Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl merev és szigorú vagyok?

Túl merev és szigorú vagyok?

Figyelt kérdés

A férjem másodikos lánya, amikor jön hozzánk, kérdezés nélkül, magától értetődően tesz meg dolgokat, amikre szerintem engedélyt kellene kérnie. Például ideér, megy a tévé és ő szó nélkül átkapcsolja, hogy tudjon a playstationnel játszani. Vagy kimegy a konyhába, és nekiáll édességet enni. Persze ez is az otthona, nem ez a gond, hanem hogy nem kérdez rá, hogy szabad-e mondjuk vacsora előtt édességet enni, vagy hogy nézzük-e a tévét, átkapcsolhatja-e.


Nem szólok bele a dologba, mert nem az én gyerekem, de beszélgettünk a férjemmel, és mondtam, hogy a közös gyerekünket, ha lesz, más elvek szerint szeretném nevelni, tőle el fogom várni, hogy bizonyos dolgokra kérjen tőlünk engedélyt. A férjem szerint ez a hozzáállás túl szigorú, és nem lehet ilyesmit elvárni egy kisgyerektől. Szerintetek igaza van, át kellene értékelnem az elveimet?



2014. dec. 18. 17:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem te is tudod, hogy semmit nem kell átértékelned. Neked van igazad. A férjedet is győzd meg.
2014. dec. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem sincs gond a hozzáállásoddal. A férjed nem tud nevelni. Nem a szükségtelen szigor a lényeg, hanem a kommunikáció. Mi gyerekkorunkban pontosan tudtuk, hol van a csoki, cukor a konyhában, mégsem nyúltunk hozzá sosem úgy, hogy nem szóltunk. Ehhez képest egyszer átjött egy ismerős család két velünk egykorú gyerekével, és mikor elmentek, észrevettük, hogy eltűnt minden édesség a konyhából. Alaposan ledöbbentünk rajta. Jó, ha a gyerek idejében hozzászokik, hogy nem nyúl szó nélkül olyasmihez, ami nem az övé, akkor sem, ha tudja, hogy ő fogja megkapni. (Ha pedig másé, akkor pláne..) A tévé esetében is alapvető figyelmesség, hogyha megy a tévé, akkor valószínűleg valaki nézi. Sajnos ez a felnőttekből is gyakran hiányzik manapság.
2014. dec. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%

Szokás függő, számomra furcsa lenne az általad elvárt "szigor". Idézőjelben mert nem egy nagy kérés, de egy gyereknek furcsa lehet ha nincs hozzászokva.


Nálunk sem volt ilyesmi, nagyobb családon belül sem. Se itthon sem nagynéninél/bácsinál nem kellett engedélyt kérni ilyesmire. Ha a vacsora már készülőben volt szóltak, hogy ne együnk túl sok édességet, de pl akkor sem lett elvéve a csoki.

2014. dec. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

Úgy hiszem nagyon rosszul állsz hozzá a dolgokhoz! A leírtakból nekem úgy tűnik, hogy még egyszer se szóltál rá a gyerekre, mondván a férjed gyereke, nevelje ő!


Nyugodtan rászólhatsz ha nézel egy műsort, hogy ne kapcsolja el! Persze ha ezt már évek óta csinálja, akkor lehet megsértődik kissé, bár az is lehet, hogy mivel még senki se szólt rá, nem gondolja, hogy zavaró amit tesz. Ugyanez érvényes a csokira: ha megy a spejzba szólsz, hogy mindjárt vacsora, majd utána csokizik.

Ez nem nagy dolog, én nem hagytam, hogy az előző házasságomból született fiam a feleségem fejére nőjön. A feleségem ugyanúgy neveli mint én.

2014. dec. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Missi_Key ***** válasza:
17%

szóval az a bajod hogy otthon érzi magát nálad is az ő gyereke?

mert nekem ez jön le ebből...

miért te engedélyt kérsz a férjedtől hogy ehess a sütiből?..akkor neki miért kéne?

2014. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
34%
Szerintem van igazság benne amit mondasz,de ő még tényleg gyerek :)
2014. dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"szóval az a bajod hogy otthon érzi magát nálad is az ő gyereke?"


Nem, hanem az a bajom, hogy alapvető udvariassági formákról fogalma sincs. Képzeld, én sem kapcsolom át a tévét kérdezés nélkül, akkor sem, ha a gyerek néz valamit, és akkor sem, ha a férjem. Illetve nem nyitok be kopogás nélkül a nyolcéves kiscsaj szobájába, stb. stb. Méghozzá azért, mert engem kicsi koromtól erre tanítottak a szüleim, és én ezt tartom helyesnek.

Arra ugyan nem kérek engedélyt, hogy ehessek a sütiből, de csak azért nem, mert én már felnőtt vagyok, és tudom, hogy édesség csak ebéd vagy vacsora után van, nem pedig két étkezés között.

2014. dec. 18. 18:17
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

hát ha az én gyerekem lenne, akkor szigorúbban lenne fogva. nem vagyok egy szigorpárti,szeretem, ha a gyerek kibontakozik, de ez inkább már az elhanyagolt gyerek szindróma.

édességzabálás meg idióta játékok. nem gondolom, hogy egy gyereknek ez "jár".

2014. dec. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
nincs az a gyerek aki aki engedélyt kér az édesség evésre felnötek is csak vendégségben kérdezne rá a gyerek meg nálatok otthon van tetszik neked vagy sem
2014. dec. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
9-es, akkor az én gyerekem nem létező gyerek, mert ő bizony megkérdezi, hogy ehet-e édességet. Kapott mikulásra egy csomó csokit, gumicukrot a dédiktől, el sincs zárva előle, de minden alkalommal megkérdezi, hogy ehet-e most belőle. Nem azért, mert vasfegyelem van, de pl. ebéd előtt, lefekvés előtt nem ehet, vagy ha úgy látom, hogy már túl sokat evett belőle, akkor is szólok neki, hogy most fékezzen egy kicsit, mert gyomorrontás lesz a vége. És egy elsős kisfiúról van szó, ennyi idősen az ilyen szabályokat már simán be tudják tartani. A tévét sem kapcsolgatja csak úgy, hanem ha be van kapcsolva, és szeretné nézni, akkor megkérdezi, hogy el szabad-e kapcsolni, vagy nézi-e éppen valaki. Egy 7-8 éves gyerektől ezek egyáltalán nem szigorú elvárások.
2014. dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!