Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik lennének az előnyök...

Mik lennének az előnyök illetve a hátrányok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Férjemmel(svájci származású) 2 éve vagyunk házasok, és sokat beszéltünk róla, hogy a közeljövőben Svájcba költöznénk, mert neki ott vannak inkább ismeretségei stb.

Nos, 7 hónapos terhes vagyok, az utolsó pár hónapot úgy döntöttük, inkább megvárjuk, és utána fogunk kimenni.

Beszélek németül és angolul is, még nem nagyon voltak komolyabb munkáim.


2014. nov. 26. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Előny, hogy több esélye van egy jobb életre a gyereketeknek ott, mint itt....hátrányokat Te is tudod..messze lesz a családod, akik segíthetnének/részt vehetnének a baba életében...viszont ha nem jön be, vissza tudtok jönni...
2014. nov. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Elgondolkodtam, de hátrányt nem tudok említeni.
2014. nov. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
ott bölcsi ovi sokkal drágább mint itthon nyilván jobb is kérdés anyagilag mit engedhetek meg, milyen konkrét munkalehetőségeitek vannak
2014. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Az az előnye, hogy nincs hátránya.
2014. nov. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyenfuggo ha te ott jol fogod erezni magad valoszinu a kicsi is. Tudod en egyet hianyolok az itteni eletbol meghozza az erett gondolkodast, ezert az egyert megeri am meg hazajohetnetek nyarankent jol esne a gyereknek magyarul is megtanulna jol
2014. nov. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vágnék bele, ha a férjemnek olyan végzettsége és biztos munkája lenne, ami mellett a megélhetésünket nem veszélyeztetné, ha én nem dolgozom. Svájc legolcsóbb része is jelentősen drágább, mint Magyarország, és akkor nem is említettem a felkapottabb, fejlettebb kantonokat. A biztosítás is jelentős összeget elvisz havonta. Külföldiként nehezebb elhelyezkedni. Ezeket kell mérlegelni. Enélkül lutri a dolog. Az ország egyébként nekem nagyon szimpatikus, megfelelő kondiciók mellett magas színvonalon lehet élni, megéri kimenni.
2014. nov. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Messze a családtól, vadidegenek közt fogod nevelgetni a babát. Én személy szerint ( és a párom is) fontosnak tartjuk, hogy kapjon idős emberektől is példát és hogy az anyanyelve az enyém legyen.

Nincs hátránya? A rettenetes honvágy, a barátok, az ismerősök mindd itt vannak. persze, ott is lezsnek ismerőseid, de biztos hogy az ugyanaz?

Dönts jól, mert igazából a döntés rajtad áll..

2014. nov. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, azt ugye érzékeled, hogy a férje svájci? Ami valószínű azt jelenti, hogy neki ott van családja, meg Svájc miatt van honvágya. Vagy a férfi nem számít, csak a nő?


Én tuti megpróbálnám, ha nem is végleg, de mondjuk 1-2 évig. Akkor még a gyerek sem szakadna ki a baráti köréből, meg iskolájából-óvodájából, ha mégsem jön össze is visszaköltöznétek.

2014. nov. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Svájcban a gyermek megfelelő oktatást kap, persze drága, de minőségi! Munkát találni sem könnyű, de egyszerűbb mint magyarországon. A közbiztonság messze leközözi Magyarországot, kinnhagyhatsz bármit az utcán,nem viszik el.

Persze ha nem jön be, visszakozhattok:)

2014. nov. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!