Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendö szerintetek a...

Mi a teendö szerintetek a barátainkkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Adott egy baráti házaspár, akikkel jo kapcsolatban vagyunk, összejárunk. Ebben az évben nem volt felhötlen a viszonyuk, ezt nem is titkolták. Mostanra kiderült, az asszony dicsekedett, hogy már a harmadik férfival csalja a férjét, és hogy milyen jol esik ez neki. A férj, természetesen nem tudja. Probálkozik a nejénél rendbe hozni a dolgokat, csak azt nem tudja, hogy a harmadik féltöl függ a házassága, ugyanis az asszony elmondta nekünk, hogyha összetud költözni a szeretövel, akkor dobja a férjét, ha nem... akkor marad a férje mellett. Szerintünk ez nem tisztességes, persze az ö dolguk! Eddig sem szoltunk bele, akár hogy kérték a véleményünket. De most már nagyon sajnáljuk a férjet...

Mi a véleményetek ez ügyben? hallgassunk továbbra is? vagy egy kicsit segitsünk felnyitni a férj szemét?



2014. nov. 25. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mélyen elítélem a megcsalást, a szerető-tartást pedig még jobban, ettől a nőtől durván kifordulna a gyomrom. Barátságot biztosan nem szeretnék tőle a jövőben, mert az értékrendje nem áll közel sem az enyémhez. Attól, hogy ő bizalmasan (vagy épp dicsekvésből) elmondta, még nem tartozol neki semmivel. Gondolom nem kérted, hogy titkos bizalmast csináljon belőled egy ilyen ügyben. Bár a megcsalást nem bünteti törvény, ha büntetné, bűnrészes lennél te is.. A férjet gondolom elég jól ismeritek. Ha őt pártoljátok, mindenképpen az ő szemét kellene felnyitni. Most módszeresen alázza a felesége a háta mögött és a barátai előtt.. ki tudja, hányan röhögnek rajta vagy szánják. Én a nővel megszakítanám a kapcsolatot, a férfinak pedig elmondanám, amit megtudtam. A jelenlegi helyzeten csak javíthat, ha a hírhozóra haragszik, akkor sem kell legalább a szemébe hazudnod a baráti találkozások alkalmával.
2014. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen történetet az utóbbi időben itt a Gyíkon nem egyszer olvastam, aztán mindig kiderült, hogy a pasi kidobott szeretője az aki regényt költ, és próbálja felnyitni a pasi szemét,hogy az asszony ezer szeretőt tart, mindőn a pasi kidobta:D


Ócska dolog:D

2014. nov. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Húha...Ha a legjobb barátnőm tenné ezt, akkor biztosan megpróbálnám meggyőzni, hogy ne tegye ezt a párjával (őszintén kedveljük őt is a férjemmel), de addig is nem lennének cseverészős találkozások, az biztos, kicsit sem tűröm sem én, sem a férjem jól a hazugságokat meg a képmutatást.

Ha nem állna le, és nem tudnék hatni rá, akkor ami biztos, az az, hogy megszakítanám vele a kapcsolatot, mert nem bírnék résztvevője lenni egy ilyen életnek (de megmondanám neki, hogy ha le akar állni, rám számíthat).

Hogy szólnék-e a párjának, nehéz kérdés, ezt nem tudom megítélni, adott szituációban dőlne el úgyis, hogyan cselekszem. Nem lenne tiszta a lelkiismeretem, ha hallgatnék, ezt tudom, mert a barátság szent, de hát a barátnőm párja sem idegen, szóval nehéz ez.

2014. nov. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az asszony leállni ezzel biztos nem akar, mert ahányszor összefutunk, tele van élménnyel és mesél... nagyon kellemetlen ez számunkra, h mindent tudunk, belefolytunk - pedig nem akarunk! És nem csak mi tudjuk, hanem többeknek dicsekedett már ezzel. aljas ügy....
2014. nov. 25. 21:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha többeknek dicsekedett, vélhetően egy idő múlva a férjig is eljut a dolog. Még az is lehet, hogy a Férj szemét kiböki a hűtlenség, csak ő nem akarja meglátni. Véleményem szerint a családi drámába ne avatkozzatok bele, vagy joggal teszem fel a kérdést: kinek a barátja vagytok? A férjé? Akkor minek hallgattatok? A nőé? Akkor hogy jutna eszetekbe beszélni? Mindkettőé? Inkább egyiké sem?

Egyébként a feleségnek is simán el lehet mondani, hogy legyen szives rendezze a férjével a dolgokat, tisztázzák a viszonyt, vagy pedig ne dicsekedjen Nektek a hódításaival, mert egész egyszerűen nem korrekt dolog maga mellé állítani egy ilyen ügyben!

2014. nov. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én biztos nem szólnék a férjnek.

Viszont a feleséget is leállítanám: elmondanám neki, hogy nem vagyunk kíváncsiak az erkölcstelenségeire és inkább szégyenkeznie kellene, nem dicsekednie.

Valószínűleg jegelnénk a házaspárral a viszonyt, amíg el nem dőlnek a dolgok.

Utána, ha együtt maradnak, lehet barátkozni, ha széjjel mentek, akkor csak a férfival tartanánk a barátságot.

2014. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen a véleményeket
2014. dec. 1. 21:29
 8/8 anonim válasza:
Ez nagyon érzékeny téma volt benne részem. Én voltam akiböl bohócot csinált a férjem. Mindenki tudott rólla és senki nem szólt. Nagyon rosszul esett mert ez ugye előbb utóbb kiderül h ki tud a dologról. Egyszerre két csalódást kellett feldolgoznom ez volt a legrosszabb. Szerintem figyelmeztessétek valahogy ez nagyon undorító dolog attól a nőtől.
2014. dec. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!