Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te elneveznéd születendő...

Te elneveznéd születendő kisbabádat az újszülött korában meghalt kistestvéredről a szüleid iránti gesztusként?

Figyelt kérdés
2014. nov. 17. 10:55
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Nem, max. második névnek - ha szép.


Olyan, mintha a szülők az elvesztett gyereküket akarnák visszakapni, és ezzel az a baj, hogy ők nem unokaként, hanem a halott babaként fognak rátekinteni. Nem egészséges, mellesleg a gyerekkel is kics.szés.

2014. nov. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim válasza:
Ez legyen a te dontesed es ne a szuleid akarata ok dontottek a re nevedrol a te gyereked neverol te dontesz. Max.javaslatokat adjanak!!!!
2014. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Robbbi válasza:
Persze, főleg ha szép név és neked is tetszik. Első v. második névnek is, bármelyiknek! Én is tegnap neveztem el a kisbabánkat!!
2014. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
Nem valószínű. Tegyük fel, hogy nem létezik "eleve elrendelés" elve, de akkor is ott marad a másik dilemma, hogy amikor elmondod a gyerekednek, hogy miért kapta az adott nevet(vagy elmondja valaki más, valahogy mindenképp kiderül), egy érzékenyebb embernél komoly lelki sérüléseket is kiválthat. Illetve, lehet, hogy bármennyire is kedves gesztusnak szánod, a szüleidnél nem fog túl jó érzéseket kiváltani, vagy ha ők akarják, akkor a gyerekedet is elkezdik "sajátjukként"(az elvesztett gyermek kvázi újjászületéseként) kezelni.
2014. nov. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Semmiképp. Így akárhányszor kimondod a nevét, mindenki a másik halott babára fog gondolni. Ez mindenkinek rossz. Nem is tudom miért kell ilyet kérni. Esetleg második névként, ami olyan hogy nem használjuk nap mint nap.
2014. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
Egyáltalán ne tedd, ha Szüleid kérik akkor sem. Értsék meg, Ő már egy másik kis élet lesz, nem szabad ezzel játszani!. Annyi szép nevet találsz, ne játssz a sorssal!
2014. nov. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Nem, én üköreganyám meghalt nagybácsijának nevét adnám....
2014. nov. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!