Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez kihathat későbbi életemre?...

Ez kihathat későbbi életemre? (család)

Figyelt kérdés

Én komplexusoktól mentesnek gondolom magam. Jó gyerekkorom volt, nem szenvedtem hiányt semmiben, egészen 12 éves koromig.

Elváltak a szüleim. Lázadtam persze, mint a kamaszgyerekek szoktak a kamaszkorban.

Határozott és céltudatos fiatal felnőtt lettem. Most viszont azt veszem észre magamon, hogy megfelelési kényszerem van. Vagyis hogy rettegek mások véleményétől.


A lázadásos időszakom alatt nem állt ki másból a családom, csak a szekálásomból.

A nem vagyok elég okos, csinos, és olyan szorgalmas gyerek, mint a többi avgy xy, nem csinálok ezt, nem cisnálok azt, mindenbe belekezdek de sosem viszem végbe...szóval ezek a b**sztatások. Ha otthon avgyok akkor minek vagyok otthon ha elmegyek minek megyek el... szóval azt hiszem érthető..


21 éves vagyok. Még előttem az élet. Tanulni akarok, élni az életem, de egyszerűen elkap a gyomorgörcs, ha 1-1 tervemről be akarom őket avatni, mert úgyis vagy lesz**rják vagy belekötnek. Mindig találnak rajta fogást.


Nem engedem, hogy a fejemre nőljenek, de képesek lelkiismeret furdalást okozni. Pl. ha elköltözök itthonról, akkor csak azt fogom hallgatni, hogy "..megint magamra hagysz egyedül.." meg hogy "..velünk nem is foglalkozol!".


szóval...igen.. Valaki volt hasonlóba?


2014. nov. 27. 01:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Én komplexusoktól mentesnek gondolom magam"


Nos, ha az lennél, akkor eszedbe sem jutott volna ez a mondat.



Persze, szinte mindenki volt hasonlóban. Kicsit később nősz fel, de ez nem gond.


Ne láss ellenséget ott is, ahol nincs.

2014. nov. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tanulj, éld az életedet! 21 évesen előtted a világ! Anyudat miért is hagynád egyedül? Mert elmégy ide-oda?

Ne okozzon neked ez lelkifurdalást, hiszen ha beszélgettek, tartjátok a kapcsolatot, akkor nincs mit a szemedre hányjon! Minél hamarabb költözz el, és állj a saját lábadra! Engem anno osztálykirándulásra se engedtek el, mert jaj mi lesz! Aztán mikor koliba kerültem, se vették észre, hogy felnőttem, csak beletörődtel bizonyos dolgokba, de még a mai napig megkapom, hogy miért csinálom ezt vagy azt, minek, hova megyek stb...pedig már közel vagyok a 30-hoz, csak elengedem ezeket a fülem mellett

2014. nov. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Nem engedem, hogy a fejemre nőljenek, de képesek lelkiismeret furdalást okozni. Pl. ha elköltözök itthonról, akkor csak azt fogom hallgatni, hogy "..megint magamra hagysz egyedül.." meg hogy "..velünk nem is foglalkozol!"."

Ezt velem is csinálták. Egyik ismerősöm szerint ez érzelmi zsarolás. Szüleim már nem nagyon tudtak mit csinálni a dologgal, el kellett fogadniuk.


"Tanulni akarok, élni az életem, de egyszerűen elkap a gyomorgörcs, ha 1-1 tervemről be akarom őket avatni, mert úgyis vagy lesz**rják vagy belekötnek. Mindig találnak rajta fogást."

Akkor ne mondd el nekik előre. Tesóm is ezt csinálja, már én is. Bejelentem, hogy ez lesz/van (elkezdtem egy tanfolyamot, egyetemet, elköltözök, hazahozok valakit). Nem kell a szülők jóváhagyása (támogatása néha jól jönne, de ez az élet, hogy nem mindig lesznek ott).

2014. dec. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!