Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom a szülei udvarán...

A párom a szülei udvarán illetve telkén épitett 1 szoba-konyhafürdőszobás házat a szülei háza mellé. El lehet valahogy különíteni, hogy ez a ház csak az ő nevén szerepeljen?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Építés előtt kért rá építési engedélyt?

Ha nem, akkor fennmaradási engedélyt kell kérni, meg külön helyrajzi számot és úgy elvileg az övé lesz. De lehet, hogy kell még hozzá valami. Be kell menni az önkormányzathoz és ott megkérdezni.

2010. febr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi a választ,,,nem igazán tudom,hogy kért e rá engedélyt mikor építette,,de remélem igen.


Nélküle kérdezősködöm egyelőre,,mert jó lenne ha készre csinálnánk,,csak ő nem akarja az okból,hogy nem az ő nevén van.


Viszont más lehetőségünk nincs,hogy összeköltözzünk.

2010. febr. 1. 16:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a szülök elvennék a fiuktól a házat. Hacsak ti nem adtok rá okot.
2010. febr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
igen lehet. társasházzá kell alakítani a telket (hülyén hangzik de így hívják) és az alapító okiratban lehet a tényleges tulajdoni viszonyokat rendezni. az alapító okirat aztán késöbb módosítható is egyező akarat szerint
2010. febr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok. ha a telek adottságai engedik, akkor meg is lehet osztani a telket és akkor külön helyrazi számon lévő két ingatlan lesz. erről az önkormányzat építéshatóságánál lehet pontosat megtudni.

a társasháznál is lesz külön helyrajzi szám, de az mint albetéti szám. ezzel meg ügyvédhez kell fordulni

2010. febr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Az építésügyi dolgok rendezésére az Önkormányzat Építésügyi osztályához kell fordulni, ha ez a dolog nincs rendezve. Ez az első és legfontosabb léps ahhoz, hogy egyáltalán fennmaradási engedély kaphasson egy épület.


A tulajdonviszonyok rendezésében a Földhivatal az illetékes. Ott lehet bejegyeztetni a párod tulajdonrészét, ami vagy adásvétellel, vagy ajándékozással, vagy esetleg más módon kerül a tulajdonába, de valamit mindenféleképpen meg kell nevezni, mert ez sajnos adó és illeték kötleles. (Az eltartási szerződés, mint lehetséges mód a tulajdon szerzésre illeték szempontjából a legjobb, de erről ügyvédet kérdezzetek.)


A két ház kialakítása egy telken jogilag nem csak társasházzá nyilvánítással létezik, hanem osztatlan közös tulajdonban lévő telken lehet úgy is két 2 különálló lakást/házat kialakítani, hogy készül egy úgynevezett Használati Megállapodás, amit a párod és a szülei aláírnak. (Ez sokkal olcsóbb megoldás, mert ügyvéd sem kell hozzá, elég egy magánokirat két tanúval.)


Megállapodnak a telek és az esetleges közös használatban lévő épületrészek, közművek használatában. Egy ilyen megállapodást még a bankok is elfogadják hitelezés szempontjából.


Egy hiteltanácsadó

2010. febr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ!
2010. febr. 5. 11:59
 8/10 A kérdező kommentje:

a 23:13-nak..


nem a szülőkről van szó,,hanem a 2 testvéréről,,

2010. febr. 5. 12:00
 9/10 anonim ***** válasza:

hiteltanácsadónak:


a használati megosztásnál nem kerül a nevére és számos esetben sem tud egyedül mint tulajdonos ügyet intézni. irtózatos nagy különbség van tulajdonos és használó között (bővebben Ptk.)

banki ügyet lehet hogy megold de egy tulajdonviszályt (és itt aszem ez a fő elkerülendő ok,) már egyáltalán nem

2010. febr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy osztatlan közös tulajdonban lévő ingatlan tulajdonviszonyait is lehet rendezni a Földhivatalban, csak ebben az esetben résztulajdont kapnak a felek. A használati megállapodás pedig nevesíti ezeket a tulajdonrészeket.

Nem minden ingatlan esetén lehet megoldani a társasházzá alakítást, ott jó megoldás az általam javasolt verzió.

(Laktam ilyen házban, ahol egy telken egy házon belül 4 lakás volt kialakítva. Mindegyikünk egymástól függetlenül értékesíthette, behitelezhette a saját résztulajdonát, mert volt Használati Megállapodásunk.)

2010. febr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!