Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő olyankor, ha...

Mi a teendő olyankor, ha nincsenek nagyszülők?

Figyelt kérdés

Nekem voltak nagyszüleim és nagyon sok emléket, élményt kaptam tőlük. Sajnos egyikőnk szülei sem élnek már (egy nagymama van, két országgal arrébb, aki dolgozik még...).


A gyerekünknek szeretnénk megadni ezt a nagyszülői élményt, de olyan elképzelhetetlennek tartom,hogy pénzért fizetnénk valakinek ezért az élményért. Ráadásul külföldön élünk, itt ennek horribilis ára is lenne. Mi lenne erre a megoldás?


2014. dec. 16. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Idős embereket kell keresni, akik gyerekek, unokák nélkül maradtak, és szeretnének egy amolyan pótcsaládot. Nem tudom, mi ennek a módja, pláne külföldön, de itthoni női fórumokon (pl. NLC) már láttam ilyen topikot.
2014. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 acelsziv ***** válasza:
100%
Összebarátozni idősebb emberekkel, akik tudják szeretni a kicsit.
2014. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem élnek a közeletekben idősebb, esetleg magányos idősebb emberek? Vagy nincs egy idősek otthona, ahol vállalhatnál

egy kis önkéntes munkát?

2014. dec. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
B+!!!!!! Add meg gyermekeidnek TE és PÁROD azt az élményt!
2014. dec. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves B+++!

Nagyon szeretnénk mi megadni a nagyszülők helyett az élményeket. A gond az, hogy nincs időm és energiám, mert napi 12 óra meló után hullafáradtan esek haza. A feleségem meg nulla segítséggel szintén kimerült, nem élményekre vágyik. Nincs se unokatesó, se nagybácsi, senki rokonunk mellesleg. A mi szüleink egyrészt nem dolgoztak ennyit mint mi, másrészt voltak szüleik HELYBEN, akik tudtak ránk vigyázni, harmadrészt egyéb rokon is volt. Várom szíves konstruktív javaslatod.

2014. dec. 16. 23:28
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha nincs, nincs. Ez van. Azzal kell boldogulni, ami van.
2014. dec. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szomszédok?
2014. dec. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Nincsenek nagyszülők, ezt el kell fogadni! Nem lehet őket pótolni, nem lehet azt tanítani a gyerekeknek, hogy ha majd a szülei kipurcannak, kereshet idős, idegen embereket, akik szeretni fogják.


Vagy béreljek ki egy kislányt, mert csak fiaim vannak? Béreljek nagybácsikat, mert nagynénik vannak?

2014. dec. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!