Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzelmileg zsarol a családom....

Érzelmileg zsarol a családom. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Legfőképp anyám. Állandóan azt hajtogatja, hogy nem foglalkozom vele, egyedül hagyom, ő öngyilkos lesz, mert feleslegesen él. A mamám ugyan ez. Képtelenek elviselni ha 1 napig nem vagyok itthon, vagy máshol alszom, vagy esetleg elmegyek pár órára kikapcsolódni munka után. Anyum tesói is folyamatában engem szidnak, hogy én arra nem vagyok képes hogy vigyázzak a gyerekeikre. Ott van mindegyik kicsinek a tesója, de ők pasizhatnak, csajozhatnak csak én nem lehetek a párommal. Most már a párom is elkezdte az érzelmi terrort nálam. Szóba jött az összeköltözés, de én 8 hónap után ezt még korainak érzem. Ő viszont azt mondta, ha nem költözök oda, akkor nincs helye az életemben, mert akkor tuti nem fontos nekem. Annyira belefáradtam már, hogy mindenki engem zsarol érzelmileg. Mégis mit tegyek? Hiába vagyok "kemény" és hiába védem meg magam, egyszerűen semmi sem használ.


21/L


2014. okt. 24. 08:56
1 2 3
 21/25 acelsziv ***** válasza:
Figyelj: ez jobb nem lesz. Tehát vagy lépsz és lesz életed, vagy elevenen fölfalnak.
2014. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts a barátoddal és költözz el. Ugyan olyan a barátod, mint a szüleid. Már most elérte, hogy rosszul érzed magad, mert nem tudod teljesíteni, amit akar. Később ugyan úgy fog viselkedni, mint a szüleid. Nem tart egyenrangúnak téged, mert tudja, hogy csak fel kell hozni a szakítás témát és rögtön lesed minden kívánságát. Ráadásul annyira aljas módon, hogy még téged állít be hibásnak. Talán a te életedben helye van egy olyan alaknak, akit nem érdekel, hogy te mit akarsz, csak az, amit ő? Szüleidnek pedig mondd el, hogy elköltözöl és amikor öngyilkossággal zsarolnak mondd meg egyszer, hogy önálló emberek vagytok, azért, amit csináltok csak is ti vagytok a felelősek, ha öngyilkos leszel, az a te döntésed, nekem semmi közöm hozzá. Akármivel is dobálózik ez után engedd el a füled mellett, és én a helyedben nem is nagyon tartanám velük a kapcsolatot.
2014. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
39%

"Először csináld azt, hogy megmondod a családodnak hogy eleged van belőlük! Szóval, mondd el azt amit érzel és hogy ez neked milyen rosszul esik, és miért pont veled kell undokoskodni, meg hogy miért téged csesztetnek állandóan. Kérdd ki magadnak. Mondd hogy ezt te már nem birod el akarsz költözni otthonról, mert nem bírod a sok tehert.."


Ilyeneket nehogy mondj, normális embereknél ez működne, de a családodnál nem. Ők ebből annyit vennének le, hogy de jó, annyira kikészítettük, hogy már nem bírja, tehát labilis, könnyű irányítani az érzéseit. Inkább pont, hogy teljesen nyugodtan válaszolgass, azt lássák, hogy annyira érdekel téged a hülyeségük, mintha az időjárásról beszélnének.

2014. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

Én értem, hogy szereted a pasidat. De ez nem mehet tovább, hogy ő ott zsarol téged te meg nem állsz ki magadért! Ne hagyd olyan könnyen magad, mert annak nem lesz semmi értelme. Neked, csak is neked lesz rossz hogyha ezt így folytatod!..De tényleg.

Vagy hogyha nem engedik hogy elköltözz mondd azt hogy találtál egy munkát, és nem szeretnél otthonról bejárni és elmész a francba, a pasidat meg hagyd a fenébe! Ha meg veled akarja leélni az életet, akkor mondd azt hogy: ,,én nagyon szeretlek, de ez nekem, nem jön össze!", és elmész..

2014. nov. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt te valtottad ki. Innen mar nehez valtoztatni. Maximalis kovetkezetesseg es hatarozottsag! Kitartas!!!


A legvegso esetben vessz ossze veluk,.mert nem fogjak ertrni.


Ha a szep szo nem hasznal, akkor muszaj vagdalozni... "Nem en szultem, miert en vigyazzak ra..." De csak legvegso esetben.

2017. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!