Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen rossz az élet?...

Miért ilyen rossz az élet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nyilván azoknak nem az,akik egészségesek,tehetségesek abban,amit tanulnak/dolgoznak,gazdagok,nagy családjuk van,összetartó rokonsággal.Akiknek ezek nincsenek meg,az meg cseszheti.

19 évesen nekem egyik sincs meg,nemhogy mindegyik.Nem is lesz sajnos,mert nem jó a sorsom.

Akkor nincs értelme az életnek?Számotokra mi ad értelmet az élethez?Aki szeretne,írjon kort is,köszönöm!


2014. okt. 26. 14:45
1 2
 1/15 anonim válasza:
45%
Szerintem... az életnek semmi értelme sincsen.
2014. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az bizony sz*pás.. egy cipőben járunk és én is egyre többet gondolkozok ezen. 20/F
2014. okt. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Nem rossz az élet, csak van sok nehézség, amivel szembe kell nézni.

Nekem sincs olyan sok mindenem ezek közül, az élet értelme ezért nekem pont az, hogy legyen valaki, akivel nagyon szeretjük egymást és megteremtünk minden ilyet.

2014. okt. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

En is 19 vagyok, néha én is igy látom ahogy te, de gyakrabban nem. Eleg szar életem van vagy inkabb volt nekem is, alkoholista apám van aki regen vert minket, a penzt vagy elitta vagy eljatekgepezte, szeretet Sosem adott, penzt se. Most se, de mar legalabb nem ver minket. Nyáron diakmunkazok, suli közben pedig kitart altalaban amit kersek mert nem szorom a pénzt. Csak magamra számíthatok ilyen teren, de nem panaszkodom, igy meg édesebb lesz a siker! Most egy nagyon jo egyetemre jarok es reménytelinek latom a jövőmet, rajottem hogy nem sajnálkozni kell hanem tenni a jobb életért! Es van egy boldog parkapcsolatom is ami sokat szamit, te is keress valakit akivel ott lesztek egymásnak.

Küzdj a celjaidert, keveseknek adatik meg hogy megkapnak mindent aranytalcan, hiaba sokaknak tunik jobak az élete, ez csak a látszat, kifele mindenki a tökéletest mutatja, otthon pedig lehet hogy szarabbul elnek mint te. Szoval szedd ossze magad, tanulj, es legyél boldog, legyenek céljaid! Vagy kesereghetsz tovabb es lehetsz egy senki. De renekem osszeszeded magad :)

2014. okt. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az élet értelme addig élni, amíg lehet.


Valakinek ez könnyen megy, valakinek sajnos nehezen. Próbáld meg értékelni az egészen pici apróságokat, beleértve egy finom falatot, a pohár vizet ami a szomjat oltja, egy megkönnyebbülést vécé után... stb.


Nem ez az ideális, de kicsit én is a padlón érzem magam...


