Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit fogok én terhesen itthon...

Mit fogok én terhesen itthon csinálni? Már előre félek.

Figyelt kérdés
Hat hetes terhes vagyok, mivel egészségügyben dolgozom ezért januártól nem dolgozhatom. Mit fogok én otthon csinálni? Anyósom főz, barátnőim akikkel eljárhatnék nincsenek. Falun lakunk, nincs semmilyen lehetőség. Meg fogok őrűlni!
2014. dec. 13. 15:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok lehetőség van. Például főzhetnél anyós helyett te, vagy segíthetnél neki és elleshetnél tőle egy-két dolgot. Aztán megtanulhatnál valami kézimunkát, horgolni például, vagy kötni. Aztán olvasgass, ha van valami könyv amit el szerettél volna olvasni, de nem volt rá időd, itt az alkalom, ismeretterjesztő könyvet is érdemes olvasni a csecsemő és gyemekgondozásról. Aztán el lehet járni terhestornára például. Továbbá lehet filmezni, én ha nem tudok magammal mit kezdeni, akkor vagy elkezdek valami PC játékot, vagy egy könyvet.
2014. dec. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
44%

itt MINDEN kismamát automatikusan kiírnak amióta az egyikük elkapott egy fertőzést az egyik osztályon és elvetélt.


Ez meg teljesen szabálytalan, nincs joga hozzá egy intézménynek sem.

2014. dec. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%
Miskolc. Nézz utána! A kórházigazgató nem vállalja a felelősséget egy perért.
2014. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
92%

Mit? Rengeteg mindent.A munka az életed ne máááár!

Főzzél te,olvass,nézz dvd-t,netezz,vezess blogot,találj új hobbit,tanulj otthon valamit online vagy távoktatásban.Sétálni falun is tudsz,boltba menni,postára,meg nyugodtan buszra szállhatsz és bemehetsz a városba is.Legyél már leleményes!

2014. dec. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
70%
Nagy buli egy pici faluban korbe-korbe setalni! :D
2014. dec. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
69%

3-as te mekkora egy bunkó vagy! A testvérem is eü-s és a radiológián dolgozott. Szóba se kerülhetett, hogy ott maradjon terhesen. Az egészséges emberekre is káros hatással van a röntgen, nem egy magzat fejlődésére. Milyen másik munkakörbe tették volna, ha mindenhol van ember, és mindenkinek megvan a maga dolga?!


Kérdező, te pedig szerintem keress valamilyen hobbit. Vagy tanulj nyelvet. Próbáld feltalálni magad!

2014. dec. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Ditta323 ***** válasza:

Barátnőm onkológián volt ott sem lehetnek terhes nők.... eüs dolgozók...


Csatlakozz kismamás fórumhoz ami környékeden van, gobelin varrás, könyv, kismama torna ott is lehet ismerkedni.

Olyan gyorsan el fog telni ez az időszak... jah igen pihenj rá a babás időszakra 😊

2014. dec. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én kereskedelemben dolgozok,ha valaki terhes lesz már megy is táppénzre. Az orvos is rögtön kiírja,de a cég se szereti tovább alkalmazni a kismamákat.
2014. dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
9%
Könyvek, zene, séta, úúúúúristen! Tényleg ennyire sekélyek az emberek?
2014. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Először is iratkozz be könyvtárba, most végre lesz időd utánaolvasni a téged érdeklő témáknak meg ugye gyerekekről is lehet.

Keress valamilyen online tanfolyamot, vagy pl. ha van nyelvtanár a faluban, tanulj nyelvet,az minden munkához hasznos.

Tanulj meg varrni/kötni, állj neki a babakelengyének.

Látogasd meg/hívd meg az összes rokont/barátot, a gyerek születése után úgyse lesz erre sokáig időd.

Hétvégente tervezz mindig valamilyen programot, legalább egyik nap menjetek el valahova a férjeddel a 2 napból, úgyse kell házimunkáznotok, ha anyós megcsinálja.

Kezd el nézegetni az aukciós oldalakat, már elkezdheted összeállítani a kelengyelistát, meg neten rendelni/kinézni,ha olcsóbb.

1-2-szer bemehetsz a munkahelyre is beköszönni a kollégáknak,süthetsz nekik egy kis sütit, biztos fognak örülni,ha begugrasz pár percre,meg legalább nem felejtenek el.

Olvasgass szakmai fórumokat,egészségügyben nem árt tisztában lenni a legújabb kutatásokkal.

Tölts le sorozatokat, itt a maratoni filmnézés ideje,végre megnézhetsz mindent,amit jóideje halogatsz és amit nem szívesen nézne meg veled a férjed, mert női témájú.

Mennyire közel van egy város?Van autód?Bemehetnél a városba is hetente egyszer, ott biztos jobb pl. a könyvtár,jó indok,h hetente menjél.Közben nézegetheted,milyen programok vannak, hátha van vmi ingyenes,ami érdekel,és akkor arra időzíted.

Ha nincs a faluban terhestorna,attól még csinálhatod otthon, kérd a védőnőt,hogy ajánljon DVD-t. Meg szülésre felkészítő intim tornát is csinálhatnád.

Meg segíts anyósodnak.Terhesen is lehet krumplit pucolni,port törölni stb...

Boltba is mehetnél te,amikor csak egy kg kenyér kell v vmilyen apróság.

Anyósnak nincs semmi hobbyja v kikapcsolódása?Csatlakozhatnál ha pl. szokott színházba járni v ilyesmi.

2014. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!