Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl merev és szigorú vagyok?

Túl merev és szigorú vagyok?

Figyelt kérdés

A férjem másodikos lánya, amikor jön hozzánk, kérdezés nélkül, magától értetődően tesz meg dolgokat, amikre szerintem engedélyt kellene kérnie. Például ideér, megy a tévé és ő szó nélkül átkapcsolja, hogy tudjon a playstationnel játszani. Vagy kimegy a konyhába, és nekiáll édességet enni. Persze ez is az otthona, nem ez a gond, hanem hogy nem kérdez rá, hogy szabad-e mondjuk vacsora előtt édességet enni, vagy hogy nézzük-e a tévét, átkapcsolhatja-e.


Nem szólok bele a dologba, mert nem az én gyerekem, de beszélgettünk a férjemmel, és mondtam, hogy a közös gyerekünket, ha lesz, más elvek szerint szeretném nevelni, tőle el fogom várni, hogy bizonyos dolgokra kérjen tőlünk engedélyt. A férjem szerint ez a hozzáállás túl szigorú, és nem lehet ilyesmit elvárni egy kisgyerektől. Szerintetek igaza van, át kellene értékelnem az elveimet?



2014. dec. 18. 17:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
3%
bizony nem létező
2014. dec. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
85%

nemrég egy ötéves gyereknél láttam, hogy kérdezte, hogy ehet-e a kekszből, mert amúgy tudja, hogy a szülei nem rajonganak érte, ha édességet eszik.

szóval inkább csak annak nemlétező az ilyen gyerek, aki képtelen nevelni a gyerekét, csak hagyja, hagy nőjön.

2014. dec. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
85%

9: "nincs az a gyerek aki aki engedélyt kér az édesség evésre "


Az enyémek is mindig megkérdezik, pedig már nagyobbak.

Amíg én vagyok a felelős az egészséges táplálkozásukért, fejlődésükért, addig fenntartom magamnak a jogot, hogy meghatározzam, miből mennyit ehetnek.

De én ha tiltok, akkor mindig meg is mondom, hogy miért.


A tévét is megkérdezik, és természetesen ahogy ők sem kapcsolják át kérdezés nélkül, én sem kapcsolom át ha a nappaliban vannak. Ez alapvető udvariasság, ismerek olyan férfit, aki képes arra, hogy pl. a felesége nézi a tévét ő meg leül a kanapéra és átkapcsol, mert őt nem érdekli.


Ez nevelés kérdése és nem túlzott udvariasság.

2014. dec. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
81%

9-es, tévedsz!

2 gyerekem van, már 11 és 13 évesek, de kicsi koruktól fogva megkérdezik, hogy..anya, ehetek sütit, csokit, stb.

2014. dec. 19. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
93%

11-es, szívesen látlak nálunk, hogy megbizonyosodhass róla, valóban létezik-e, vagy sem :D

Az, hogy a te gyereked azt csinál, amit akar, még nem jelenti azt, hogy másé ne lenne arra megtanítva, hogy bizonyos dolgokra engedélyt kell kérni. Ja, vagy esetleg neked nincs is? Akkor meg miről magyarázol?

2014. dec. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
56%
Teljesen igazad van. Engem is így neveltek a szülei, és még most is (17 évesen) engedélyt kérek sok mindenre . :-) Szerintem nagyon hatásos nevelési módszer.
2015. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!