Megmondjam neki?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy nagy sárkány tetoválás a karján. Már akkor is volt, mikor megismertem. Tetszik, jól néz ki az izmos karján. Ma azzal állt elő, hogy szeretné még kiegészíteni, egy gésát akar varratni a sárkánnyal egybekötve. Megkértem mutassa meg a google-ban, hogy kb. mire gondol. Valahogy rossz érzésem van attól, hogy egy női arcot akar rakatni a karjára, még ha azt is magyarázza, hogy nem a nő arca és maga a nő a tetoválás lényege. Nekem mégis rossz érzésem van tőle. Szerintem utálnám, ha ránéznék. Hiába tudom, hogy az egy gésa, nekem mégiscsak valahol egy másik nő. Tudom butaság, de nem értem minek ez... Miért nem lehet mást? Én sem varratom magamra Antonio Banderast a Desperado-ból magamra, pedig tetszik. Szerintetek megmondjam neki, hogy nekem ettől nincs jó érzésem? Meg aztán hogyan mondjam el? Úgyis azzal jönne, hogy az csak egy szimbólum. Nekem mégis olyan, mintha azt mondaná, hogy magára varratja, hogy Mari, mikor én Anna vagyok.

2014. nov. 19. 22:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem egy picit túlzol.
2014. nov. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy túlzok, sőt, biztosan, de sokkolt a dolog. Alapból sem tetszik a gésa, és nem is értem miért pont gésa, mi jelentősége van. Megérteném, ha lenne valami olyan jelentése a szimbólumnak, ami kapcsolódik a férjemhez...
2014. nov. 19. 22:44
 3/26 anonim ***** válasza:

Miért kéne jelentőségének lenni?

Ráadásul az ő karja, nem a tied. Hadd döntse el ő, hogy mit szeretne ott látni.

2014. nov. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván szereti a Távol-keleti kultúrát, aminek a sárkány és a gésa is egyfajta szimbóluma. A férjed nem az ehhez a nőhöz kötődő érzései, vonzalma miatt varratná magára a gésát, mint ahogy a sárkány sem szexuális vonzalomból kifolyólag került a karjára, hanem mondjuk a kínai kultúra iránti rajongásból, csak jelkép szintjén. Nincs neve, nincs jelentősége olyan szinten, mint ahogy te gondolod.


Amúgy meg te tudod, miről lehet vele beszélni. Mindenesetre nem biztos, hogy a hallgatásodból érteni fogja, hogy mi a problémád.

2014. nov. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, a sárkányra nem vagy féltékeny? :D
2014. nov. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Ez mind igaz... De mi a kapcsolatunk elejétől szinte mindenben közösen döntöttünk, és ha valakinek valami nem tetszett, akkor kompromisszumot kötöttünk.

Van benne igazság, hogy az ő karja, ő tetoválása, ezért nem is szóltam még semmit, mert jogos a dolog, de most nyeljem be, hogy én már előre utálom azt a tetoválást? Ennek van értelme?

2014. nov. 19. 22:55
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Én alapjáraton tiltakozok mindenféle tetoválásra, de erre most én is azt mondom, hogy szerintem is túl liheged a ti esetetekben ezt a kérdést. Ahogy kérdezték korábbi hszben viccesen tényleg a sárkány nem zavarna? :D Ilyen alapokon az is zavarhatna, mert mi van, ha az meg téged jelképezne? :D
2014. nov. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Egy színész legalább létező személy, messze nem ugyanaz, mint egy rajz.
2014. nov. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Ki lehet engem gúnyolni, de nekem ettől rossz érzésem van, hogy egy másik nő arca bámul majd vissza (élethű arckép, nem ceruzarajz), még ha nem is létező személy a férjem karjáról (ráadásul nem is annyira japán fejű, hanem ilyen európai arc inkább gésának öltöztetve). Én elhiszem, hogy bennem van a hiba, de én ezt nem akarom. Nem is értem, hogy miért gondoltam, hogy bárki is megért itt, vagy tanácsot ad, hogy hogyan mondjam el, hogy ne kelljen órákat magyarázkodnom neki is, hogy miért van ettől rossz érzésem, még ha csak egy szimbólum is az egész.
2014. nov. 19. 23:02
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nyeld le. Az ő karja, hadd legyen ott az, amit ő szeretne. Sok mindenre szoktak féltékenyek lenni az emberek, de hogy tetoválásra, na azt most hallom először :D
2014. nov. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!