Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg velük,...

Hogyan értessem meg velük, hogy ez az én életem, én estém?

Figyelt kérdés

Anyukám és nővérem nagyon divatmániások. Imádnak vásárolni és csak az aktuális divat szerint öltözködnek, nővérem elég jól ért is hozzá. Engem nem érdekel a divat. Állandóan csesztetnek engem, hogy nem vagyok nőies, meg adják rám a szerintük jó, szerintem meg a környezetem szerint borzalmas ruhákat, és megsértődnek, ha nem akarom hordani. Most lesz szalagavatóm és mondták, hogy milyen frizura állna nekem jól, mondtam, hogy én azt nem szeretném, és én voltam a rohadt szemét... Mindig megsértődnek és a nővérem fennhangon beszél velem, ha nem egyezik a véleményünk. Mindenbe belekötnek.


Hogyan értessem meg velük, hogy befejezhetnék végre?


2014. dec. 1. 09:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Maradj a saját stílusodnál, ha az esik jól. Viszont arra azért figyelj, ha kívülállók, barátnők is azt mondják, hogy valami nem áll jól, abban lehet valami. Az ember nem mindig látja tisztán, mi az előnyös neki.

Azt hordd, amiben jól érzed magad, magabiztos tudsz lenni. Hiába a magassarkú, vagy a testhezálló ruha, ha nem tudod hordani és nevetségessé válsz benne.

2014. dec. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Engem is szokott kritizálni Anyám. Azt szoktam mondani neki, hogy ha egyszer elmondja a kritikáját, azt értem, az rendben is van (ahogy a korábbi válaszoló is írta, az ember nem úgy látja magát, mint mások). De értse meg, hogy "vettem az adást", a véleményét, aztán vagy figyelembe veszem vagy nem, azt meg ő értse meg, hogy az én döntésem, hogy mit veszek fel vagy hogyan hordom a hajam. Előbb-utóbb hatásos.
2014. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!