Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan feleség, barátnő...

Van itt olyan feleség, barátnő aki utál főzni? Esetleg nem tud?

Figyelt kérdés

Leírnátok, hogy miért?

Kort is légyszi!



2014. nov. 28. 03:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is az az egyetlen bajom vele, hogy minden nap ki kell valamit találni. Azt gondoltam, nem ilyen általános probléma, mert masszívan lepontoztak miatta hasonló "ki szeret főzni" témában. Egyébként a rutinmelóhoz gyakran nincs kedvem, de meg kell csinálni. Ünnepekre, hétvégékre nagyon szeretek valami különlegeset összehozni, és sikerülni is szokott. (Szemben a néha elfelejtett és odaégetett már-megint-rizszsel.)
2014. nov. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
70%

Nem utálok, de nagyon ritkán szoktam. Egyrészt döbbenetesen drága minden, és rendelni egyszerűbb+nem sokkal drágább gyakran. Másrészt az idő... Mással töltöm/töltjük.

Nem vagyok egy konyhatündér, fejből keveset tudok, de recept alapján nem emlékszem, hogy csináltam volna elcseszett ételt.

Tavasszal férjhez mentem, és mostanában már szívesen főznék, mert más az íze a legegyszerűbb itthon készített ételnek is, meg a férjem nagyon tud neki örülni.

(Eddig jobbára munkahelyen ebédeltem, vasárnap anyáméknál, így csak a szombat maradt...)

Szóval, szeretném összekapni magam.

Meg még egy dolog, furcsának tűnhet: még mindig nem saját lakásban lakom, hanem régóta albérletben. És ezeknek a konyhái nem túl csalogatók. A mostani sem. Valahogy úgy érzem, inspirálóbb volna álmaim konyhája...

39/N

2014. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
67%
Nem vagyok konyhatunder, azert nehany dolgot megfozok. De nem szeretem. Idoigenyes, csomo ideig takaritasz utana. A friss, fott etel izet viszont szeretem, ezert neha fozok. Ferjem nem igenyli. Csalad piszkal emiatt, mert milyen no az, aki nem foz! Terhes vagyok, szoval lassan ra kell vennem magam. 35/N
2014. nov. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
67%

Nem szeretek főzni, időigényes, rengeteg mosatlan van utána, mi rendelünk, vagy elmegyünk valahova enni, ritkán van főzés, sütésre hamarabb rászánom magam, azt jobban is szeretem. Egyébként meg napközben mindenki eszik a munkahelyen, menzán, stb., szóval hétköznap felesleges is lenne pluszban még főtt ételt csinálni.

29/N

2014. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
86%

Tetszik, hogy az a kérdés, ki NEM szeret, és jön az "én igen, én igen!"


Emlékeztek, a suliban is volt ilyen, tanár néni megkérdezi, ki van már kész, erre 10-en "én nem, én nem!"

2014. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
73%

Vendéglátó-idegenforgalmi suliba jártam, főleg az idegenforgalom miatt. Mégis volt középsuliba is felszolgáló-szakács-cukrász gyakorlatunk (érettségis osztály voltunk, mégis.). Már akkor éreztem, hogy nem az én világom. Gyengék az ízületeim, a felszolgálás kilőve, a szakácskodást utáltam.

A cukrászkodással voltam kibékülve, sütni most is szeretek, de nem választanám szakmámnak.


Plusz anyukám mindig a "nemszeretem" munkát bízta rám, mosogatás, kézilánykodás, amikor meg már jobban bevont volna a főzésbe, addigra a középsuliban elintézték, hogy ne legyen kedvem.


Aztán fősulira mentem, ahol szintén volt szakács és felszolgáló gyakorlatom (miért is ne, pont az a kettő, amihez nem konyítok). megutáltatták velem az egészet. Amikor a Gundel-palacsintámra a tanár kegyelem kettest adott, mert szerinte nem megfelelően készítettem el a csokiöntetet, mindezt úgy közölte, hogy kanalazta befele a szájába a kérdéses cuccot, és nyammogott, mert írlett neki, és az összeset befalta, na, akkor szívesen a fejére borítottam volna.

6 év telt el az óta. A sors fintora, hogy a párom szakács- de itthon nem nagyon főz. (Persze megcsinálja, ha kérem, vagy ha rájön az ötperc, vagy hoz haza kaját, de általában én főzök.)


Rájöttem, hogy ha levetkőzöm a belém nevelt hülyeségeket, akkor egészen jól főzök, sőt, élvezem is. De csak ha egyedül vagyok, és nem kényszerből kell csinálnom. Ha minden nap főznöm kellene.... jujj. Minden elismerésem azoké a nőké, akik bevállalják. :)


25/N

2014. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
én semleges vagyok a főzéssel kapcsolatban. szerintem aki akar, az tud is. Valamikor a párom főz, valamikor én. Általában receptkönyvből szoktam.
2014. dec. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!