Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletbe szeretnék kiadni...

Albérletbe szeretnék kiadni egy lakást, de sajnos előtte a fűtési rendszert korszerűsíteni kell. Jogosak lehetnek az aggodalmaim?

Figyelt kérdés

Közelmúltban vásároltunk egy régebbi építésű lakást, viszont a teljes felújításhoz most nincs annyi pénzünk, hogy megvalósítsuk és odaköltözzünk. Ezért szeretnénk pár évre bérbeadni (ügyvéd által írt szerződéssel).

Sajnos a fűtési rendszert viszont korszerűsíteni kellene, mert az jelen állapotában veszélyes lehet.

Gázszerelő cég egy félig-meddig megoldást javasolt (maradna a régi kazán és a régi bojler), de az is több százezer forintot felemésztene és nincs garancia arra, hogy a rendszer jól működne.

A teljes fűtéskorszerűsítés pedig mindenki által köztudott, hogy mennyibe kerül.

A félelmem az, hogy ha elvégeztetjük a teljes korszerűsítést és egy tisztasági festést (más felújítást semmi esetre sem) és kiadjuk a lakást, esetleg az albérlő kárt okoz és tönkre teszi a rendszert, még úgy is ha a szerződésbe belefoglaljuk a kártérítési kötelezettséget. Viszont a nettó bérleti díj nagyon jól jönne, hogy össze tudjuk gyűjteni a pénzt a teljes felújításhoz.

Ha évekig üresen hagynánk állni a lakást az is "pazarlás" lenne.

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy véleménye, tanácsa?


2011. júl. 28. 09:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem túlparázod. Nem vagy köteles bárkinek kiadni a lakást. Annak add ki, akit megbízhatónak találsz.

Egyébként én albérletezem, meg egy csomó ismerősöm is, olyan előfordult már, hogy a festést tönkretettük, legutóbb például pont én ügyesen a fehér falnak adtam egy kis kávét, de arról fogalmam sincs, hogy a fűtést hogy lehetne elrontani.

2011. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!