Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most kőszívű vagyok, hogy az...

Most kőszívű vagyok, hogy az ilyeneket nem tudom sajnálni, sőt megvetem?

Figyelt kérdés
Ilyenkor az ünnepek közeledtével az egyik napilapba megjelenik egy rovat, ahol nehéz helyzetű családokat mutatnak be és lehet pénzt küldeni pénzt a megsegítésükre. A maiban láttam, a né egyedül nevel hét(!!!) gyereket. Szerintetek normális az ilyen? Valószínűleg azelőtt se voltak Rotschild bárók, 7 gyerekkel meg pláne nem... Jó a gyerekeket sajnálja az ember, de az ilyen szülőt én inkább leköpném. Én egy gyereket nem vállalnék, ha tudnám azt hogy neki bármit is nélkülöznie kell, amit szeretne, vagy szüksége van...
2014. nov. 19. 21:16
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Arra nem gondolsz hogy azért van 7 gyerek, mert pl.: az egyik szülő testvére mondjuk balesetben meghalt és annak a a gyerekeit befogadta?

Én ismerek egy nagymamát neveli a 2 unokáját és nem élnek valami fényesen... A szülők balesetben meghaltak.

Lehetnél empatikusabb, nem tudhatod, hogyan jutottak ilyen helyzetbe.

2014. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

22: "Na igen,az ember valóban sajnálja a gyerekeket.és sokan evvel vissza is élnek."


Pontosan! És utána jön a következő, meg a következő gyerek, mert úgyis segítenek a balekok!


Akik baleset vagy egyéb ok miatt váratlanul kerülnek rosszabb helyzetbe az egy dolog, ott sokan szívesen is segítenek. De azt nem szabad támogatni, hogy a pucér s...ggre sorra szüljék a gyerekeket. Én nem mondom, hogy csak akkor lehet szülni ha két autó áll a családi ház udvarán és milliók vannak megtakarításként a bankban, de ahol két gyereket már nem tudnak etetni és ruházni, ott nem szabad hagyni, hogy szüljenek még hármat!

Nincs pénz kajára, öt éve munkanélküli vagy és azalatt csináltál a meglévők mellé még két gyereket? Semmi gond, a gyerekeket ne büntessük, ne éhezzenek, mennek szépen nevelőszülőkhöz! Pár gyereket a híradók kamerái előtt vinnének el, a felelőtlenséget pedig büntetnék, egyből meggondolnák többen, hogy érdemes-e kis életekkel szórakozni. Mert legtöbbször az ilyen családokban nem a fene nagy gyerekszeretet a motiváló, hanem az, hogy a családi pótlékból legalább van némi jövedelem a szülőnek és tud cigit venni.

2014. nov. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
31: szerintem senki sem az ilyen esetekre gondol, hanem amikor nincs pénze egy párnak és sorra potyogtatják a gyerekeket.
2014. nov. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!