Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzelmileg zsarol a családom....

Érzelmileg zsarol a családom. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Legfőképp anyám. Állandóan azt hajtogatja, hogy nem foglalkozom vele, egyedül hagyom, ő öngyilkos lesz, mert feleslegesen él. A mamám ugyan ez. Képtelenek elviselni ha 1 napig nem vagyok itthon, vagy máshol alszom, vagy esetleg elmegyek pár órára kikapcsolódni munka után. Anyum tesói is folyamatában engem szidnak, hogy én arra nem vagyok képes hogy vigyázzak a gyerekeikre. Ott van mindegyik kicsinek a tesója, de ők pasizhatnak, csajozhatnak csak én nem lehetek a párommal. Most már a párom is elkezdte az érzelmi terrort nálam. Szóba jött az összeköltözés, de én 8 hónap után ezt még korainak érzem. Ő viszont azt mondta, ha nem költözök oda, akkor nincs helye az életemben, mert akkor tuti nem fontos nekem. Annyira belefáradtam már, hogy mindenki engem zsarol érzelmileg. Mégis mit tegyek? Hiába vagyok "kemény" és hiába védem meg magam, egyszerűen semmi sem használ.


21/L


2014. okt. 24. 08:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Nem vagy kemény, mert hagyod magad.

Egyszerűen ne vedd fel, amit mondanak. Ne akarj semmit bizonygatni, meggyőzni őket, vitába bocsátkozni. Kizárólag akkor lesz vége ennek.

2014. okt. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

1. A helyledben AZONNAL lelépnék.


2. Aki öngyilkossággal zsarol, az jóformán soha nem teszi meg.


3. Ha valaki öngyilkos lesz, az a SAJÁT döntése, és SENKI, de tényleg SENKI nem tudja megakadályozni, ezért büntudata sem kell, hogy legyen.


4. Minél tovább huzos a önállósodást, annál nehezebben tudod megtenni, ezért ne várj, hanem lépj!

2014. okt. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Bocs. az utoso sor lemaradt:


5. NE a barátodhoz költözz, hanem külön, mert ö ugyanazt csinálja, mint a családod.

2014. okt. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Nagyon jót akar neked a párod. Csak ez az út van számodra a felnőtté váláshoz, és hogy felnőttként kezeljenek a családodban.

A szüleidet látogathatod gyakrabban, de a gyerekpesztrának már nem akarnak befogni a rokonok.

2014. okt. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szeretem a párom, de ez hogy választás elé állított nagyon rosszul érintett. Állandóan ezen kattog az agyam, ha odaköltözök, akkor anyámék kitagadnak, de ha nem költözöm el a páromhoz elveszítem őt is.
2014. okt. 24. 11:35
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Még egy szavazat részemről, hogy költözz el, de külön, ne a párodhoz. Nem te vagy az a kérdező, akinek a párja is a családjával él?
2014. okt. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
A páromnak külön lakása van :)
2014. okt. 24. 11:58
 18/25 anonim ***** válasza:

Költözz el.

De szerintem ne a barátodhoz,mert ő is csak tönkre fog tenni.

Menj messzire a családodtól úgy se tesz kárt senki sem magában max szidnak egy ideig.

de a lényeg hogy neked jó legyen

2014. okt. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
42%

Csak kezdj el ott aludni a barátodnál. Ne csinálj költözést a dologból. Egy kis táska ruhával menj. Aztán néha ezért-azért hazaugrasz. Így tovább tart ugyan a költözés de az otthoniak is megszokják a külön életeed.

Olyat is lehet hogy egy héten először csak három napot alszol ott, majd a következő héten négyet- és így tovább. Aztán nem úgy érzik otthon hogy elhagytad őket, hanem csak azt hogy a barátoddal vagy.

2014. okt. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Ha nem alszom itthon, akkor napokig nem szólnak hozzám, meg én vagyok a világ legrosszabb embere sajnos. :\
2014. okt. 24. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!