Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most kőszívű vagyok, hogy az...

Most kőszívű vagyok, hogy az ilyeneket nem tudom sajnálni, sőt megvetem?

Figyelt kérdés
Ilyenkor az ünnepek közeledtével az egyik napilapba megjelenik egy rovat, ahol nehéz helyzetű családokat mutatnak be és lehet pénzt küldeni pénzt a megsegítésükre. A maiban láttam, a né egyedül nevel hét(!!!) gyereket. Szerintetek normális az ilyen? Valószínűleg azelőtt se voltak Rotschild bárók, 7 gyerekkel meg pláne nem... Jó a gyerekeket sajnálja az ember, de az ilyen szülőt én inkább leköpném. Én egy gyereket nem vállalnék, ha tudnám azt hogy neki bármit is nélkülöznie kell, amit szeretne, vagy szüksége van...
2014. nov. 19. 21:16
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
86%

Jogod van bárhogy vélekedni ezekről a szülőkről, és jogod van felelőtlennek tartani, elítélni őket.


De gondolom, tisztában vagy azzal, hogy akik valamilyen formában segítik az ilyen családokat, ha tehetik, a gyerekekkel éreznek együtt, az ő sorsukat tartják szem előtt, mert ők azok, akik éhezhetnek, fázhatnak, vagy nélkülözhetnek olyan alapvető dolgokat, ami másnak a világ legtermészetesebb dolga.

2014. nov. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Na igen,az ember valóban sajnálja a gyerekeket.és sokan evvel vissza is élnek.Igazad van amúgy,a nyomorba a semmire csak jönnek a gyerekek mint az orgona síp.Aztán jön a vernyógás nincs ez nincs az.Na az ilyent és ..csán tudnám rúgni.Pár éve,volt egy oldal,na ott blazseváltak adományért .Ment ám a duma,apa elhagyta őket ott sok gyerek albérlet stb.Na ez mind nem volt igaz, csak a sok gyerek,meg a nyomor.cigire piára volt.Mert ép ismertük.Csak előadták magukat,miközben a gép elött szétröhöghették magukat,mennyi felajánlást kaptak.Ha lové volt irány a butik pót haj ingyom bingyom.A gyerekek meg koszba.Ha egynek nincs enni fűtés 7-10-nek,hogy lesz?Azt ő is tudja nyomor van,akkor minek szül annyit
2014. nov. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy kőszívű, én sem sajnálom egyáltalán. Illetve a gyerekeket sajnálom, remélem több eszük lesz a szülőknél.

Cipősdobozt én is szívesen csinálok gyerekeknek, akik nem tehetnek arról hogy hova születnek.


Aki írta hogy a fogamzásgátlás sincs ingyen: igazad van, jobb szülni, mert a gyerek legalább ingyen van. Vicceltél?


Ugyanígy elítélem azt aki karrier, sőt munka nélkül vállal gyereket és már a szüléshez is hitelt vesz fel. Csak amiatt sajnálom hogy h.lye.

L23

2014. nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
73%

Hogy kivel mikor mi történik, nem lehet előre tudni. Az anyagi biztonság sem minden, és nem rendíthetetlen.

Ismerek olyan 7 gyerekes (orvos) anyukát, akit az orvos férje ott hagyott (azóta már van plusz 3 gyereke a pasasnak két másik nőtől). De sok más ok is lehet.

Ha utálod őket, ne segíts. Én a hajléktalangondozásban dolgozom. Ott az alapelvünk nem az, hogy "megérdemlik-e", hanem hogy "szükségük van-e rá".

Ha ítélkezve állnánk az élethez, alig valakit találnánk érdemesnek bármilyen segítségnyújtásra (ha jól belegondolsz).

És akik végül segítenek...nos, nekik köszönhető, hogy nem halnak meg ezrek az utcákon, házakban éhen, fagynak meg... Ennél nagyobb hibájuk sose legyen.

2014. nov. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Én akkor sem hiszem, hogy nem lehet előre tudni.
2014. nov. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
68%
Jah, persze, nem lehet tudni, biztos a 6. gyerek előtt még orvosként meg ügyvédként dolgoztak a szülők, aztán szegényedtek el... Hagyjuk már.. Szülnek a semmire, a segélyekért, családi pótlékért. Ami a mi adónkból megy. És még sajnáljam is őket? Ne már...
2014. nov. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
68%
Mivel büntetnéd a gyerekeket a szüleik "felelőtlenségéért"? Hogy hagyod őket éhezni?
2014. nov. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell éhezni hagyni, de szerinted miért ilyenek? Mert megszokták, hogy ha elmennek sírni a tévébe, kapnak cuccokat. A gyerek is ezt látja most. Felnő, szegény marad, és arra gondol, miért ne szüljön gyereket, hisz mikor ő gyerek volt, akkor is csak sírni kellett, és kaptak mindent.
2014. nov. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
56%
Nem válaszoltál a kérdésre.
2014. nov. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

24-es megírta a lényeget!!! Ennyi...

Egyébként ha nem adakoztok, legalább másokat se buzdítsatok rá! Erre mondtam, hogy kár volt ide kiírni ezt a kérdést.

2014. nov. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!