Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most kőszívű vagyok, hogy az...

Most kőszívű vagyok, hogy az ilyeneket nem tudom sajnálni, sőt megvetem?

Figyelt kérdés
Ilyenkor az ünnepek közeledtével az egyik napilapba megjelenik egy rovat, ahol nehéz helyzetű családokat mutatnak be és lehet pénzt küldeni pénzt a megsegítésükre. A maiban láttam, a né egyedül nevel hét(!!!) gyereket. Szerintetek normális az ilyen? Valószínűleg azelőtt se voltak Rotschild bárók, 7 gyerekkel meg pláne nem... Jó a gyerekeket sajnálja az ember, de az ilyen szülőt én inkább leköpném. Én egy gyereket nem vállalnék, ha tudnám azt hogy neki bármit is nélkülöznie kell, amit szeretne, vagy szüksége van...
2014. nov. 19. 21:16
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
De ne fárassz már ezzel hogy nem tudok róluk semmit. 7 gyereket csak úgy véletlen nem szül az ember...
2014. nov. 19. 21:48
 12/33 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen igazad van tisztelt kérdező, én ugyanígy látom a sok gyermekes és hátrányos helyzetű szülőket,nem tudni miért de nem gondolkodnak ezzel tönkretéve gyermekük életét hiszen ők a szegénységből kitörni a büdös életben nem fognak sajnos, csak nélkülözni.
2014. nov. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
40%
Írták, hogy nem vagyunk egyformák. Másképpen szocializálódtunk. Én sem ítélem el, nem tudhatom miért kerültek ilyen helyzetbe. Van olyan rokonom, ahol havi 700- 800 ezret megkeresnek, mégiscsak egy gyereket vállalnak, hiszen akkor hogy fognak kiváló életet biztosítani a gyerkőcnek,hogy fognak 2-3 alkalommmal külföldre utazni, magániskolátfizetni stb.
2014. nov. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
71%

En ugy tartom annyi gyereket szulj ahanyat el tudsz tartani.

Ez az en velemenyem

2014. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
30%
Nem kell adakoznod, senki nem fog számonkérni érte, sem megvetni. De szégyelld magad azért, hogy ide kiírkáltad! Még nem tudhatod Neked milyen keresztet kell majd cipelned. Óvatosan a szavakkal!
2014. nov. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
44%
Én a híradóban szoktam látni, mikor bemutatnak ilyen családokat... nem vagyok szívtelen, de nem tudom elképzelni, hogy ez hogy működik. Felhívják az RTL-t, hogy "csókolom, nem tudnának minket lefilmezni, nincs semmink, és jó lenne, ha kapnánk valamit".
2014. nov. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
27%
miért utálod azokat, akiknek 7 gyerekük van? azok a gyerekek nem tehetnek arról, hogy szegény helyre születtek. A karácsony meg a szeretet, a törődés, és a segítés ünnepe. Sosem tudhatod, hogy a te gyerekeidnek mikor lesz szüksége segítségre.
2014. nov. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
46%
Ez a "nem tudhatod, hogy..." honnan jön? Nagyon istenszagú. Tudjátok, általában mindenkinek a saját kezében van az élete. Persze vannak nagyon szélsőséges dolgok - mondjuk hogy most becsapódik egy repülő ide, ahol ülök - de ennek nagyon elenyésző a valószínűsége. Nem hiszem, hogy ezeket a családokat ilyen ritka tragédia érte.
2014. nov. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon régen volt a kezemben a Családi Lap (azt sem tudom, van-e még), én abban olvastam ilyen felkéréseket. Megértem és sajnálom azokat a családokat, ahol mondjuk a második gyerek fogyatékkal született, az anya emiatt nem mehetett vissza dolgozni, az apát leszázalékolták, stb.


Na de azon nagyon kiakadtam amikor olyat olvastam, hogy 4 gyerekük van, felsorolva életkor szerint, a legkisebb 6 hónapos de a legnagyobb se több 10-nél, az apa munkanélküli már 3 ÉVE (fél éves ugyebár a negyedik gyerek), és egy szoba-konyhás lakásban laknak mind. Azért mindennek megvan a határa.

2014. nov. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagy kőszívű egyáltalán. Azokat sajnálom én is, ahol esetleg valami váratlan tragédia történt. De ott ahol már eleve szegénységbe szül egy csomó gyereket azt nem. Fiatalabb koromban úgy terveztem hogy 2-3 gyerekem lesz. Egy kislányom van, akit imádok. Nagyon szeretnék még egyet, de nem lesz. Őt el tudom tartani, tudom vinni programokra,nem kell nemet mondanom a különórákra amik érdeklik, később tudom támogatni esetleg továbbtanulásban, élet kezdésben.
2014. nov. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!