Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzelmileg zsarol a családom....

Érzelmileg zsarol a családom. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Legfőképp anyám. Állandóan azt hajtogatja, hogy nem foglalkozom vele, egyedül hagyom, ő öngyilkos lesz, mert feleslegesen él. A mamám ugyan ez. Képtelenek elviselni ha 1 napig nem vagyok itthon, vagy máshol alszom, vagy esetleg elmegyek pár órára kikapcsolódni munka után. Anyum tesói is folyamatában engem szidnak, hogy én arra nem vagyok képes hogy vigyázzak a gyerekeikre. Ott van mindegyik kicsinek a tesója, de ők pasizhatnak, csajozhatnak csak én nem lehetek a párommal. Most már a párom is elkezdte az érzelmi terrort nálam. Szóba jött az összeköltözés, de én 8 hónap után ezt még korainak érzem. Ő viszont azt mondta, ha nem költözök oda, akkor nincs helye az életemben, mert akkor tuti nem fontos nekem. Annyira belefáradtam már, hogy mindenki engem zsarol érzelmileg. Mégis mit tegyek? Hiába vagyok "kemény" és hiába védem meg magam, egyszerűen semmi sem használ.


21/L


2014. okt. 24. 08:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Ez de durva, jól bírod, hogy mások csicskása vagy. :S Ne aggódj, aki öngyilkossággal fenyegetőzik nyíltan, a legritkább esetben teszi meg. Tanulsz még, vagy dolgozol?
2014. okt. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
15 éves korom óta dolgozom tanulás mellett. Júniusban vizsgáztam, azóta dolgozom pénzügyesként.
2014. okt. 24. 09:02
 3/25 anonim ***** válasza:
80%
Ha anyagilag megteheted, lépj le otthonról. Ha nem akarsz a vőlegényedhez, akkor albérletbe, mert így kikészülsz.
2014. okt. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
*Bocs, barátodhoz.
2014. okt. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én elköltöznék otthonról, de nem a páromhoz. Kellene egy kis nyugalom és békesség az életedbe, hogy jobban átlásd a dolgokat.

Egyébként érvelhetsz azzal, ha a párod nem érti meg, hogy még nem vagy kész az összeköltözésre, akkor te is mondhatod, hogy nem szeret téged. Az ilyet nem lehet kikényszeríteni, szívből kell jönnie. Ne hagyd, hogy befolyásoljon, mert ugyanazt fogod átélni, mint otthon.

2014. okt. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%

Szép, a család és a pasid is zsarol....

A pasit dobd ki, és költözz el egyedül. Forrongani fognak a kedélyek, de egy idő után lenyugszik mindenki.

2014. okt. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha helyedben lennek es anyagilag megengedhetnem elkoltoznek a csaladtol pasit dobnam es tel szamot lecserelnem hogy ne erhessenek el legalabb egy darabig
2014. okt. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%

Nézd, szerintem az, aki érzelmi TERRORT használ, az téged nem szeret,csak a saját önzőségét akarja kielégiteni.


Én úgy gondolom, hogy a legjobb lenne mindenkitől elköltöznöd, és tényleg újrakezdeni a dolgokat, ilyen hülye emberek nélkül.


Miért hagyod kérdező? Miért nem mész el az ilyen emberektől? Ezt sokáig nem jó eltűrni, és amúgy is.. neked sem tetszik a dolog.

2014. okt. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 acelsziv ***** válasza:
75%

egyetértek az előttem szólókkal. Költözz el - ha teheted - de ne a pasidhoz, hanem egyedül egy bérelt lakásba.

A rokonoknak meg mondd meg, hogy nem vagy ingyen pesztra. Ha az idődet akarják rabolni a kölykeik felvigyázásával, akkor fizessék meg az árát.

2014. okt. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
100%
Először csináld azt, hogy megmondod a családodnak hogy eleged van belőlük! Szóval, mondd el azt amit érzel és hogy ez neked milyen rosszul esik, és miért pont veled kell undokoskodni, meg hogy miért téged csesztetnek állandóan. Kérdd ki magadnak. Mondd hogy ezt te már nem birod el akarsz költözni otthonról, mert nem bírod a sok tehert.. És miután ez megvolt, szakíts a pasiddal. Ott is mondd meg neki hogy mit érzel, hogy neked ez túl gyors, és hogyha elenkzik, és azt mondja hogy akkor nem vagy benne az életébe akkor mondd azt oké, és kész. Aztán élj albérletben boldogan, és nyugalommal.
2014. okt. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!