Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az ellenszer túl szigorú...

Mi az ellenszer túl szigorú szülőkre?

Figyelt kérdés
Gondolom, mindenki sok ilyen sztorit hallott már; a szülők túlságosan féltik "egyetlen kicsi lányukat", és alig engedik valahová. (Vagy ha mégis, hát hetekig duzzognak miatta.) Nyáron azért szeretnék kimenni bulizni, és lehetőleg nem azzal égetni magam, hogy "anyám 10re hazarendelt"... mik a tapasztalaitok, hogy lehet egy túl szigorú anyukát átnevelni ? 18/L
2013. ápr. 12. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Mutasd meg, hogy megbízható vagy! És beszélj sokat (de ne feltűnően), hogy mennyire szeretnél bulizni!
2013. ápr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igyekszem :) mondjuk, szerintem nem lehetne oka panaszra; jól tanulok, segítek neki... azt nem mondom hogy soha nem hazudok, de talán nem is kéne ha nem így állna hozzám...
2013. ápr. 12. 16:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy milyen jó lesz majd bulizni...csak pozitívan. vonzzd be a jót!!!
2013. ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha 18 éves vagy akkor éppen ideje szólni nekik hogy:


Hahó!!! Ébresztő!!!! Már felnőtt vagyok!!!!

2013. ápr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám, hogy nem engedélyt kérnék (hiszen 18 évesen már nem is kell), hanem csak elmesélném neki, hogy most ide megyek, akkorra jövök, szia. Először csak kisebb programokat, aztán egyre hosszabbra nyúlókat. Olyat is csinálnék, hogy sms-t írnék, hogy csak később megyek haza, ne aggódj, jó éjszakát. Aztán másnap vidáman elmesélném milyen jól éreztem magam.

Ha duzzogna, akkor úgy csinálnék, mintha nem történt volna semmi és akkor még vidámabban mesélném el, mennyire jól éreztem magam.

Egy idő után a programot megelőző infó átadás egyre rövidebb lenne, nem mondanám, hogy konkrétan mikorra jövök haza, hanem csak kb, stb...

2013. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha 18 évesen nem a szüleid tartanak el akkopr végülis megteheted!
2013. ápr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetlen dolog: leszarod, diplomatikusan nem veszel tudomást a duzzogásról és éled az életedet.

Arra vigyázol, hogy ha vannak kötelezettségeid, azoknak tégy eleget, direktbe ne bántsd meg őket, de ne törődj az érzelmi zsarolással és a manipulációval.

2013. ápr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!