Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlterhelt nagyszülők, lelkiis...

Túlterhelt nagyszülők, lelkiismeretfurdalás, segítenél?

Figyelt kérdés

Szüleimmel építkeztünk, két gyerekünk van, én több műszakban 12 túlórázom, férjem szintén folyton dolgozik estig.

Szüleim nagyon szeretik a kerti munkát, a nagy házhoz nagy kert is tartozik, férjem füvet szokott nyírni, illetve a nagyobb kerti munkákban részt veszünk, de a mindennapokban nem robotolunk órákat a kertben, örülök, ha szabadnapomon kimosok, kitakaritok és általában hulla fáradt vagyok.

Lelkiismeretfurdalásom van amiatt, hogy nem veszek részt a szabadnapjaimon a kerti munkákban... és az ismerősök is megszólnak, hogy lusta vagyok és szerencsétlennek nyugdíjas szüleim mennyit dolgoznak... Hogyan osztódhatnék, hogy mindenre jusson időm és mások se nehezteljenek rám?


2014. júl. 19. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze főleg ha ott is laktok egy telken, és biztos ti is esztek abból a termésből.

Nyáron ha iskolások akkor segíthetnének már a gyerekek is, egy kis öntözés még jó moka is lehet.

pL amíg megy a mosógép addig segíthetsz, csak automata gépetek van.

2014. júl. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Én úgy vele, hogy aki kertet vállal, annak nem szabad számítania a segítségre (tehát mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér).


A szüleid szerintem tudták mit vállalnak, és a kert sosem kötelező dolog.

Az meg, hogy esztek belőle... miért ne ennél abból, amivel megkínálnak? Ez bullshit. Ha nem bírják a szüleid, ne csinálják, de ne a te nyakadra vállalják a plusz munkát.

2014. júl. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze utolsó ezt biztos, visszafelé is igaznak gondolod ugye, gyerekfelügyeletbe sem kell segítség akkor a kérdezőnek, hisz ők vállalták a gyereket. Több műszak mellett biztos soha nem is veszik igénybe őket főleg nyáron.

Másrészt az, hogy a kert mennyire muszáj nem tudhatod, lehet az a termés hónap végén a kaja szükségletük mert pénzük már alig marad.

2014. júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem létszükséglet a kert szüleim nyugdíja összesen 310.000 körül van, férjem és az én kerestem pedig 350.000 körül.

Volt például olyan, hogy éjszakás után lementem a kertbe de délben rosszul lettem a hőségben.

2014. júl. 19. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem várnám el a szüleimtől a gyerekfelügyeletet, ha nekik megterhelő lenne.


De még mindig azt mondom "kedves" 69%-os, hogy a kert hobbinak tekinthető (főleg a nyugdíjuk ismeretében), míg egy gyerek családtag. Azért ne hasonlítsuk már össze a gyereket egy zsák krumplival. Míg a kertimunka az MUNKA, addig az unokázás szórakozás.

2014. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nyugdíjasok, vagyis idejük van bőven, és még szeretik is a kerti munkát, miért lennének vele túlterhelve?

Állandóan robotoltok a férjeddel, hogy a nyavalyába lenne időd még a kertre is? Szerintem tojd le azokat az ismerősöket, jó magasról.

Most eszembe jutott a barátnőm esete: akkoriban vidékről Budapestre járt dolgozni. Messze laktak, fél 7- kor indult a vonattal, és este 6- körül ért haza. Utána vacsorakészítés, foglalkozás az ovis gyerekével. A kedves, kertben pepecselős, nyugdíjas anyósa- apósa meg kibeszélte a faluban, hogy nincs összeseperve a hullott levél, merthogy " az az asszony dolga". Igaz, a férje már 3- ra hazaért, de az nem számít, hiszen "nem az ő dolga".

Egy idő után ő is már csak legyintett rájuk. Neked sem szabad magadat hibáztatnod, és "osztódni" próbálni.

2014. júl. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!