Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy elviselhetőbb...

Mit tegyek, hogy elviselhetőbb legyen az élet, az otthonlét?

Figyelt kérdés
16l vagyok. A családom romokban. Bátyám 28, és mivel a ház elég nagy, a párja is velünk él évek óta. Apum ennek nem örül. Igazából sosem volt jó kapcsolata a tesómmal, de most úgy beszél róla, mint egy utolsó gazemberről. Pedig nem az, sokat segít anyuéknak anyagilag is, meg mindenben. De apu kb. utálja. Ez az egyik nagy gond. Anyu sajnos beteges, a sógornőm csak magával foglalkozik. Nem vagyunk jóban, amiért szívok, mivel a tesómat egyfolytában ellenem hangolja. Karácsony nálunk pár éve semmit nem jelent. Se fa, se ajándék, se semmi hangulat. Csak szabadnap-ennyit jelent. Állandó feszültség van. Apu mindig szitkozódik, nekem a doki stresszodót írt fel, de nem sokat segít. Èrzékeny lettem. Rég nem volt így, ma egy rossz szó és elbőgöm magam. Miért? Mit tegyek? Sírva fekszek, úgy kelek. A sulira se tudok figyelni.

2014. nov. 23. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos, amíg nem leszel 18, addig kénytelen vagy ezzel együtt élni, kivéve, ha nincs valaki nagyon jó barátod, vagy más rokonod, akikhez eltudnál költözni.


Próbáld valahogy feldolgozni ezt, mert nem jó, ha már 16 évesen ilyen állapotban. Nagyon sok negatívumot ki fog hozni ez a jövődre nézve, szóval ezen mindenképp változtatnod kéne valahogy.

Ennél jobban nem ismerem a helyzetedet.

2014. nov. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Nem engednének elköltözni. Nem tudom, mit tehetnék? Ki vagyok készülve. Azt hiszem az idegeim sem bírják már.
2014. nov. 23. 18:26
 3/6 anonim válasza:
68%
En azt tudom tanacsolni NE ENGEDD, hogy elrontsak a kedved. Fater nem birja a tesod, meg a nojet o dolguk a lany nem kedves hozzad, o baja. Az o keseruseguk ne rakodjon rad. Pl karacsony nem unneplik. Na bumm menj ki egy olloval vagj le egy darabb fenyoagat vhol, vidd haza tedd egy vazaba feldiszitve, csinalj delutan otthon ket adag pudingot ( mikor kesz a szobadban rakd ki az ablakba, nehogy masok egyek meg), behivod anyukadat gyergyafenynel elenekeltek par unnepi dalt megeszitek a pudingot. Es nektek maris szep karacsonyotok lett. Meg a mindennapokban is keres mindig vmi apro oromet. En pl mikor rossz kedvem van mindig elmegyek szep hazakat nezni es csak setalok a szep kornyeken es maris jo kedvem lett. Jarj sokat konyvtarba v csinalj barmi aktiv dolgot, ami oromet okoz es SOHA ne foglalkozz masok keserusegevel. Te legyel boldog, mert a boldog emberek ragyognak es egeszsegesek!!!
2014. nov. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mi a fene ***** válasza:
Nem tudnál kollégiumba menni. Az Arany János programban nagyon támogatják a hátányos helyzetű gyerekeket. Nem tudom mennyire vagy vallásos, nyiss arra is. sokat tudnak segiteni, főleg ünnepek körül !
2014. nov. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
16 évesen biztosan érzékényebben érint a dolog mint pár év múlva fog, részben a hormonok, részben a sok változás amin most keresztül mész, ezek miatt. De előbb-utóbb túljutsz ezen és visszanézve másképpen fogod értékelni a dolgokat. Nálunk a karácsony 10 éven át csak veszekedésről szólt, fa-ajándék-hangulat ezek teljes mértékben hiányoztak, de én már akkor is boldog voltam, ha faterom nem szólt ilyenkor hozzám, mert az mindig valami kemény beszólás volt, hogy mikor húzok már el, vagy ha elhúztam akkor a munkámat az egyetemi tanulmányaimat fikázta vagy karácsonykor is csak azért mentem oda, hogy kiegyem a hűtőből az ételt. Én ebben a korban igyekeztem minél kevesebb időt otthon tölteni és olyan embereket találni akiket barátaimnak mondhattam, sajnos más megoldást nem látok erre a problémára. Viszont arra figyelj, hogy rossz társaságba ne kerülj, és tanulj sokat, mert egyszer ezzel fogsz a saját lábadra állni. A család pedig mindig család marad, velük próbálj annyira jóban lenni amennyire ez lehetséges. Valamennyire az ő szempontjaik is érthetők, még ha rád nincsenek is tekintettel. Én úgy oldottam meg, hogy ha hazatévedek igyekszem bevásárolni a hűtőben mindig van sör, étel, egyébként ha más kifogás van azt a faterom saját érvrendszerével nyomom le és megkérdezem tőle valójában mit szeretne, mi a célja azzal amit csinál. Ami a bátyád-édesapád kapcsolatát illeti: Valaki nem képes és nem is akar másokhoz alkalmazkodni a "saját házában", velük együtt élni, és állandóan idegesíti egy idegen ember jelenléte (sógornőd) emiatt sajnos Neked is kijuthat a "jóból". Szerintem az a megoldás ha elköltöznek, nem is egészséges ilyen korban a szülőkkel együtt élni. De gondolom anyagi okai lehetnek, ha még ott vannak. Ne aggódj, túl leszel ezen az egészen, meríts abból erőt hogy másoknak segítesz és mások támasza leszel, de addig is beszélj erről ha vannak barátaid nekik, vagy ha nincsenek szerezz barátokat! Sportolj, fuss az remelkül levezeti a feszültséget és növeli a kitartást, szerezz magadnak önbizalmat, ezekre mind képes vagy. Remélem tudtam segíteni :)
2014. nov. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha érdekel párkapcsolat szivesen benne vagyok, ez is lehet neked egy megoldás, de facebookon csak sima beszélgetést is vállalok talán az is segít. Írj privit ha érdekel
2014. dec. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!