment "szerencsét próbálni".nem jött be és haza jön barátnőjével (aki előtte is itt lakott).az anyós is hamarosan elmegy "szerencsét próbálni".

mi a párommal itt vagyunk 2 gyerekkel,sajnos saját házra nincs pénzünk,de itt a 80-90 ezres rezsit mi fizetjük,illetve mi tartjuk fenn a háztartást,mi főzünk mert anyós fizeti az 50ezres jelzálog hitelt.


na az jár a fejembe hogy milyen jó a sógornak meg anyósnak hogy ők csak úgy ugrálnak ide-oda a világban mert megtehetik mert mi idióták fenn tartjuk ezt a házat és nekik mindig lesz hova visszajönni.csak én ezt olyan igazságtalannak tartom hogy mi jelentjük nekik a biztosat,csak mert mi nem tudunk lépni saját ház irányába.de így pláne nem fogunk tudni ha mi tartjuk fenn a házat mert miből is raknánk félre.

nem jól látom a dolgokat szerintetek?


2012. okt. 15. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Ez van sajnos, ezzel most mit lehetne kezdeni semmit szerintem. Egyszer majd megöröklitek a házat.
2012. okt. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tudom hogy sok mindent nem tudok tenni.csak érdekelt más hogy látja a dolgot kívül állóként.bár ilyen egyszerű lenne hogy majd megörököljük a házat.de anyós már kijelentette hogy akár mennyit áldozunk erre a házra ő a másik gyerekét nem semmizné ki.tehát az ő fél része majd a 2 gyereké lesz.
2012. okt. 15. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Ők ugrálhatnak, neked meg nem kell a híd alatt aludnod. Problem?
2012. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De amikor ott élnek, akkor se fizetik a rezsi rájuk eső részét vagy az étkezésbe nem adnak bele?

Én elhiszem, hogy nagyon nehéz neked, végülis a válaszomban a fent feltett kérdések döntenek!

2012. okt. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de 80-90-ből már kivehettek egy panellakást rezsivel együtt.
2012. okt. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy másfél szobás panellakás bőven 90 ezer ft felett van, különösen télen!
2012. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

falun élünk,tehát panel szóba se jöhet.meg hát még mindig inkább a családnak "adom" a pénzt mint idegeneknek.

amikor itthon éltek nem igazán adtak a rezsibe,sőt kajába sem.ritkán vettek kaját (de akkor is olyan adagot főztek ami nem elég csak 2-3 embernek és mi ugye nem annyian vagyunk).meg 3-4 havonta adtak kb 10-15 ezret.


az hogy meg ők ugrálhatnak nekünk meg nem kell a híd alatt aludnunk..... azért ha nem lenne anyósom akkor a férjem is hamarabb lépne saját otthon irányába,csak ő nem akarja hagyni az anyját mert nem tudna egyedül fizetni mindent (akkor ő mehetne a híd alá).tehát nem igazán mi vagyunk rájuk utalva hanem ők mi ránk!!!

mert ugye 90 ezres rezsi ahoz még vagy 40 ezret hozzáraknánk és talán egy saját otthont is fenn tudnánk tartani.

de úgy érzem ez egy ördögi kör!!! :(


na de ha most haza jönnek akkor az lesz hogy összeadjuk a rezsit meg a hitelt és elosztjuk 3 fele és minden hónap 10-én mindenki lerakja a ráeső részt.plusz meg lesz szabva hogy kajába mennyit adjanak bele a közösbe (amiből megveszek fűszereket,húst,tésztákat meg olyan dolgokat ami nem élelmiszer de közösen használunk pl.wc papír).


mert az nem lehet ami volt a férjem nem fog rajtam és a 2 gyerekén kívül meg az anyján kívül (mert ugye most szinte őt is eltartsa) még 2 felnőtt munka képes embert eltartani.


de szóljatok ha nem jól látom.én túlzom el a dolgot?de mint anya úgy érzem a gyerekeim a legfontosabbak és nem akarok 2 embert eltartani (illetve a férjem eltartani) a gyermekeim rovására.

2012. okt. 15. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!