Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek nem volt egyházi...

Akiknek nem volt egyházi szertartás az esküvőjén, a gyereküknek nem is lehet keresztelője?

Figyelt kérdés
2014. nov. 30. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Sógornőméknek semmilyen nem volt, még polgári sem, mégis meg van keresztelve a fia.


Keresztség a fontos akkor, nem az esküvő.

2014. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Kereszteléskor csak az számít, hogy a keresztszülő legyen megkeresztelve mivel az ő feladata a vallási nevelés. A többi dolog nem számít.
2014. nov. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. nov. 30. 21:43
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Evileg nem, gyakorlatilag van az a pap aki megkereszteli..


Pl engem megereszteltek, papváltás vota. Faluban ahonnan származom, 3 évvel kesőbb a tesőmat csak komoly összeg elleneben, es a szüleim hazassága ejeben kereszteeltek okna meg.. Eután már nem lett, sőt tesőm 10 évesen maga dötött úgy, hgyha őta a közösség nem akarta akkor nem erőlteti. Ennek ellenére hisz Istenben...stb

2014. nov. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Nekunk sem volt egyhazi szertartas, megis mindket gyerekunk meg van keresztelve. Csak az volt a lenyeg hogy a keresztszulok meg vannak e keresztelve. A ket gyerekunket mas-mas pap keresztelte, de egyik sem kerdezett soha a mi eskuvonk mikentjerol.
2014. nov. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Minek a keresztelo ha nem vagytok hivok ?

Ha a gyerek akar felnott fejjel is keresztelkedhet meg jobb is.

2014. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mi csak keresztszülő lennénk, a barátainkról van szó.
2014. nov. 30. 23:07
 8/11 anonim ***** válasza:

4. Vagyok.. Sokszor megfogadtam, hogy telefonról nem írok, "tehetséges" vagyok azon gépelve...


A szüleim két különböző vallást gyakorolnak, katolikusnak kereszteltek engem, mint apukámat, mivel anyu nem akart átkeresztelkedni így nem engedték házasodni őket. Mi pedig katolikus szemleletben nevelkedtünk, de a templomot pont az említett pap miatt kihagytuk...nagyon vaskalapos öreg, házsártos volt. A környező települések is alá tartoztak.

Szerettem volna a hittant, de ha engem nem is, de másokat fizikailag is fenyített, így nem engedték..

Egyébkén én így nem nevezem magam vallás gyakorlónak, a férjemmel egyelőre nem is házasodtunk templomban. Ő az elmúlt években nem gyakorolja aktívan a vallását( katolikus) 17 éves koráig ministrált is.

Ha lesznek gyerekeink akkor keresünk megfelelő gyülekezetet, és összeházasodunk és őket is szeretnénk ha abban a szemléletben nőnének fel.

Persze vannak amikkel nem értek egyet, e ezt majd én lejátszom magamban.szerintem a mai modern világban túl szigorúak a elvek... Bar nem baj, ha lazítanának, akkor még ennél is feslettebb lene a világ, mert valljuk be,hogy hagy kívánni valót maga után, pedig én vallom,hogy házasság előtt érdemes együtt élni..

2014. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8%

Isten orok o nem lazit nem halad a koral.

Vallasosag nem egyenlo a hivo elettel

A majd az tag fogalom

Egyhazi eskuvo nem szugseges allam eleg hiszen isten ott volt ve l etek.

Gyulekezeti elet kell ok segitenek tamogatnak es korrigalnak ha kell.

2014. dec. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Szeptemberben volt a kisfiunk kereszteloje.nem vagyunk osszehazasodva polgarilag sem.az oktatason a Pap kitert a fontossagara,de miutan megtudta h a paromnak volt mar egy hazassaga ahol volt egyhazi es polgari is,nem is kerdezett tobbet.pedig kerdeztuk h hogy lehetnenk mi is hazasok(egyhazilag).azt mondta h nem egyszeru dolog....
2014. dec. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!