Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te elneveznéd születendő...

Te elneveznéd születendő kisbabádat az újszülött korában meghalt kistestvéredről a szüleid iránti gesztusként?

Figyelt kérdés
2014. nov. 17. 10:55
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem hallottam hogy egy szülő ennyire beteg dolgot kérjen a gyerekétől. Tuti örök lenyomata lenne a gyerekedbe ha egy halottról lenne elnevezve. Ne gondold, hogy tudná kicsiként kezelni. A szüleid meg lépjenek már túl a dolgon. Ha nem megy szakember. De ilyen beteg dolgot ne csinálj a gyerekeddel!!!
2014. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
77%

Ha NEKED egyébként tetszik a név és NEM kelt benned negatív érzéseket, akkor esetleg.


De így, hogy a szüleid akarják neked meg legalább is furcsa, semmi esetre sem.


Ezen kivül a legokosabb, ha a férjeddel választotok nevet a gyereketeknek, ami minedkettötöknek tetszik. Viszont nem mondjátok meg senkinek a rokonságból, csak ha ott a gyerek és EZ LETT a neve. Különben ugyanis mindig lesz, akinek nem tetszik, másra akar rábeszélni és annak semmi értelme. Ha meg ott van a gyerek azzal a névvel, amit választottok, akkor egyszerüen megszokják.

2014. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
77%
A 9-es hozzászólóval teljesen egyetértek. Olyan mintha a szüleid a te gyerekedben akarnák az ő elvesztett gyermeküket viszontlátni/visszahozni az élők sorába. Semmiképp nem adnám azt a nevet. Eléggé morbid kérés ez egy szülő részéről, és nehogy már mindenkinek a baba korában meghalt testvéred jusson eszébe a gyerekedről...
2014. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
45%

Nem nevezném el, mert rossz érzés lenne. Egyrészt ő egy másik baba, másrészt félnék, hogy vele is az történik.

Szüleim szerintem sose kérnének ilyet, mert elég morbid.

Sajnos nálunk volt is ilyen a családban, hogy csecsemőkorban meghalt rokon nevét kapta valaki tiszteletből, aztán az a baba is meghalt csecsemőkorában.

Nem vagyok babonás, de azért ott lenne bennem, hogy mi van, ha. Nem kockáztatnék.

2014. nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
nem adnám. Nem tartom jónak a második keresztnevet, de ebben az esetben max így adnám.
2014. nov. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
90%
Nem, ez feszegeti a jóìzlès határát. Tovább kell lèpni, új èlet ùj nèv.
2014. nov. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
45%
Kell neked hogy ilyen energiákat vonj a gyerekedre a nevével?
2014. nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
84%

Az én apám a halott testvére nevét kapta. Én nem tennél ilyen a gyerekemmel, bennem rossz érzéseket keltene.

Egyetlen elvesztett gyereket sem pótolhat egy másik, ő akkor sem lesz ugyan az. A szüleidnek tudomásul kellene venni, hogy nem kaphatják vissza az elvesztett gyermeket, bár érthető, hogy fájdalmas nekik. Az unoka majd biztosan enyhít a fájdalmukon, lesz kiért rajongani, szeretni, de ne őt keressék benne, mert az nem vezet jóra.

2014. nov. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Tisztes öregkort megélt, szeretett nagyszülő, dédszülő, ükszülő nevét szokták adni, ezt nem is ellenzem, szép gesztus. De ez így nagyon morbid. Annak az üjszülöttnek (szüleid másik gyermekének) nem adatott meg, hogy a család része legyen, mindenkinek kellemetlen rá emlékezni egy új kis jövevény által, mindenképpen másik nevet kell neki adni.
2014. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
7%
Hu.. a gyereked kicsit rosszul erezheti magad a kesobbikben... max igy adnam. Pl a halott kistesod Agnes neked pedig tetszik a Gabriella Akkor PL: Toth Gabriella Agnes.. Masodik nevkent adnam,hogy a szuleidet is "tiszteld" es a paroddal tetszo neve is legyen :-) SZerintem ez igy realis.
2014. nov. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!