32/F

2014. okt. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nézd. Én hiszek abban, hogy mindenki a saját sorsának a kovácsa. Vagyis, ha valakinek egy szerencsétlen, szomorú élete van, akkor nem másra kell mutogatni és szidni a kormányt, hanem bizony magunkban kell keresni a hibát. Oké, a családdal, szülőkkel és testvérekkel megvert az isten. Azt sajnos nem mi választjuk, ezt a lapot osztotta a sors. És? Nekem is sz*r családom van, de ettől még semmi nem akadályozott meg abban, hogy olyasmit tanuljak, ami tetszik, amivel később jól és jó pénzért tudok állást találni. Hoppá, mindjárt van esélyem egy jobb és boldogabb életre. Olyan nincs, hogy valaki mindenben szerencsétlen. Igenis vannak dolgok, amikhez egyik jól ért, másik nem, ki kell tapasztalni. Gazdagnak sem születik mindenki, de hol vagyon az leírva, hogy ha szegény családban születtél, akkor ott is halj meg? Nem tudom, kicsit azt érzem a kérdésedben, hogy te úgy beletörődtél, hogy ami most van az úgy is marad és egyszerűen lusta vagy bármit is tenni ellenne (erre mondják többek között, hogy magyar hozzáállás, de mind1). A mai Magyarországon, ahol ingyen van a szakma, ingyen a diploma, nehogy már, hogy nincs lehetőséged kiugrani abból a rossz helyzetből, amiben most vagy! Minden megoldható, csak akarat kérdése. Persze nyilván egyszerűbb aa farkunkat markolászva nyavalyogni, hogy jaj de rossz nekem...
2014. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Énis ezt érzem. Pedig régen mosolygos, kedves, naiv lány voltam akinek vannak álmai. Azóta jobban kinyílt a szemem, beszélgettem emberekkel akiknek szintén volt céljuk fiatalabb korukban, aztán valami nem úgy sikerült ahogy akarták, feladták és most elkeseredett emberek. Értelmet szerintem mindenkinek magában kell keresni és néhányunknak sokáig kell küzdeni ha boldogok akarunk lenni.
2014. okt. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én már jó ideje rájöttem, hogy teljesen értelmetlen a létezésem. Nincs normális családom, szerencsére már csak hétvégén találkozunk mert van albérletem, de nagyon úgy néz ki hogy válás is lesz. Ha anyámmal maradok nem lesz albérlet, anyámmal pedig még annyira se jövök ki jól mint apával. Anyáról meg rólam mindig a Megöltem anyámat c. film jut eszembe annyira igaz ránk....... Ha apával élnék lenne albérlet, csak olyan szinten szarna rám hogy még héthétvégére se jönnék haza, mert bár anyával csak veszekedünk de legalább kommunikálunk.... jobb napjain néha fel is hív élek-e. Szóval ja.... a tanulás egyáltalán nem megy , sulit viszont nem akarok váltani mert egyáltalán SEMMI nem érdekel , nem tudom.... talán depressziós vagyok vagy miért vagyok ilyen, már lassan 1-1,5 éve tart .. hihetetlen hogy hányszor megfordult már a fejemben hogy miért élek? Egy ember van, aki mindent tud rólam, a lakótársamlakótársam és egyben legjobb barátom akivel együtt úgymond elmenekültünk otthonról . És persze a cigi hogy is hagyhatnáhagyhatnám ki a sorból azt ami tartja bennem az "életet " .... bár már sokszor nem érzem hogy élek. 16/f
2014. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, te 16 évesen egyedül albérletben élsz?
2014. okt. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nme tudom, milyen élethelyzetben vagy, kérdező. Azt látom, hogy tudsz írni, el tudsz jutni olyan helyre, ahol van internet hozzáférés. Van ház a fejed felett (csak feltételezem, mivel erről nem írtál), van mit enned, vannak ruháid. Ezek -mondhatnád- elég alap dolgok. Úgy tűnik van képességed ahhoz, hogy ebből, amivel nem vagy megelégedve, jobbat is kihozz. Miért mondom ezt? Szerinted milyen munka jut annak, aki funkcionális analfabéta? Lehet belőle prostituált. Vagy mi lesz abból, akinek olyan életvezetési gondjai vannak, hogy nem hogy internethez nem jut, de a boltban nem igazodik el a húspultnál. És akinek ilyen szülei vannak, azok mire számíthatnak az élettől? Biztos, hogy olyan rettenetes a családod?

Tudom, az a legrosszabb, amikor egy problémát bagatelizálnak, és jön a bezzegelés. Csak szerettem volna, hogy lásd, ma itt ebben az országban (nem az éhező Afrikában) milyen sorsok jutnak egyes embereknek.

Nekem a munkám ad értelmet, pedig közel sem olyan, mint ahogy szeretném. Rá kellett jönnöm, hogy a saját idealizusom akadályoz, és ebből lejjebb kell adjak, úgy, hogy ne legyek megalkuvó. Ez most az egyik legfontosabb. A másik a családi problémák. Hogyan tudnék megoldást találni erre vagy arra? Párkeresés. Ezek foglalkoztatnak, és ezek adják az értelmet jelenleg. Az is lehet, 5 év múlva más lesz a fontos. 29n

2014. okt. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!