Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most kőszívű vagyok, hogy az...

Most kőszívű vagyok, hogy az ilyeneket nem tudom sajnálni, sőt megvetem?

Figyelt kérdés
Ilyenkor az ünnepek közeledtével az egyik napilapba megjelenik egy rovat, ahol nehéz helyzetű családokat mutatnak be és lehet pénzt küldeni pénzt a megsegítésükre. A maiban láttam, a né egyedül nevel hét(!!!) gyereket. Szerintetek normális az ilyen? Valószínűleg azelőtt se voltak Rotschild bárók, 7 gyerekkel meg pláne nem... Jó a gyerekeket sajnálja az ember, de az ilyen szülőt én inkább leköpném. Én egy gyereket nem vállalnék, ha tudnám azt hogy neki bármit is nélkülöznie kell, amit szeretne, vagy szüksége van...
2014. nov. 19. 21:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
24%
a fogamzásgátlás pénzbe kerül
2014. nov. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%

Én nem ítéllek meg, azt tudom én mit teszek. Számomra fontos, hogy másoknak is szép karácsony legyen, és ha egy kicsit is tudok segíteni másokon, akkor megteszem. Mi a gyerekekkel mindig részt veszünk a karácsonyi cipósdoboz akcióban, amikor készítünk egy-egy ajándékcsomagot egy kisfiúnak és egy kislánynak. A gyerekekkel közösen megyünk el vásárolni, ők választhatják ki mit rakunk a dobozba.

Nagyon élvezik, látom rajtuk, hogy ők is boldog, hiszen tudják jó tesznek. A 6 éves kisfiam egyszer azt mondta, hogy milyen szerencsések vagyunk, hogy soha nem vagyunk éhesek..... Nekem ez mindennél többet ér, hogy átadhatom nekik az empátia érzését, és hogy jó, segítőkész emberek lesznek.

2014. nov. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
32%

Még te is bármikor kerülhetsz ilyen helyzetbe!!


Nem tudsz róluk semmi de rögtön itélkezel, honnan tudod h hogyan kerültek ilyen helyzetbe?


Persze ha az ember tudja h nélkülöznie kell nem vállal normál ember gyereket, de azért mert vkiről olvasol vmit nem kell rögtön elítélni mert fogalmad sincs az előzményekről.

És nem azért védem itt öket mert ilyen helyzetben vagyok, gondolom most mindenki ezt gondolja. Hanem anélkül nem ítélek el senkit anélkül h tudnám az előzményt!!!

2014. nov. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk amúgy sem ítélkezek hanem max véleményem van.
2014. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
87%
Megértelek, DE, próbáld meg elképzelni, hogy az a nő, nem a te fejeddel gondolkozik. Valószínűleg képzetlen, ezt látta gyerekkorától fogva, az anyja is így nevelte őt, a szomszédok is a saját gyerekeiket, és a többi. Hogy vállalhatna felelősséget, ha nem tanult felelősséget? Ha feltennéd neki ezt a kérdést, hidd el, elszégyellné magát, mert lehet, hogy épp te lennél az első, aki szembesíti a hibáival, mert ki más tette volna meg, ha egyszer olyan közegben él, ahol ez a normális. És igen, hibázott, mindenki hibázik, te is az előítéleteddel. Ahogy írtad, jönnek az ünnepek, lépj túl önmagadon, és gyűlölködés helyett, inkább a szeretetet terjeszd, szóval, de leginkább tettel.
2014. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

@21:25


1

Lehet fogalmam sincs az előzményekről, de azt tudom hogy az emberből nem szokott csak úgy hip-hop 7 gyerek kipottyanni...

2

Megismétlem amit már leírtam egyszer, én egy gyereket nem fogok vállalni, ha nincs olyan biztos anyagi helyzetem, amivel tudhatom hogy a gyerekemnek nem kell majd semmit nélkülöznie.

2014. nov. 19. 21:42
 7/33 anonim ***** válasza:
41%
Ó gondoltam h lepontoztok... hát akkor el kell ítélni őket rögtön... csak akkor téged is kérdező mert lehet van pénzed de egy érzéketlen ember,ennyi erővel téged is le lehet köpni mert az empátiát kihagyták belőled de nagyon.
2014. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Pont ezen gondolkoztam, már egy ideje, hogy mikor ezek megjelennek az újságba, és milyen jó lenne ha tudnék rajtuk segíteni, de ez a 7 gyerekes kiverte a biztosítékot...
2014. nov. 19. 21:44
 9/33 anonim ***** válasza:
48%
Hát akkor kíváncsi leszek h ebben a világban te meddig fogsz várni h min 18 évre jó fizető állasod legyen ne meg persze a párodnak is.
2014. nov. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Ismerek ilyen családokat. Nem egyet...
2014. nov. 19. 21:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!